Jakub Pořický o probíhající přípravě

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V minulé sezóně se dělil o pozici druhého nejlepšího hráče v kanadském bodování a taktéž s Davidem Vargou byli nejaktivnější, co se týče počtu odehraných utkání. Technicky založený útočník těžil především ze spolupráce s Václavem Studeným, a byl to právě on, který se stal stěžejním mužem posledního vítězného valašského derby. Na služby tohoto pětadvacetiletého hráče se mohou Bobři spolehnout i nadále a s celým týmem se poctivě připravuje.

Jakube, jak byste mohl zhodnotit probíhající přípravu?
Určitě kladně oproti minulému roku. Docela slušně jsme potrénovali, takže doufám, že se to odrazí ve výsledcích, a také na připravenosti hráčů do sezóny, která bude jistě náročná.

Jaké byly role dvojice trenérů v přípravě?
Úkoly si rozdělili sami. Z mého pohledu bych řekl, že Radim Dvořák se zaměřil na posilovnu, tedy rozvoj síly a trenér Handl spíše na tu vytrvalost.

Trénujete v docela velkém počtu, je to výhoda pro vás?
Tak určitě je lepší trénovat ve dvaceti lidech, než v sedmi. I pro trenéry je to daleko jednodušší. My jako hráči se můžeme lépe poznat a budovat dobrý kolektiv. Občas si užijeme i trochu srandy, a máme větší chuť do trénování.

Byl letní dril v něčem specifický?
Specifický asi ne, ale mělo to nějaký řád. Úterý, středa byly spíše běžecké a v pondělí tělocvična, která byla určitě zpestřením v letní připravě. Bylo to daleko záživnější, než se honit po stadionu nebo tady po kopcích. Zahráli jsme si i nějakou hru. Výborné bylo uspořádání dvou fotbalů, na které jsem se i těšil.

Na co jste se nejvíce zaměřovali v rámci přípravy?
Na žádnou konkrétní věc jsme se nezaměřovali, bylo to takové všeobecné. Běhy, posilovna, dynamika, prostě vše, co budeme potřebovat k hokeji, abychom podávali co nejlepší výkony a byli na to připraveni.

Po dvouměsíční suché přípravě a pouze týdnu volna jste se opět sešli, abyste do konce července opět trénovali, čí to byl nápad?
To volno měli kluci krátké, já odjel o týden dříve na dovolenou, takže jsem si odpočinul více. Už v průběhu letní přípravy jsme se domlouvali, že budeme chodit trénovat dále, protože po měsíci volna bez pohybu by ta letní příprava byla zbytečná. Každý se udržuje v kondici individuálně, ale nikdy si člověk nedá tolik, když to dělá sám, než když se sejdeme ve více lidech a ten trénink je řízený.

Na týmu je vidět velká soudržnost, motivace a bojovnost s odhodláním, přenesete tyto pozitiva i na led?
Já věřím, že to zužitkujeme. Vše děláme na plno. Navíc je cítit velká konkurence, takže se kluci snaží makat na sto padesát procent, aby si to svoje místo v sestavě udrželi, či vybojovali. Většina se stejně ukáže až na ledě, někdo může být běžec jak hrom a zvedat stokilové činky, ale na ledě to může být jiné. Zmíněné odhodlaní, bojovnost a soudržnost musíme přenést na led a bude to úplně jiné, než minulý rok.

Po letním drilu půjdete hned na led, bude to pro vás výhoda?
Těžko říci. Většina týmů půjde na led určitě dříve než my, takže v tom budou mít výhodu oni. Určitě se ale za ten měsíc před soutěží, dostaneme na tu správnou kolej a budeme šlapat, protože věřím že to, co děláme teď přes léto, se nám na ledě vrátí.

Jak vnímáte pozici manažera a zároveň hráče Petra Dvořáka? Dle ohlasů stmeluje kolektiv a vnáší do týmu dobrou náladu s motivací, je tomu tak?
Tak Dvořka je osobnost, která ve Valmezu chyběla minulý rok. Byl tu jen Venca Studený a Ondra Martiník jako zástupci starší generace, kteří nás mladé trochu usměrnili. Navíc je Petr ještě manažer, když je s námi v šatně, vidí, co potřebujeme, jak fungujeme, takže pro něj i pro nás je to určitě dobře.

Co byste chtěl vzkázat fanouškům – určitě z obou stran, po nepodařených minulých ročnících, bude velká výzva se posunout tabulkou nahoru, souhlasíš?
Tak fanouškům bych vzkázal, ať jsou s námi trpěliví. Nebude to jednoduché, ale budeme se snažit dělat maximum, aby se jim hokej líbil. Chci, aby na hokej chodili, a byli po dlouhé době hrdí na svůj klub, kterému fandí. Bez fanoušků se hrát totiž bohužel nedá. Pokud budeme mít výsledky a předvádět slušnou hru, tak věřím, že si lidé na ten stadion cestu najdou, budou odcházet pozitivně naladění a vrátí se nás podpořit znova.

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka