Nejmladší člen soupisky Lukáš Pernický zahájil přípravu s áčkem Bobrů hned od začátku léta. Osmnáctiletý bek odehrál na Bobří hrázi několik přípravných utkání, avšak první polovinu sezony působil převážně na střídavých startech v juniorce Přerova. Nadějný odchovanec meziříčského hokeje se v posledních dvou duelech, pod vedením kouče Pařízka, propracoval do sestavy modrobílých, a v Porubě dokonce nastoupil do první formace po boku Michala Nedbálka. Za důvěru se mladý Pernický odvděčil velmi bojovným výkonem a dvojnásobnou účastí na ledě při vstřelené brance.

Lukáši, v rozhovoru během přípravy jste naznačil své přání, odehrát několik utkání za A tým ve druhé lize. Pomyslel jste však na to, že byste už letos naskočil do elitní pětky?
O nástupu v první formaci jsem ani nepřemýšlel. Byl bych vděčný za jakýkoliv čas na ledě, o to hezčí to v první pětce bylo.

S příchodem kouče Pařízka jste dostal i vy svou první velkou šanci, a to doma proti Brnu. Jaké to pro vás bylo, hrát před vlastními fanoušky?
Za tu šanci jsem moc vděčný. Sice to byla souhra více událostí, ale nakonec jsem hrál od začátku utkání. Byl jsem hodně nervózní, nechtěl jsem však zklamat fanoušky. Těm můžeme jen poděkovat, že za námi stojí i v těchto těžkých chvílích!

Do Poruby jste odjížděli s trochu pozměněnou obranou, ale nakonec z toho byla senzační výhra. Bylo to těžké utkání?
Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Odjížděli jsme pouze na šest obránců. Zápas jsme zvládli odmakat jako tým a připsali jsme si velice cenné tři body.

Ve statistikách se vám objevily dva plusy, vy jste ale mohl vytěžit daleko více. Měl jste šanci vstřelit svůj premiérový gól, je to tak?
Přesně tak. V přesilovce se ke mně dostal odražený puk v mezikruží, ale hostující obránce střelu na poslední chvíli zblokoval.

S Bobry trénujete po celou sezonu, zvedla se po dvou výhrách i nálada hráčů?
Nálada se rozhodně zvedla, podařilo se nám vyhrát venku proti těžkému soupeři, máme dvě výhry v řadě. Je pro nás důležité tu sérii teď co nejvíce natáhnout.

Stále však máte vyřízeny střídavé starty do přerovské juniorky, co vám tohle působení nejvíce přináší?
Když byli všichni obránci ve Valmezu zdraví, mohl jsem zůstat v zápasovém rytmu. Za tuto možnost přerovskému týmu moc děkuji.

Od kterého z vašich spoluhráčů získáváte nejvíce zkušeností?
Snažím se získat od každého něco. Někdo je lepší defenzivně, někdo zase ofenzivně.ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 1 7:1 3
2. HVY Vyškov 1 8:5 3
3. TEC Technika 1 6:4 3
4. ZNS Žďár nad Sázavou 1 6:4 3
5. HAV Havířov 1 3:1 3
6. OPA Opava 1 2:1 3
7. HBR Havlíčkův Brod 1 1:2 0
8. SUM Šumperk 1 4:6 0
9. VAL Valašské Meziříčí 1 4:6 0
10. HOM Hodonín 1 1:3 0
11. KOP Kopřivnice 1 5:8 0
12. VEL Velké Meziříčí 1 1:7 0
Kompletní tabulka