V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dva góly a jedna asistence, to je souhrn získaných bodů Jakuba Pořického z utkání proti Vsetínu. Zvláště ten druhý gól, pak patřil opravdu ke střeleckým lahůdkám. Čtyřiadvacetiletý útočník zhodnotil v rozhovoru především výkon mužstva, který byl příčinou vítězství. Dále také prozradil, na čem musí před vyřazovacími souboji ještě zapracovat.

Absolvovali jste nějakou speciální přípravu na derby se Vsetínem?
Žádná speciální příprava to nebyla. Rozhodně jsme se však proti Vsetínu vyhecovali. Myslím si, že se nám to povedlo. Vsetínští to poněkud podcenili, což se jim stalo osudným.

Jaká byla pozice týmu v utkání?
Řekli jsme si, že nemáme co ztratit. Hosté byli označeni za jasného favorita, jak už říkal Řezáč v rozhovoru (pozn. red. vyjádření vsetínského obránce před derby) a jednoduše jim to nevyšlo, takové věci se prostě neříkají, vymstilo se jim to. Já jsem za výhru strašně rád, kluci skvěle bojovali, brankář předvedl super výkon.

V utkání sis připsal 3 body, jaký máš z toho pocit?
Měl jsem dlouhý půst, moc mi to tam letos nepadalo. Snažil jsem se hlavně bránit, abychom dostali co nejméně gólů. Dnes jsem měl jednou štěstí, když to Míra Mikel parádně vystřelil. Podruhé jsem to dostal na hokejku, zkusil jsem vystřelit a spadlo to tam. Asistenci jsem dával Václavu Studenému, ten to dal na Michaela Janotu, který pálil a Vojta Baroš tam parádně clonil.

Jak bys popsal poslední momenty utkání, cloumá tebou nervozita?
Nervózní nejsem, tím už jsem si prošel. Je tam ale velká vyhecovanost, především ty emoce tam jsou. Je to derby a připravil jsem se na to, o něco víc, než kdy jindy a vyšlo to.

Chtěli byste tuhle hru aplikovat i do dalších zápasů?
Tak určitě se to zlepšuje, od té doby, kdy jsme dostali dvanáct gólů v minulém derby se to s námi veze. V Hodoníně to ale nebylo tak špatné. Důležité je hrát zodpovědně zezadu, což bude v play-out hodně důležité. Těch gólů máme obdržených strašně moc a do útoku nám to také moc nejde. Play-out bude hodně o bojovnosti.

ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 24.9.2022

0:3

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

3. kolo | so 1.10.2022

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. KOP Kopřivnice 2 16:5 6
2. HVY Vyškov 2 13:2 6
3. ZNO Znojmo 2 11:3 6
4. HAV Havířov 2 3:4 3
5. OPA Opava 2 7:10 3
6. HBR Havlíčkův Brod 2 7:11 3
7. ZNS Žďár nad Sázavou 2 5:10 3
8. HOM Hodonín 1 3:4 0
9. NJI Nový Jičín 2 3:5 0
10. VAL Valašské Meziříčí 1 0:3 0
11. VEL Velké Meziříčí 2 1:12 0
Kompletní tabulka