V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Rychlý, bojovný, s chutí střílet branky. Takto by se dal charakterizovat útočník Martin Kývala, který za Bobry zahájí svou druhou sezónu mezi muži. Samotnému hráči jsme položili několik otázek na pocity v nově se tvořícím kádru Valašského Meziříčí.

Martine, máte za sebou první tréninkové dávky na ledové ploše, jak bys je zatím zhodnotil?
První tréninky jsou vždycky o tom zvyknout si na novou výstroj (brusle apod.), taky led ještě nemá tu nejlepší kvalitu a trénuje nás kolem třiceti, takže je to na ledě trochu větší chaos než normálně, ale to jsou klasické začátky.

Suchá příprava probíhala takřka bez přestávky až na led, myslíš si, že to bude pro Bobry výhodou ve srovnání s minulými sezonami?
Jestli výhodou, to se uvidí až v lize, ale dojem z ní mám dobrý. Myslím, že jsme dobře potrénovali. Suchou přípravu měli ale i ostatní týmy.

Do úvodních tréninků nastoupilo přes 30 hráčů, jak vnímáš tuto zdravou konkurenci v týmu?
Vnímám ji pozitivně, konkurence by měla být vždycky.

Letošní ambice týmu jsou určitě vyšší, cítíš prozatím ze spoluhráčů to zdravé sebevědomí, které by tým měl letos mít?
Jasně že jo, hlavní je, že by měla být dobrá parta v šatně a tu máme!

Je teprve sice začátek přípravy, přesto, v tréninkovém dresu hraješ mezi zkušenými hráči, chtěl bys tuto "pětku" přenést i do zápasového rytmu nejen v přípravě ale i v lize?
To bych zatím moc neřešil, tým se teprve bude skládat. Zaleží na trenérech, jak to nejlépe uvidí oni.Samozřejmě za jakoukoliv šanci, kterou dostanu, budu rád.

Do týmu přišli noví hráči, které určitě znáš osobně z minulého působení, co říkáš zatím na tyto příchody posil typu Dvořák, Fojtík, Plšek, Nedbálek a další?
Tak Dvořka nám ještě k tomu dělá manažera a zatím všechno klape jak má o hokeji se ani nemusím bavit, každý z nich to umí dost dobře!

Na který tým se nejvíce v soutěži těšíš? Bude to valašské derby, ve kterém by Bobři, co kvalitou kádru měli hrát vyrovnanou partii?
Asi jo, derby je derby bude sranda si zahrát proti profíkům. Moc hráčů, kterých jsem znal tam ale nezůstalo (smích).

Již v předchozích měsících a týdnech bylo vidět, že se klub odráží opět správným směrem, ať už komunikací s fanoušky, partnery, či novým projektem, určitě je to správný krok, co na to říkáš?
Myslím, že je to super co se tady za těch pár měsíců vybudovalo jak pro nás hráče, tak pro veřejnost. Určitě nový slogan je ten správný směr. Ještě to chce předvádět všem našim fanouškům dobrý hokej po celou sezonu a bude to parádní. Snad budou chodit v hojném počtu.

Každý trénink či přípravný zápas bude rozhodovat o působení dotyčného hráče v týmu...
Nemyslím si, že by tady byl někdo, kdo tomu nedává vše.

Trenér a hráč – to jsou spojité nádoby, cítíš důvěru od současného trenérského tandemu Dvořák – Handl?
Tak snad jo, když mě hodili tam, kde jsem teď, možná tam nějaká bude (smích). Samozřejmě důvěru si každý musí teprve zasloužit. Budeme mít šanci všichni ukázat se.

ODEHRANÝ ZÁPAS

19. kolo | so 26.11.2022

2:1

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

20. kolo | st 30.11.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 18 110:25 52
2. KOP Kopřivnice 18 75:67 33
3. HVY Vyškov 17 74:55 30
4. HBR Havlíčkův Brod 18 68:76 28
5. HAV Havířov 17 57:46 26
6. VAL Valašské Meziříčí 16 42:50 26
7. NJI Nový Jičín 17 60:62 22
8. HOM Hodonín 17 46:59 20
9. OPA Opava 17 45:68 19
10. VEL Velké Meziříčí 17 30:62 13
11. ZNS Žďár nad Sázavou 16 41:78 13
Kompletní tabulka