V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Druhé místo vybojovali v uplynulém ročníku ( 2001 - 2002) regionálního přeboru hokejisté TJ Val. Meziříčí. O zhodnocení sezony a nastínění plánů do budoucna promluvil Ing. Josef Vávra.

Jaká tedy byla uplynulá sezona 2001 - 2002?
Příprava před jejím zahájením nebyla stejně jako v předchozích letech nikterak oslnivá. Ovlivnilo ji problematické shánění finančních prostředků. Průběh sezony byl přitom náročný, neboť jsme odehráli osmadvacet utkání. Přestože nám chybělo málo k tomu abychom regionální přebor vyhráli, jsou moje pocity po skončení sezony velmi dobré.

Kdo patřil mezi největší opory mužstva a kde byly naopak největší slabiny?
Družstvu by prospělo , kdyby mělo od začátku k dispozici vyrovnanou dvojici brankářů. Naši gólmani střídali výborné výkony se špatnými. Velkým přínosem pro tým byl díky zkušenostem Standa Růžička, pomohl nám taky Honza Dědek, který přišel po Vánocích a téměř v každém utkání vstřelil gól. Skvělá období měli Trčka s Novosadem. Vysoce hodnotím také poctivý přístup Jardy Marančáka a Libora Vítoslavského. Dobré výkony ale podávali i další hráči, jinak by nedosáhli na druhé místo v soutěži. Nejdůležitější podle mne bylo to, že se vytvořila perfektní parta, která zabrala, když bylo potřeba.

Již několik let patří váš klub ke špičce regionálního přeboru. Netajíte se přitom tím, že chcete postoupit do druhé ligy. Jako jednu z podmínek jste si stanovili zastřešení zimního stadionu. Tato otázka by se snad měla vyřešit. Co vám tedy v současné době říká postup do druhé ligy?
Rozhodnutím meziříčského zastupitelstva o zastřešení zimního stadionu bylo pro nás nejvýznamnější událostí uplynulé sezony. Jakmile padne rozhodnutí o zahájení stavby, zasedneme ke stolu a začneme připravovat příští sezonu s daleko větším předstihem a mnohem pečlivěji. Netýká se to jen družstva dospělých ale především mládeže. Chceme jí vytvořit podstatně lepší podmínky než je tomu doposud. Pokud se týká postupu do druhé ligy, nechceme v příští sezoně nic ponechávat náhodě a postup vybojovat. Pokud se nám to podaří, otevřela by se otázka spolupráce se vsetínským klubem z hlediska střídavých startů hráčů. Určité úvahy ohledně spolupráce mezi oběma kluby existují již dnes. V případě našeho postupu by se však musela rozběhnout konkrétní jednání.

Zdroj: Naše Valašsko

ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 1 7:1 3
2. HVY Vyškov 1 8:5 3
3. TEC Technika 1 6:4 3
4. ZNS Žďár nad Sázavou 1 6:4 3
5. HAV Havířov 1 3:1 3
6. OPA Opava 1 2:1 3
7. HBR Havlíčkův Brod 1 1:2 0
8. SUM Šumperk 1 4:6 0
9. VAL Valašské Meziříčí 1 4:6 0
10. HOM Hodonín 1 1:3 0
11. KOP Kopřivnice 1 5:8 0
12. VEL Velké Meziříčí 1 1:7 0
Kompletní tabulka