Na Bobří hráz míří duo odchovanců Vsetína

Bobři hlásí první posily. Do týmu přicházejí dva mladí hráči ze sousedního Vsetína. Útočník Josef Daněk a brankář Daniel Bechný, který bude mít k Bobrům vyřízený střídavý start ze Vsetína. Oba přichází s cílem vyztužit řady Bobrů před nadcházející sezónou.

Josef Daněk

Odchovanec sousedního Vsetína pomohl před čtyřmi lety v pozici kapitána vrátit vsetínskou juniorku zpět do extraligy. Do A-týmu nakoukl již o rok dříve, kde pomalu začal sbírat zkušenosti se seniorským hokejem. Se Vsetínem zažil všechna tři finále 2. ligy skupiny Východ, včetně poslední sezóny, kdy se Vsetínu povedl postup do WSM ligy.

"Na Vsetíně už je to velmi profesionální, a to není pro mě, takže jsem to řešil kombinací práce a hokej a tím pádem přesunem do Valmezu. Tím, že se s Petrem Dvořákem už známe, bylo jednodušší celé jednání o možné spolupráci."

"Ve Valmezu mám spoustu kamarádů a na novou výzvu se určitě těším. Jsem moc rád, že mě ve Valmezu přijali už v letní přípravě a můžu s nimi trénovat od začátku," neskrýval nadšení Josef Daněk.

Daniel Bechný

Gólman, který doplní řady Bobrů formou střídavých startů ze Vsetína, strávil poslední dvě sezóny v juniorce Hradce Králové a seniorský hokej okusil již v Trutnově. S Lukášem Plškem by měl vytvořit brankářskou dvojici Bobrů pro nadcházející sezónu.

"Já se prvopočátečně na Vsetín nevracel, měl jsem ještě nabídku druholigového Trutnova a Dvora Králové, a jelikož studuji v Hradci Králové školu, tak to bylo těžké rozhodování. S možností střídavého startu se počítalo od začátku, ale nevěděl jsem, kolik brankářů bude na Vsetíně. Situace se vyvinula tak, že jsme v současné chvíli tři. Školu si tedy příští rok vyzkouším dálkově."

"Do Valmezu se určitě těším, i když mě nějak obohatil i Trutnov, přece jen "premiéru" mezi muži mám za sebou. Seniorský hokej je samozřejmě jiný, než ten juniorský, takže se těším až nasbírám více zkušeností. Věřím, že Lukáš Plšek mi jich předá spoustu," těší se Daniel Bechný.

Oběma borcům přejeme spoustu úspěchů v modrobílém dresu v nadcházející sezóně.

(zdroj foto: hc-vsetin.cz, mountfieldhk.cz)

ODEHRANÝ ZÁPAS

10. kolo | so 23.10.2021

5:1

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

11. kolo | st 27.10.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3
Kompletní tabulka
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC ISMM Kopřivnice