Hokejisté Valašského Meziříčí v minulém utkání dokázali po velice bojovném výkonu porazit silnou Porubu. Výhru Bobrům zajistil útočník Martin Kývala, který se ve třetí třetině prezentoval únikem s nekompromisním zakončením za Tihlářova záda. Jak samotný útočník, který k Bobrům přišel před sezónou z nedalekého Vsetína, zhodnotil utkání se můžete dočíst uvnitř článku.

První třetina, tříbrankové vedení – asi málokdo z vás čekal takový start do utkání, nemýlím se?
To ano. Zápas jsme zápas začali dobře už od prvních střídání. Myslím, že to Poruba ani moc nečekala a trochu nás možná podcenila. Důležité bylo, že jsme vstřelili rychlý první gol v přesilovce a na to do konce třetiny navázali dalšími.

Druhá třetina – 4 branky v naší síti a najednou dotahovat utkání proti rozjeté Porubě – co se Vám v tu chvíli honilo hlavou?
Věděli jsme že druhá třetina bude od nich úplně jiná jako první, ale taky jsme jim to na začátku hodně usnadnili. Na 5 minut vypadneme ze zápasu a je to úplně jinak. Bohužel to nebyl první takový zápas, kde jsme na chvíli přestali hrát. Ale to zlepšíme! Hodně nás zvedl gol na 4:4, ale hlavní pomoc jsme měli v brance. Golman nás celý zápas držel ve hře a chytal výborně!

Obrovská bojovnost nás však vrátila do hry vyrovnávací brankou na 4:4, co jste si v kabině řekli před závěrečnou třetinou?
Jak už jsem říkal gol na 4:4 nám moc pomohl. Zase jsme byli v zápase. Bylo o co hrát. V kabině si udržujeme dobrou náladu a tu musíme držet i po takových třetinách. Venca Studený by Vám poradil jak na to.

Třetí třetina - to byla hra nahorů-dolů se spoustou brankových příležitostí na obou stranách, nakonec jsi vystřelil Bobrům tři body krásným únikem a zakončením do horního růžku, takže spokojenost?
Bylo to kdo z koho, ale konečně jsme ti šťastnější byli my. Takže spokojenost je velká, už i proto, že jsme vyhráli doma. Byl to vydřený zápas a takhle musíme pokračovat i dál. Třeba už na led nebudou lítat toaletní papíry.

Jak zatím hodnotíš výkony týmu a sebe? S trochou nadsázky se dá říci, že pokud by se body přidělovaly za to, kdo v zápase vstřelí první branku, asi bychom se nacházeli na jiném pólu tabulky, souhlasíš?
Jako tým se zlepšujeme, chyby jsou vždycky a taky pořád budou, ale víc se sehráváme a věřím, že to bude lepší a lepší. Já sebe nikdy nehodnotím, od toho tu jsou jiní. Jenom vím, že by to mohlo být lepší a jsem rád, že jsem dostal šanci zahrát si v tomto zápase. A s těma prvníma golama to je jenom dobře, že je dáváme my, jen nesmíme mít výpadky a ty zápasy potom udržíme!

Již několikrát jsme v utkání ztratili dvoubrankové, či tříbrankové vedení, myslíš si, že nynější vítězné utkání může do hlav hráčů vznést nové sebevědomí?
No lepší zápas jsme na tohle mít nemohli tak snad ano! Nebo víme, že příště musíme vést aspoň 6:0. To budou fanoušci klidnější. 3:0 je asi málo to musí potom pořád trnout.

Před sezonou jsi přišel ze Vsetína, nyní oblékáš barvy Bobrů, byla to pro tebe velká změna v rámci herní činnosti a pokynů od trenérů?
Změna to je vždycky, každý tým má zažité to svoje a stejně tak i trenér. Ale problém jsem s tím nějaký velký neměl. Jako asi největší změnu považuju, že na Vsetíně se hraje na 4 lajny a tady na 3, hráč je pak víc v tempu. Ale to si člověk zvykne rád a hned. Hlavní je, že parta v kabině je super, je fakt, že polovinu kluků už znám déle, tak jsem to měl snadnější, ale všechno to tam šlape jak má.