V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po bojovném utkání s VHK Vsetín, ve kterém byli Bobři dvě třetiny vyrovnaným soupeřem, jsem požádal o dojmy z utkání kapitána Bobrů, útočníka Martina Vargu, který byl v zápase hodně vidět svou "buldočí" obětavostí, dohrávaním osobních soubojů a útočnou hrou. I přes evidentní zklamání, se pustil do rozboru utkání, které by mohlo Bobrů pomoci k dalším zápasům a důležitým bodům do tabulky.

Martine, s týmem Vsetína jsme byli vyrovnaným soupeřem, souhlasíš?
Určitě souhlasím a troufám si říct, že v závěru první třetiny jsme měli dokonce trošku navrch.

Viděli jsme, že hráči ze sebe vydávají 100%, měli bychom tak patrně hrát i nadále v utkáních...
Podařilo se nám navázat na utkání s Přerovem. Dokonce mi to připadalo ještě o kousek lepší, ale bohužel na body jsme opět nedosáhli. Je potřeba pokračovat v nasazení a přístupu k zápasům jako s Přerovem a Vsetínem a věřím, že se začnou dostavovat i body.

Na "kdyby" se samozřejmě hokej nehraje, nicméně pokud bychom proměnili šance útočníků Škumáta, Martiníka, nebo Sprušila za nerozhodného stavu, zápas by mohl vypadat jinak, vidíš to obdobně?
Přesně tak, na "kdyby" se nehraje. Vsetín tam měl taky šance. Špatně se vyhrávají utkání na 1 nebo 2 góly, protože hokej je hra chyb a vždycky se nějaká udělá. Je potřeba ještě zvýšit agresivitu před bránou a více se tlačit do střelby. Potřebovali bychom, aby tam někomu padla nějaká "šmudla", a tím bychom i všichni začali věřit tomu, že gól opravdu může padnout z jakéhokoli ohrožení brány.

Co myslíš, že nakonec rozhodlo o vítězství hostujícího celku?
Zlomový moment byl ten gól na 2:3, který padl těsně po konci našeho oslabení, kdy jsme se 2 minuty dokázali bránit ve třech. To naší psychice určitě nepřidalo a naopak pro Vsetín to byla úleva, protože v utkání hráli dvě přesilovky pět na tři a nedokázali se prosadit.

V utkání nebyl lepší a horší soupeř, ale šťastnější, určitě i na Vsetíně poznali, že letos to budou mít s Bobry o hodně těžší...
Uvidíme, zatím mě ta soutěž přijde dost vyrovnaná a opravdu může kdokoliv porazit kohokoliv.

Na co by se náš tým měl co nejvíce v trénincích zaměřit? Myslíš, že to jsou přesilovky, které nám stále moc nejdou?
Přesilovky dneska rozhodují vyrovnaná utkání. Nedá se to dobře natrénovat, protože nikdy nevíš, jak to soupeř bude bránit. Můžeš si ukázat nějakou šablonu z té vycházet, ale vždy je to o individuálním řešení dané situace a o improvizaci. V zápase se může kdykoliv někdo zranit, nebo se mu v zápase nemusí dařit, nastoupí na jeho místo někdo jiný a to co sis připravoval na tréninku, nemusí fungovat. Největší problém vidím v rozvážení přesilovky. Někdy trvá skoro minutu než se nám podaří usadit v pásmu, jezdíš nahoru - dolů a je po přesilovce.

I přes velkou bojovnost a nasazení v zápase a prohru si myslím, že se hráči nemají vůbec za co stydět...
Nálada po prohraném utkání nikdy není dobrá. Obzvlášť, když si řekneš: „Dal jsem do toho všechno, tak proč to nevyšlo.“ Na Vsetíně jsem hrával, a tak mě ta prohra mrzí dvojnásob.

V zápasech se zlepšujeme, body však nepřichází, určitě se o to pokusíme již v sobotu na Technice...
Budeme pokračovat v nasazení a bojovnosti a pokusit se překvapit, protože Technika má z posledních dvou zápasů skóre 14:1 tak je zřejmě logické, že to pro nás nebude vůbec jednoduché.

ODEHRANÝ ZÁPAS

10. kolo | so 23.10.2021

5:1

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

11. kolo | st 27.10.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3
Kompletní tabulka
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC ISMM Kopřivnice