Valašské Meziříčí po sedmi letech opouští jejich opora a kapitán Jakub Pořický, který bude nově nastupovat za německý tým Trostberg Chiefs.


V dresu s Bobrem na prsou nastupoval zkušený útočník podstatnou část své kariéry. Valašské Meziříčí přivedlo Kubu Pořického v roce 2015 z prvoligového Ústí nad Labem, kam se dříve přesunul z mládeže Vsetína. Ve své premiérové sezóně za Bobry naskočil do 34 zápasů, ve kterých nasbíral 19 bodů za 8 gólů a 11 asistencí. Sezóna 2017/2018 byla tou jeho vůbec nejúspěšnější, když v 42 utkáních vstřelil 22 gólů a k 21 přispěl svou nahrávkou. V play-off si poté připsal dalších 9 bodů. Poslední roky Kuba patřil mezi největší stálice týmu, v uplynulém ročníku nastupoval s kapitánským ,,C", které se na jeho dresu objevilo už i dříve. Nyní ho čeká nová mise v Německu, oblékat bude barvy týmu Trosberg Chiefs, kde působí také bývalí Bobři Petr Dvořák a Michal Žák.

Jakub Pořický: Asi před měsícem jsem si volal s Péťou Dvořákem a říkal mi, že jeden jeho spoluhráč se kterým hrál ukončil kariéru, trenér mu tak řekl, ať si k sobě zkusí někoho najít. Zeptal se tak mě, jak to se mnou vypadá, jaké mám plány a jestli bych to s nimi nechtěl zkusit. Byl jsem zrovna na dovolené když tohle přišlo, takže jsem měl spoustu času přemýšlet. Viděl jsem v tom zase novou zkušenost, takže já v tom měl celkem jasno. Ale šlo tady i o mou přítelkyni, jak k tomu přistoupí, takže se dá říci, že jsem finální rozhodnutí nechal na ní. Jelikož ji byla nabídnuta dobrá práce, řekli jsme si, že do toho půjdeme. Ujasnili jsme si pro a proti a dá se říct že bylo rozhodnuto.

S kluky jsem v kontaktu a byl to jeden z důvodů proč tam jdu. Peťa už tam bude třetí rok, Michal druhý, takže mi v tomhle ohledu strašně pomůžou, ať už v hokeji, tak v práci a zařizování všeho možného. Bavili jsme se spolu samozřejmě i o kvalitě tamní soutěže a z jejich pohledu to není úplně špatné, jsou tam dobré týmy, se kterými se dá hrát hezký hokej. Tak uvidíme jak to všechno bude vypadat, obrázek si chci hlavně udělat sám a beru to jako obrovskou zkušenost, jak po hokejové tak i po osobní stránce. Je to výzva, na kterou se těším.

Do Německa se chystám příští týden podívat jen tak na otočku a dovézt nějaké věci. Oficiálně nastoupit bych měl k 1.10. 2022. Těším se tam na hodně věcí, nový život, nová zkušenost v jiné zemi, na kluky jak si s nimi zase zahraji hokej. Jsou tam krásné hory, příroda, chci Německo poznat. Já jsem byl vždycky dobrodruh takže jsem plný očekávání.

Fanouškům bobrů bych chtěl převážně poděkovat za krásných 7 let, co jsem ve Valmezu působil. Za to jací jsou a že nás chodili po celou tu dobu podporovat, ať už se dařilo nebo ne. Věřím, že v tom budou i nadále pokračovat a kluky hnát jako doposud k dobrým výkonům. Bobři byli a stále jsou mojí srdcovou záležitostí a doufám, že někdy v budoucnu si ještě na Bobří hrázi zahraju.

Lukáš Plšek, hlavní trenér HC Bobři: Jsme malý klub, proto nás každý takový odchod určitě zamrzí, hlavně u někoho, kdo tady byl několik let. Ona od nás neodchází jen zkušená opora, ale taky velký kamarád skvělý a kluk do kabiny. Podmínkám nebo zázemí v Německu jsme nemohli moc konkurovat, Kubovi teď začíná nová etapa v jeho kariéře, přejeme mu tak hodně štěstí a věříme, že se zase někdy shledáme.

Kubo, děkujeme!

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 30.9.2023

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 4.10.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 3 24:7 9
2. NJI Nový Jičín 3 14:5 6
3. HVY Vyškov 3 16:12 6
4. HOM Hodonín 3 8:6 6
5. OPA Opava 3 8:9 6
6. VAL Valašské Meziříčí 3 10:10 5
7. ZNS Žďár nad Sázavou 3 10:12 4
8. HBR Havlíčkův Brod 3 7:7 3
9. TEC Technika 2 7:15 3
10. KOP Kopřivnice 3 12:15 2
11. VEL Velké Meziříčí 2 5:12 1
12. SUM Šumperk 3 10:21 0
Kompletní tabulka