Lukáš Plšek nejen o barvách své masky

Další zvučnou posilou, která si to zamířila na Bobří hráz, je gólman Lukáš Plšek. I on už odchytal v modrobílém dresu tři, z celkových šesti utkání. Mezi fanoušky se však rozvířila diskuze o Plškově brankářské masce, jejíž žluto-zelené zabarvení nesedí k meziříčským dresům. O jeho kvalitách ovšem nikdo nepochybuje a z jeho zkušeností může nejvíce čerpat Plškův brankářský kolega Jan Čáp. Co více nám Lukáš Plšek objasnil?

Lukáši, máte za sebou odchytanou přípravu. Jak se cítíte?
Já se cítím celkem dobře. Měl jsem asi jednu z nejlepších letních příprav za mojí kariéru. Dal jsem do ní opravdu všechno, protože jsem věděl, že mám před sebou novou motivaci a výzvu. Myslím si, že příprava se povedla i celému týmu, a také Honzovi Čápovi. Pět výher ze šesti utkání nám dodalo sebevědomí do sezony.

Jan Čáp má velký potenciál.

Vraťme se ještě k mladému gólmanovi Čápovi. Jaký je váš pohled na jeho výkony?
Je to jen o tréninkové morálce, a o tom, jestli ho to bude bavit dál. Předpoklady má a sleduji ho podrobně na tréninku. Je vybaven skvělými reflexy a rozsahem nohou. Potenciál v něm je velký a musí ho rozvíjet dál.

Určitě máte zezadu dobrý přehled o hře, co byste řekl o naší obraně?
Určitě je tam co zlepšovat. Hlavně, když máme puk u nás ve třetině, musíme se rychle dostat z pásma. Soupeř nám odebírá puk, a to nám dělá problémy. Jde proti nám hodně střel od modré a z dorážek. To je ovšem alfa omega hokeje, dostat se co nejrychleji ze třetiny. Máme ještě týden, abychom na tom zapracovali.Derby klepe na dveře, a určitě by fanoušky zajímalo, jestli proběhlo nějaké vzájemné hecování?
Za těch deset let, které jsem strávil ve Vsetíně, tam mám plno známých, takže určitě něco proběhlo. Já ale beru veškeré hecování s rezervou. Nejsem člověk, který by to moc prožíval. My, co rozumíme hokeji víme, že se nepotřebujeme srovnávat se Vsetínem, a musíme porážet jiné týmy, než je Vsetín. Ale samozřejmě tam jedeme uhrát co nejlepší výsledek, nechci však, aby to vyznělo tak, že Vsetín můžeme porážet čtyřikrát v sezoně.

Ze strany fanoušků padlo i několik dotazů na barvy vaší masky, která nesedí k modrobílým dresům. Budete jí měnit?
Samozřejmě, že tohle řešíme s Dvořkou (Petr Dvořák, pozn. red.). Musím prozradit to, že to není moje maska, ale patří Vsetínu. Já se jí nechci vzdávat, a pokud manažer Vsetína řekne, že si jí nechat můžu, tak bychom ji přelepili do modrobílých barev, aby byla na první kolo nachystaná.ODEHRANÝ ZÁPAS

4. kolo | st 5.10.2022

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

5. kolo | so 8.10.2022

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 4 21:6 12
2. KOP Kopřivnice 4 25:11 12
3. HVY Vyškov 3 18:2 9
4. HAV Havířov 4 9:9 6
5. HBR Havlíčkův Brod 4 16:17 6
6. ZNS Žďár nad Sázavou 4 9:16 6
7. OPA Opava 4 11:16 5
8. VAL Valašské Meziříčí 3 7:8 4
9. NJI Nový Jičín 3 4:12 0
10. HOM Hodonín 3 6:15 0
11. VEL Velké Meziříčí 4 4:18 0
Kompletní tabulka