Po prohraném utkání s Technikou Brno jsme požádali o dojmy ze zápasu útočníka Martina Vargu. "Škoda přesilovek, ale to je výsledek psychického rozpoložení týmu", říká o početních výhodách svého mužstva jeho kapitán. Více se dočete uvnitř článku.

Martine, další vysoká porážka, co k tomu říci?
Většinu letošních zápasů jsme byli v pozici, kdy jsme nechytili začátek zápasu, ale postupně se naše hra zlepšovala a místy jsme dokonce soupeře ve třetí třetině dokázali přehrávat. Zápas s Technikou začal dle našich představ, od začátku jsme se snažili být aktivní a z toho padla úvodní branka. Obraz hry nasvědčoval tomu, že by to po sérii prohraných utkání mohlo tentokrát dopadnout lépe.

Přitom jsme zápas nezačali špatně, vedli jsme, přesto ve druhé a třetí třetině nás soupeř přestřílel, proč?
V první třetině se nám dařilo dostávat puk jednoduše ze třetiny. Ve druhé třetině se začala vytrácet naše agresivita a chuť hrát hokej. Bylo tam spoustu vyloučení a my se začali bát o jednobrankové vedení, více jsme se zatáhli, i když to nebyl náš plán a pro hráče Techniky to byla voda na jejich mlýn. Najednou byli u kotoučů dříve, dostávali se častěji do zakončení.

I v minulém utkání se Vsetínem, první třetina odehraná výborně, poté opět dostaneme spoustu branek, není to třeba i o fyzické výkonnosti, nebo je to potom již jen o psychice hráčů?
Po fyzické stránce si myslím, že jsme dobře připraveni, ale psychika hraje v každém sportu důležitou roli. Často se necháme vyvést z míry a nesoustředíme se na to, na co bychom měli. Poslední dobou mezi impulsy, které nás "rozhazují" patří výroky rozhodčích, ale vždy když nad tím přemýšlím po zápase, si říkám, vždyť i my jsme také dostali možnosti přesilovek atd., ale v daný moment převládá pocit křivdy a často se necháme rozhodit podměty, které stejně neovlivníme.

Co udělat s naší slabou produktivitou?
Více střílet a hlavně chodit do brankáře, dorážet a rvát se o odražené puky. Minimálně jeden útočník by měl stále operovat kolem brány a snažit se brankáře rozptýlit, brzdit u něj prostě ho dostat pod tlak a znepříjemnit mu to. Nebát se dostat "sadu" od obránců před bránou, více využívat naše beky, aby to jakkoliv dostali co nejblíže brankovišti a tam to umlátit.

Na snaze je otázka, opravdu všichni hráči v týmu odvádí na ledě 100%?
Každý má svůj specifický styl. U někoho to může z tribuny vypadat, že se loudá, nebo nehraje do těla, ale určitě to není tím, že by do toho nedával maximum. Spíš je otázka, zda-li to maximum každého z nás stačí na 2.ligu. Například třetí třetinu jsme odehráli na 2 lajny a jelikož jsem to sledoval už jen ze střídačky, tak se hráčům nedá upřít, že by se nesnažili. Scénář byl takový: tlačíme, střílíme, rychlý protiútok a gól v naší síti. Jen škoda těch přesilovek, ale to je výsledek psychického rozpoložení týmu.

Co změnit do dalších utkání, přeci jen v minulém rozhovoru Jirka Slovák říkal, že se musíme dívat tabulkou dopředu, přesto, nebude nyní náš cíl opačný?
Důležité určitě bude, ať už se druhá polovina soutěže bude vyvíjet jakkoliv, mít ve finále lepší vzájemné zápasy s týmy okolo nás. Když jsem se podíval na tabulku tak na 8. místo ztrácíme 7 bodů. No a co se změny týče, tak vstřelit více branek než obdržet.

Ty jako kapitán jdeš příkladem, na ledě bojuješ, hraješ na plno, co nám chybí k získávání bodů?
No abych pravdu řekl, tak se svojí hrou nejsem ani trošku spokojený. K čemu je, že se snažím bojovat, když si v zápase pomalu nepřipíšu ani jednu střelu, ale za to 2 útočné fauly, které pramení s přemíry snahy. I když se před zápasem cítím jakkoli v pohodě, tak na ledě to není vidět. V ničem si nevěřím, pokaždé když se potkám s pukem tak cítím jistou křeč, vše mi najednou přijde složité, zbavuji se puků. Nevím čím to je, v osobním životě jsem spokojený člověk, takže se nedá říct, že bych na led přenášel nějaké problémy. Takže k získání bodů bychom potřebovali do sebe dostat lehkost a více sebedůvěry.

V sobotu hrajeme velice důležitý zápas s Karvinou...
Souhlasím, že to je důležitý zápas. Potřebujeme vyhrát utkání, aby se po sérii nevydařených dostavila radost z výhry a trošku jsme nabrali sebevědomí.

ODEHRANÝ ZÁPAS

10. kolo | so 23.10.2021

5:1

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

11. kolo | st 27.10.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3
Kompletní tabulka
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC ISMM Kopřivnice