Bobři zavítali po menší odmlce do Šumperku, kde vyzvali tamní Draky. Zápas se chvílemi pro Valmez nevyvíjel vůbec dobře, když ještě dvě minuty před koncem prohrával o jednu branku. Díky trefe Michaela Vavříka se ale šlo do prodloužení a poté nájezdů, kde druhý bod vybojovali právě Bobři.

Do zápasu nevstoupili Bobři moc dobře, Šumperk se hned ze začátku začal tlačit před Pavlíčkovu branku a během první periody na něj poslal 11 nebezpečných střel. „Dlouho jsme se rozkoukávali. Šumperk na nás vletěl, byl rychlejší a dravější. Měli rychle protiútoky, což nám dělalo problém," zmínil Vavřík.

Šumperk se letos nemůže pochlubit moc širokým kádrem, proti Bobrům navíc z důvodu marodky v kádru narukoval hned se třemi mladými juniory. „Myslím si, že jsme Draky nepodcenili, trvalo ale, než jsme se do zápasu opravdu dostali," reagoval mladý útočník na fakt, že mohli Valaši do zápasu při pohledu na tabulku a dosavadní formu Parsu vstoupit poněkud laxně.

Svěřencům koučů Plška a Vávry se i přes slabší začátek nakonec podařilo zásluhou Kuchaříka otevřít skóre zápasu a do druhé periody vstupovali za stavu 0:1. Následně přidal Valmez další gól, na prostřední dějství přesto nebude vzpomínat v dobrém.Začali jsme zbytečně faulovat, dostali jsme 3 góly v oslabení a tím je vrátili zpátky do zápasu," opomenul Vavřík fakt, že Draci během sedmi minut otočili z 0:2 na 3:2.

Valachům se ještě povedlo srovnat na 3:3, když se krásnou střelou z mezikruží prosadil za záda Ryšavého Michael Romančík, do konce druhého dějství ale Šumperk znovu navýšil na 4:3. Před poslední třetinou jsme si něco v kabině řekli, zkrátka jsme tady vyhrát chtěli a chtěli jsme dovést domů body. Věděli jsme, že potřebujeme šance, ty získáme jen tím, že se usídlíme u nich ve třetině," reaguje útočník.

(foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz)

Nakonec to byl právě Vavřík, kdo srovnal 80 sekund před koncem na 4:4 a dostal tak zápas do prodloužení. Na čtvrtou branku Bobrů mu navíc nahrával jeho parťák Dan Stodůlka, se kterým pospolu hrají už třetí sezónu. Oba už víme, co máme od sebe očekávat, Poky (Dominik Pokorný, pozn. red.) se nám přizpůsobil a v lajně jsme si sedli," dodává novopečený asistent kapitána.

Po bezbrankovém prodloužení následovaly nájezdy. Řekli jsme si, že prostě chceme odvést 2 body a že jeden nestačí, na nájezdy jsme si hodně věřili," zakončuje Michael Vavřík.

Valmezu se nakonec samostatné nájezdy vydařily, ten rozhodující vstřelil v 2. sérii Dominik Pokorný, když Bobři nakonec v této individuální disciplíně vyhráli 2:1. Další utkání čeká svěřence kouče Plška už v sobotu 7. 10. 2023, kdy od 17:00 na domácím ledě vyzvou Havlíčkův Brod.