Za Valašské Meziříčí kroutí po svém příchodu z Ústí nad Labem už čtvrtou sezónu. Postupem času se stal na Valašsku miláčkem publika na a bez jeho přítomnosti už si lze tým Bobrů jen těžko představovat. Jakub Pořický přidal proti Havlíčkovu Brodu už svou třináctou branku sezóny a přispěl tak k vysoké výhře na ledě soupeře. Po zápase se rozpovídal o samotném utkání nebo vítězství v anketě o sympaťáka Druhé ligy - skupiny Východ.

S Havlíčkovým Brodem jste se utkali doma před pár dny a zápas prohráli, co bylo dnes jinak?
Co bylo úplně jinak nevím. Prostě jsme sem jeli s nějakou taktikou, kde zkusíme hrát modrou čáru, zodpovědně zezadu a z toho ujíždět do přečíslení a myslím, že se to celkem dařilo. Odehráli jsme to suprově a od gólmana až po posledního útočníka jsme podali výborný výkon.

Sám jste zmínil výborný výkon týmu. Překvapil vás ale něčím soupeř? Z jeho strany to dnes rozhodně nebylo úplně ono.
Oni mají kvalitní kádr a jsou favoriti, sami k tomu tak přistupují. My jsme věděli, že když bude výsledek co nejdéle 0:0 nebo remízový stav, tak oni začnou znervózňovat a my z toho budeme těžit. To se nám dnes podařilo, oni z toho potom už začali být taky nervózní. Začali se zbytečně rozdrbávat nějakými hloupostmi, za což jsme je trestali.

Našel byste v zápase nějaký klíčový moment, který rozhodl o jeho osudu? Mohl to být například některý z gólů ve třetí třetině?
To si nemyslím. Vyzdvihl bych určitě týmový výkon po mém faulu, který po první třetině byl za stavu 2:0 a my hráli oslabení, tak Rosťa Vaněk se tam třeba dvakrát položil do střely. Nebyl to ale jenom on, tak celkově od hráčů obětavost, za kterou jsme sklidili ovoce. My jsme ty góly dali, oni ne a Šurda nás výborně podržel.

Mluvil jste o vašem faulu na konci první části. Po něm ale probíhaly nemalé debaty mezi rozhodčími a vámi i s kapitánem Tomášem Bruncem. Pro vás pocitově, jednalo se opravdu o faul?
Pocitově, nevím no... (směje se). Byli jsme tam koleno na koleno, já byl na puku. Spíš si právě myslím, že když jsem na puku, tak by to měl být faul na druhé straně. Ty kolena tam ale byly z obou stran. Bylo to sporné, myslím, že si to i sám rozhodčí uvědomil, ale verdikt už prostě nevrátil zpátky.

Do vašich statistik jste dnes přidal svoji další branku. Dokážete se vrátit k té situaci a popsat, jak vznikla?
Já jsem byl strašně rád, protože těch šancí jsem měl dnes už asi pět z té strany, ze které jsem najížděl. Už jsem dělal i atypické zakončení, kdy jsem chtěl třeba vystřelit mezi nohy. U té mojí branky se to u nás ve třetině nějak zablokovalo, já si vzal puk a všiml si, že jedeme snad tři na jednoho. Šimon Kuchařík se tam výborně tlačil do branky a moje první myšlenka byla, že mu to tam prohodím, ale pak jsem si říkal, že ještě chvíli počkám, uvidím. Bek, který se potom se mnou vracel a měl jsem ho na zádech, tak jsem si ho nějak pokryl. Nakonec jsem to tam nějak hodil a i se štěstím se kotouč doklouzal až do branky.

Pořád je to předčasné, ale s blížícím se koncem základní části se Havlíčkův Brod jeví jako jeden z potencionálních soupeřů pro play-off. Může být dnešní výhra oproti domácí prohře psychickou vzpruhou v tom ohledu, že i Havlíčkův Brod je porazitelný?
To určitě. Já osobně si myslím, že Havlíčkův Brod má zatím nejkvalitnější tým podle toho, jak jsme hráli i ostatními soupeři. Dneska jsme sem jeli s taktikou, která se nám vyplatila, jim to bylo nepříjemné. Celkově se hraje všem soupeřům špatně tady na tohle, co jsme dnes předvedli. Určitě jsme rádi, že jsme vyhráli 5:0, oni to taky budou vědět, ale jestli to bude náš soupeř, to je ještě daleko. Je tam snad ještě osm zápasů, po kterých může být všechno úplně jinak.

Teď vás čeká týdenní pauza před domácím zápasem s Moravskými Budějovicemi. Jak delší odmlku využít, aby jste nedopadli jako dnes právě Brod, který ve středu nehrál a delší pauza mu evidentně spíše ublížila?
To si myslím, že si trenér pohlídá. Kvalitně potrénujeme, ve středu tuším budeme mít volno. Ten týden od hokeje nám asi trochu bodne i tím, že se dáme trochu do kupy. Kluci jsou nastřelení a nevím co všechno. Takže pro nás dobře, že teď týden odfrkneme.

V předchozích dnech jste byl zvolen sympaťákem východní skupiny Druhé ligy. Proběhly už v kabině nějaké narážky právě na tenhle triumf?
Jasně. To byla od kluků hlavní pointa toho, trošku srandy. Já si jako sympaťák moc nepřipadám, ale jo, dejme tomu. (směje se). Je to sranda a v šatně se tím bavíme. Máme prostě super partu, děláme si srandu sami ze sebe. Myslím, že se to potom všechno odráží i na ledě.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Daniel Gargulák | 17. 1. 2019

Havlíčkobrodská Kotlina bude hostit odvetu s Valašským Meziříčím

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 30.9.2023

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 4.10.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 3 24:7 9
2. NJI Nový Jičín 3 14:5 6
3. HVY Vyškov 3 16:12 6
4. HOM Hodonín 3 8:6 6
5. OPA Opava 3 8:9 6
6. VAL Valašské Meziříčí 3 10:10 5
7. ZNS Žďár nad Sázavou 3 10:12 4
8. HBR Havlíčkův Brod 3 7:7 3
9. TEC Technika 2 7:15 3
10. KOP Kopřivnice 3 12:15 2
11. VEL Velké Meziříčí 2 5:12 1
12. SUM Šumperk 3 10:21 0
Kompletní tabulka