V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po skončení semifinálové série I.ligy mezi Olomoucem a Chomutovem jsem požádal o rozhovor útočníka Olomouce Michala Vodného, který v průběhu sezony nastupoval v dresu Valašského Meziříčí. Michal zhodnotil nejen play-off I.ligy, ale své výkony v dresu Bobrů. Více se dočtete v tomto rozhovoru.

Máš za sebou play-off I.ligy v dresu Olomouce, jak bys jej přiblížil fanouškům ValMezu?
Pro mě to byl krásný zážitek hrát před více jak 4000 diváků. Byl to sice úplně jiný hokej než ve ValMezu, ale doufám, že jsem nějakou velkou ostudu neudělal. Každopádně to byla velmi cenná zkušenost.


Ve čtvrtfinále proti Benátkám jsi toho moc nenahrál, nemrzelo tě to trošku?
Tak já jsem ani nepočítal s tím, že bych měl do play-off naskočit. Ale pár kluků se zranilo a uvolnilo se mi místo v sestavě, tak jsem byl hlavně rád za každé střídání, které jsem mohl být na ledě.

V sérii s Chomutovem Olomouc prohrávala již 3:0 na zápasy, přesto se vám podařilo sérii vyrovnat. Kde se vzala ta síla v týmu?
Chtěli jsme jim to znepříjemnit a nedat jim tu sérii jen tak zadarmo. Ty 3 zápasy jsme odehráli skvěle, koncentrovaně zezadu a sebevědomě do útoku. Škoda jen, že se nám nepodařilo odehrát stejně koncentrovaně i ten 7. zápas, protože ten poslední zápas se nám prostě nepodařil a Chomutov nás přehrál.

Spolu s Rácem jsi zařídil důležité vyrovnání v šestém zápase série na domácím ledě. Myslíš, že by ti to mohlo pomoct získat stabilní místo v sestavě Olomouce pro příští sezonu?
Tak toho bych se fakt nebál (smích). Kvůli jednomu šťastnému gólu se jen tak do základu sestavy nevejdeme. Hlavně ještě nevím, jestli bude mít Olomouc o mě v příští sezóně zájem. Nevím, jestli mě Zlín opět uvolní atd. Počkám, jak to všechno dopadne.

V dresu Chomutova se po vypadnutí pražské Sparty z play-off extraligy objevili právě hráči, kteří oblékali dres Sparty. Bylo na ledě poznat, že hrávají nejvyšší soutěž?
Ani ne. Tak proti klukům jsem hrával v mládežnických kategoriích, s Tomášem Rachůnkem jsem hrával ve Zlíně, takže mě to nějak nepřišlo, že by proti nám byli nějací hokejisti, proti kterým by se nedalo vyhrát.

Koho tipuješ na vítěze I.ligy? Ústí nad Labem nebo Chomutov? Má podle tebe vítěz na to, aby si vybojoval extraligu?
Podle mě vyhraje Ústí. Chomutov má slabšího gólmana a Ústí toho využije. Ale je možné, že to, že nás Chomutov porazil až v 7. zápase, je nakopne. Ale stále bych věřil víc Ústí. V baráži to bude mít těžké. O vítězi baráže rozhodne i štěstí, protože tyto kádry jsou na podobné úrovni.

Jak jsi se ty osobně popasoval s vyšší náročností play-off I.ligy oproti II.lize?
V Olomouci jsem hrál čtvrtou lajnu, takže jsem nedostával ve hře tolik prostoru, jako ve ValMezu. Naším úkolem bylo spíše brat soupeři síly a hlavně nedostávat góly, potažmo když se podaří, tak nějaký ten gól dát. Takže jsem chodil na led asi více koncentrovaný směrem dozadu než ve ValMezu.

Jak jsi vůbec spokojený se svou sezonou v dresu Bobrů?
Prvních pár zápasů jsem se spíše hledal. Nemohl jsem si zvyknout na styl hry 2.ligy. Pak to bylo celkem dobré, ale pořád jsem neukázal to nejlepší, co umím. Takže v tomto ohledu by to mohlo být lepší.

V prvním kole play-off ValMez sice vypadl s Karvinou, přesto jsme dokázali favorita řádně potrápit...
Konečný výsledek 3:0 asi neodpovídá tomu, co se dělo na ledě, tak ale to je hokej. Karviná hrála zkušeně a dokázala trestat naše chyby, když měla příležitost. My jsme, podle mě, nehráli ten hokej, jaký by se měl hrát v play-off, protože jsme dostávali každý zápas moc gólů. Za stavu, kdy jsme vedli o gól, o 2, tak by se nám nemělo stát, že bychom takové zápasy nakonec prohráli.

Skupinu Východ nakonec vyhrál Havířov, který tak postoupil do kvalifikace o I.ligu. Čekal jsi, že Havířov vyhraje moravskou skupinu?
Čekal. Havířov má mladší mužstvo a lépe bruslí. Zasloužil by si postoupit do 1.ligy, protože hrají atraktivní útočný hokej a mají tam i dobrou fanouškovskou základnu.

Letošní sezona tedy již skončila, jaké máš plány před tou nadcházející? Jak užiješ volna před jejím startem?
Tak teď jsem díky play-off celkem dost zanedbával školu, takže asi budu muset trošku zapracovat na restech, které mám a samozřejmě si odpočinu. Dlouho jsem nebyl doma, tak se už těším na rodinu a kamarády.

ODEHRANÝ ZÁPAS

41. kolo | st 28.2.2024

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

42. kolo | so 2.3.2024

17:30

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 41 247:90 110
2. HVY Vyškov 41 202:139 83
3. OPA Opava 40 132:119 70
4. HOM Hodonín 41 136:126 66
5. HBR Havlíčkův Brod 41 138:133 59
6. NJI Nový Jičín 41 138:148 59
7. ZNS Žďár nad Sázavou 41 140:175 55
8. SUM Šumperk 41 131:146 53
9. KOP Kopřivnice 42 150:167 52
10. TEC Technika 41 105:158 46
11. VEL Velké Meziříčí 41 119:189 43
12. VAL Valašské Meziříčí 41 113:161 42
Kompletní tabulka
×
Dnes v 17:30 | Muži
HHK Velké Meziříčí
HC Bobři Valašské Meziříčí