V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - S odstupem několika dní se vrátil ke zhodnocení zápasu s Hodonínem kapitán Bobrů, Ondřej Martiník. V čem vidí výrazně zlepšené výkony mužstva? To se dočtete uvnitř článku.

Ondro, máme za sebou zápas s Hodonínem, jak jste se na tohoto soupeře připravovali?
Jako na každého jiného soupeře, nebyl důvod se připravovat jinak.

První třetina byla z naší strany famózní, co rozhodlo o tom, že jsme ji vyhráli poměrem 4:0?
Na rozdíl od soupeře jsme zachytili začátek utkání a byli produktivní v koncovce.

Hned z kraje druhé třetiny tam z tvé hole mohl padnout pátý gól, co tomu chybělo?
Technicky chybělo, aby kotouč přešel přes brankovou čáru. Tu situaci jsem samozřejmě řešil příliš ležérně.

Hodonín ve druhé třetině rychle snížil na rozdíl dvou branek, dalo se něco udělat jinak?
Dalo. Proměnit další šance, nedělat chyby v obraně a pokud možno se nenechat vylučovat. Jenže nejsme Real Madrid. My jsme z toho výsledku byli v šoku možná víc než soupeř, takže se obraz hry ve druhé třetině otočil.Naštěstí jsme ve třetí části do toho vlaku zase naskočili a nepřipustili další komplikace.

Vítězství nás opět posunulo výše od sestupových příček, myslíš si, že se musíme nyní dívat více za sebe, nebo i "pokoukávat" po osmičce?
Pokoukávat můžeme všemi směry, nicméně nejdůležitější je, abychom i po skončení soutěže měli někoho ve zpětném zrcátku.

Jako kapitán týmu jdeš příkladem, bojuješ, dáváš branky, letos se ti velice daří, takže osobně - spokojenost?
Těžko hovořit o nějaké osobní spokojenosti, když se nad týmem neustále vznáší hrozba sestupu. Samozřejmě se udělaly nějaké body, ale to je zásluhou spolupráce celého útoku, kdy jsme si s Tondou (Antonínem Sprušilem) a Dejvem (Davidem Vargou) sedli a na ledě to funguje.

Teď máme volno a následně nás čeká utkání doma s Frýdkem...
Případné vítězství nad Frýdkem by nás ovšem výrazně posunulo směrem k záchraně. Hlavní příčinou je bezpochyby příchod několika hráčů. Není tajemstvím, že především v obraně nás bota tlačila nejvíce, takže příchod tří obránců je určitě znát. Do útoku přišel Venca (Václav Studený), což je zkušený matador, který je v manšaftu cítit (to není narážka na jeho hygienické návyky). A v neposlední řadě je třeba zmínit Martina Svobodu, který se rozchytal ke skvělým výkonům a na zlepšených výsledcích má medvědí podíl.

úvodní foto: Adam Krátký, SHK Hodonín