Jako jedna z prvních avizovaných posil, která byl začleněna do nově skládajícího se kádru Bobrů, byl ostřílený útočník Josef Fojtík. Do týmu, jak sám uvádí, přišel díky Petru Dvořákovi, se kterým získal titul mistra polské nejvyšší soutěže. Do kabiny může Fojtík přinést například zkušenosti ze zámořské AHL, či tuzemské extraligy. V minulé sezóně se jeho průměr kanadských bodů na utkání blížil ke třem a po dobrých výsledcích touží i na Bobří hrázi.

Josefe, do Valašského Meziříčí přicházíte s vizitkou hokejového bouřliváka, platí to o vás i nadále?
Myslím si, že tohle období mám už za sebou a nyní se chci zaměřit jen stoprocentně na hokej, a ne na tyhle blbosti.

Přicházíte k nám z nižší rakouské ligy, ve které jste měl solidní bodovou bilanci. Jaká je úroveň tamní ligy?
Hokej se tam hraje poněkud jinak, vše záleží na cizincích, kteří v té lize převážně působí. A favorité se tak často střídají. Zhruba čtyři týmy jsou na úrovni naší druhé ligy a zbytek se dá přirovnat ke špičce naší krajské soutěže.

Chci být s rodinnou, proto jsem tady.

Proč jste se rozhodl právě pro Valašské Meziříčí?
Určitě velkou roli sehrál Petr Dvořák, se kterým se dobře znám už z minulého působení v Polsku. Také bydlím v Rožnově pod Radhoštěm a mám to kousek. No a třetí důvod, zároveň ten nejdůležitější, jsou mé dcery. Jedna se věnuje sportu a druhá tedy zatím jen sama sobě (úsměv), ale určitě je o ně velká starost. Chci být s rodinnou, proto jsem tady.

S Bobry jste absolvoval celou přípravu, tak jakou měla úroveň, pokud ji můžete srovnat s ostatními týmy?
Letní přípravu jsme měli velice dobrou, a i ta docházka byla vynikající, chodilo nás okolo dvaceti. Dobrou přípravu jsem zažil i v Prostějově, kde nás trénoval Jaroslav Beck, tam to bylo taky celkem tvrdé, to je však už dávno. S Krakovem se nedají srovnat ty podmínky, které jsme tam měli. Co se týče tvrdosti a dřiny, tak jsme se dobře připravili po fyzické stránce.

Do Vsetína pojedeme v hlavě s tím, že můžeme uspět.

Co bylo pro vás nejtěžší v přípravných zápasech?
Mě vždycky chvíli trvá, než si zvyknu na brusle, ale jinak si myslím, že to bylo v pohodě. Odehrál jsem tři utkání, a to jsem byl ještě navíc v jednom vyloučen do konce utkání.

Hned v prvním kole nás čeká Valašské derby. Slyšel jste o tom, jaké je to mezi Bobry a Vsetínem?
Já se na to utkání těším, bude to velmi zajímavé. Oni budou hrát pod tlakem a budou se muset ukázat, navíc přijde hodně lidí. Myslím si, že bychom tam mohli uhrát slušný výsledek. Pojedeme tam v hlavě s tím, že můžeme uspět.ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 1 7:1 3
2. HVY Vyškov 1 8:5 3
3. TEC Technika 1 6:4 3
4. ZNS Žďár nad Sázavou 1 6:4 3
5. HAV Havířov 1 3:1 3
6. OPA Opava 1 2:1 3
7. HBR Havlíčkův Brod 1 1:2 0
8. SUM Šumperk 1 4:6 0
9. VAL Valašské Meziříčí 1 4:6 0
10. HOM Hodonín 1 1:3 0
11. KOP Kopřivnice 1 5:8 0
12. VEL Velké Meziříčí 1 1:7 0
Kompletní tabulka