Od sezóny 2018/2019, kdy u Bobrů působí, se stal již stabilní součástí obrany Valachů a svými výkony pomáhá Valašskému Meziříčí v letošních vydařených výkonech. Tomáš Holiš mimo své obranné úkoly také prožívá letos bodově nejúspěšnější sezónu, se svými 11 body více než dvojnásobně překonal své dosavadní maximum z prvních dvou sezón. Kromě jiného si letos zahrál také za univerzitní tým Univerzity Palackého v Olomouci.

Máte za sebou dva zápasy s Hodonínem, oba vítězné zakončené. Přesto, dokázal bys najít něco čím vás soupeř potrápil?

Hodonín nás potrápil hlavně s přečísleními, které si dokázali vytvořit, měli jich až zbytečně moc. V útočné fázi navíc hráli hodně do těla a byli celkově nepříjemní.

Trenér Plšek už po prvním zápase mluvil o tom, že postavení Hodonína neodpovídá výkonům, které jsou schopní předvádět. Dá se s tím souhlasit i z pozice hráče?

Určitě. Nevyšel jim ale hlavně úvod sezóny, kde se výsledkově trápili. Teď se zvedli a šlo to hned vidět i v zápasech s námi, hráli o poznání líp jak na začátku sezóny.

Ty za Valmez kroutíš čtvrtou sezonu, za tu dobu už jsi stabilní článek obrany. Jak se ti tady líbí a letos zvlášť, když se bojuje o ty nejvyšší příčky?

Za mě super, s klukama jsme si sedli a je to znát i na ledě, oproti začátkům ve Valašském Meziříčím navíc dostávám zase víc prostoru i já. Byl jsem ještě hodně mladý když jsem přišel, takže jsem rád a vděčný za důvěru, kterou dostávám a za tolik prostoru na ledě.

Ty jsi zasáhl letos i do Univerzitní ligy za tým Olomouce. Jak by jsi porovnal její úroveň s druhou ligou? Jak se ti tam hraje?

V Olomouci se mi hraje dobře, znám tam snad všechny kluky ještě z juniorky Olomouce, za kterou jsem hrál. Hlavním rozdíl určitě je, že v té hře není takový systém. Každý si spíš létá kde chce a spíš se útočí než brání.

Po dvou výhrach se Žďárem přišla prohra s Opavou a Kometou. Byly to spíš jednorázové výpadky nebo ty prohry zapříčinilo něco jiného?

Nárazový výpadek byl hlavně v té Opavě, tam jsme fakt hráli hrozně. S Kometou se to obrátilo a hráli jsme dobře, jenom to bohužel nestačilo na body. Snad jsme ale teď najeli na další vítěznou vlnu a udržíme si ji pokud možno do konce základní části.

Ve středu vás čeká Nový Jičín, který teď prohrál ve Žďáru, ale i tak to bude dost možná klíčový souboj o první místo. Vnímáte to tak už i v kabině?

Spíš to přijde až v pondělí, kdy se sejdeme. Teď jsme rádi, že jsme vyhráli a v pondělí se začneme ladit a budeme doufat, že se nám tam podaří uspět. Už se pomalu ladíme i na play-off, snad uděláme letos nějaký úspěch.


ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 30.9.2023

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 4.10.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 3 24:7 9
2. NJI Nový Jičín 3 14:5 6
3. HVY Vyškov 3 16:12 6
4. HOM Hodonín 3 8:6 6
5. OPA Opava 3 8:9 6
6. VAL Valašské Meziříčí 3 10:10 5
7. ZNS Žďár nad Sázavou 3 10:12 4
8. HBR Havlíčkův Brod 3 7:7 3
9. TEC Technika 2 7:15 3
10. KOP Kopřivnice 3 12:15 2
11. VEL Velké Meziříčí 2 5:12 1
12. SUM Šumperk 3 10:21 0
Kompletní tabulka