Dva roky nehrál, ale proti Novému Jičínu ukázal, že hokej se nezapomíná. René Kajaba potěšil všechny fanoušky Valašského Meziříčí čtyřbodovým příspěvkem v přípravném utkání proti Novému Jičínu a ve formaci s Tomášem Vávrou a Lukášem Finsterlem naznačil, že se můžou zařadit v sezóně mezi tahouny mužstva Bobrů. Jak se René Kajaba cítil po 2 letech ve svém druhém hokejovém utkání? Jak si na ledě vyhoví se svými starými známými? Nejen to nám prozradil v pozápasovém rozhovoru. (foto: hc-vsetin.cz)

V utkání s Novým Jičínem jsi vstřelil 2 branky, na další 2 přihrál, jaký to byl pro tebe zápas?
Zápas to byl dobrý. Osobně jsem se cítil skvěle, začali jsme dobře i jako tým už od prvního střídání a využili tlaku k rychlému vedení. Zbytečně jsme si to ale zkomplikovali na konci, kdy nás Nový Jičín dotáhl na 2 góly. Takové výpadky by se nám v sezóně nemusely vyplatit.

V útočné formaci jsi nastoupil s Lukášem Finsterlem a Tomášem Vávrou. Je pro vás výhoda, že se znáte už z působení na Vsetíně?
Určitě nám to pomáhá, i když jsme spolu dlouho nehráli. Já osobně jsem navíc na rozdíl od kluků nehrál dva roky vůbec, proto se do toho dostáváme. Trenéři nás tam zatím nechávají a já věřím, že když to tak zůstane, tak to bude jenom lepší a lepší.

Dva roky jsou dlouhá doba, co tě přimělo k návratu k hokeji? A proč zrovna Valašské Meziříčí?
Někdy okolo Vánoc jsme polemizovali s kamarádem u sklenky vína, slovo dalo slovo, já to vzal jako výzvu a dnes jsem tady, znovu s chutí do hokeje. Valmez byl logická volba i s ohledem na fakt, že pocházím ze Vsetína, takže to mám jako spousta dalších kluků tady 20 minut jízdy autem.

Nebylo Valašské Meziříčí ve hře už po tvém konci na Vsetíně?
Určitě bylo, ale já už měl svoji práci a problémy s kolenem, proto jsem si chtěl od hokeje odpočinout. Ve svých 26 letech jsem se chtěl navíc naučit i něco jiného a za ty 2 roky si myslím, že jsem získal skvělé pracovní zkušenosti i mimo hokej. Pro mě do života je to velké plus.

Čemu jsi se věnoval?
Před dvěma lety jsme s bráchou začali stavět dům, takže jsem spoustu času strávil na stavbě. Krom toho máme rodinnou firmu, která vyrábí nábytek a vybavuje hotely. Tam jsem se pro tuto chvíli usídlil a pracuji tam stále.

Zmínili jsme tvoje staré známe z formace Lukáše Finsterleho a Tomáše Vávru. Co další kluci v kabině? Znáš se s některými nebo se spíše seznamujete?
Několik jich určitě znám. Pořu (Jakub Pořický, pozn. redakce) znám od mala, Míšu Žáka, Standu Báchora i další kluky, kteří tady chodí třeba ze Vsetína. Navíc nás trénuje Lukáš Plšek, se kterým jsem si taky zahrál ještě na Vsetíně. Postupně se samozřejmě seznamuju i s dalšími kluky už od letní přípravy.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

18. kolo | st 24.11.2021

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

20. kolo | st 1.12.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12
Kompletní tabulka