V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Přichází jako obrovská posila. Pokud bychom však mluvili o nové tváři na Bobří hrázi, nebyla by to pravda. Michal Nedbálek hokejově začínal právě na ploše meziříčského kluziště. V jeho jednatřiceti letech má za sebou perspektivní kariéru a současně pověst jednoho z nejlepších obránců celé ligy. Před sezonou je připraven naplnit očekávání fanoušků i vedení klubu.

Michale, kdybyste se myšlenkami vrátil o půl roku zpět, napadlo by vás, že byste hrál následující sezonu tady ve Valašském Meziříčí?
Před půl rokem jsem se se Vsetínem chystal na play-off, tudíž mě tato myšlenka nenapadla.

Vy už jste na Bobří hrázi jednou působil, vzpomenete si na tu dobu?
Ano, bylo to tuším v sezoně 2004 - 2005, kdy jsem jezdil do Valašského Meziříčí jako junior a odehrál pár zápasu. Moc se asi neví, že to nebyl zdaleka můj první kontakt se zdejším hokejem. Ještě na otevřeném stadionu jsem tady dělal první kroky na bruslích a působil zde za tehdejší mládež do 5. třídy.

Byli Bobři jasná volba, nebo vás musel Petr Dvořák přemlouvat?
Dvořka (Petr Dvořák) mě nijak nepřemlouval, to spíše já jeho (smích). Ne vážně, situace se ve Vsetíně vyvinula nějakým směrem a poté to byla jasná volba. Navíc možnost hrát dál s Dvořkou se neodmítá.

V čem si myslíte, že se bude Valašské Meziříčí lišit oproti loňské sezoně?
V počtu výher (úsměv). Těžko teď říct, jak to bude vypadat. Rodí se tady z velké části nový tým, ale myslím, že těch výher bude co nejvíc, a že budeme hrát pohledný hokej, který bude bavit nás i diváky.

Sejde se vás tu, bývalých hráčů Vsetína, více. Koho v kabině vidíte nejraději?
Vidět nemusím ani jednoho, protože to nejsou žádní krasavci, ale jsem rád, že tu kluci jsou, protože máme dobrou partu a rozumíme si i mimo led.

Na co se nejvíce těšíte ve Valašském Meziříčí?
Na výplatu! To je samozřejmě jen sranda (smích). Těším se na to, že nás i fanoušky bude hokej bavit, na atmosféru v kabině, na vtípky spoluhráčů. Na to, že uděláme nějaké výsledky, a lidi budou chodit na zimní stadion ve stoupajícím počtu.

Nejspíše je to pro vás těžká otázka, ale bude vám blízký slogan „Srdcem pro Valmez“?
Poslední dva roky jsem byl součástí "Spolu za Vsetín" a byl jsem hrdý, že my jsme Vsetín. Nyní však nastala nová situace a mě se slogan "Srdcem pro Valmez" líbí. Líbí se mi ta myšlenka sounáležitosti, spojení hráčů, fanoušků, vedení, města a sponzorů v jeden celek, který jde za svým cílem.

Elitní formace zleva: Martin Kývala, MICHAL NEDBÁLEK, Zbyněk Žabčík, Petr Dvořák, Josef Fojtík.

Začínáte trénovat po boku Zbyňka Žabčíka, vy jste spíše obránce, který se rád točí i před bránou soupeře. Bude vám tato spolupráce vyhovovat?
To se teprve uvidí, zatím jsme spolu byli jen dvakrát na ledě. Nicméně Zbyněk je mladý, perspektivní a silový hráč, takže proč ne.

Myslíte si, že Bobři tvoří konkurenceschopný kádr v porovnání s ostatními týmy?
Určitě! Myslím, že se tady tvoří velmi zajímavý tým, před kterým se budou muset mít ostatní týmy na pozoru.

Kladete si do sezony i osobní cíle?
Nyní už stavím týmové cíle před osobními. Mým osobním cílem bude co možná nejvíce přispět k tomu, aby jsme vyhrávali... A taky bych mohl lehce zhubnout (smích).

ODEHRANÝ ZÁPAS

4. kolo | st 5.10.2022

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

5. kolo | so 8.10.2022

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 4 21:6 12
2. KOP Kopřivnice 4 25:11 12
3. HVY Vyškov 3 18:2 9
4. HAV Havířov 4 9:9 6
5. HBR Havlíčkův Brod 4 16:17 6
6. ZNS Žďár nad Sázavou 4 9:16 6
7. OPA Opava 4 11:16 5
8. VAL Valašské Meziříčí 3 7:8 4
9. NJI Nový Jičín 3 4:12 0
10. HOM Hodonín 3 6:15 0
11. VEL Velké Meziříčí 4 4:18 0
Kompletní tabulka