Vážení fanoušci, sponzoři a všichni, kdo se o náš hokejový klub zajímáte, rád bych v tomto období, kdy nám neočekávaně skončila sezóna, zhodnotil uplynulý ročník a napsal vše z mého pohledu.

Sezóna

Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do sezóny, a i předváděná hra tomu odpovídala. Především nám vyšel měsíc říjen, kdy jsme měli i sérii čtyř vyhraných utkání v řadě. Pak ale přišel listopad, který jsme měli velice špatný. Pořád jsme se snažili najít cestu, jak se vrátit zpět na vítěznou vlnu a chvilku nám to trvalo. V prosinci jsme se trochu zvedli, ale pak přišel po Vánocích zápas proti Moravským Budějovicím, který do dneška nemůžu překousnout, jak jsme jej nezvládli.

Po Novém roce to bylo trochu jak na houpačce. Cítil jsem na mužstvu, že je potřeba udělat nějaké změny. Vyvrcholilo to první změnou a impulsem, kdy jsme odvolali trenéra. Potřebovali jsme klukům vlít novou krev do žil a viděl jsem a především cítil, že ta změna na trenérském postu je nevyhnutelná. Panu Weintrittovi patří velké poděkování za práci, kterou u Bobrů dělal dvě a tři čtvrtě sezony. Pan Doboš to neměl po nástupu do funkce úplně jednoduché, ale je to velice zkušený trenér, a proto jsem ho i k příchodu k nám přemluvil. Já jsem s prací pana Doboše velice spokojený, a především spolupráce a komunikace trenér-manažer je na výborné úrovni a jsem moc rád, že jsem vybral právě jeho. Naše hra se poté trošku zklidnila, a i výsledky se dostavily. Pod novým trenérem jsme do konce základní části odehráli 11 utkání a z toho jsme dokázali 7 zápasů vyhrát.

Play-off

Začali jsme se připravovat na play-off, ale museli jsme se vypořádat se spoustou zranění. Řekli jsme si s trenéry, že bohužel musíme hrát s tím co máme, ale věřili jsme, že kluci ukážou charakter a popereme se o postup do semifinále. První utkání bylo z naší strany velice dobré, i když jsme ho prohráli. Druhý zápas u nás jsme bohužel vůbec nezvládli. Kluci se jevili, jako by byli nervózní, odskakovalo nám to, odhazovali jsem jednoduché puky od sebe, a navíc jsme nehráli ani do těla. Jednoduše to z naší strany nebyl zápas měřítek play-off, a proto před třetím utkáním jsem měl i já trošku důraznější proslov v kabině. Trenéři si k tomu řekli také své a ve třetím utkání v Hodoníně jsme byli jednoznačně lepším týmem. Hráli jsme obětavě a do těla. Atmosféra na střídačce byla hodna zápasu play-off, a proto jsme taky vyhráli.

To že se nepokračovalo dále, to je prostě smůla, ale můžu za sebe říct, že je dobře že se to nakonec zrušilo, protože zdraví nás všech je na prvním místě. Mrzí mě, že ta sezóna skončila tak, jak skončila, ale s tím nic nenaděláme.

Finance

Nejsme v situaci, kdy bychom mohli peníze rozhazovat, a tak jsme rádi za každého partnera a sponzora, který nám pomáhá. Nebýt předsedy klubu Tomáše Vašici, který je schopný sehnat tolik sponzorů, tak se už s velkou pravděpodobností II. liga ve Valašském Meziříčí nehraje. Chtěl bych i touto cestou všem sponzorům a partnerům moc poděkovat, že nám pomáhají.

Fanoušci a benefice

Pořád ve mně trochu přetrvává zklamání z návštěvnosti na našich domácích utkáních. Pohybovali jsme se téměř celou sezonu v první polovině tabulky a troufnu si říct, že i často předváděná hra byla dobrá a lidi si tu cestu na stadion stejně ve větším počtu nenašli. Velkou radost nám pak udělalo benefiční utkání pro Amálku a Štěpánka, kdy se nám podařilo vybrat opravdu zajímavou částku. Mohli jsme tak celé rodině aspoň trochu pomoci. Určitě v tom budeme chtít do budoucna pokračovat. Všem bych chtěl ještě jednou moc za tuhle akci poděkovat.

Posily

Přivedli jsme před sezónou několik nových kluků, a hlavně jsme byli moc rádi, že jsme udrželi většinu důležitých hráčů z minulé sezóny. Čekali jsme, že nebude žádný problém s adaptací, protože se většinou jednalo o kluky, kteří měli už něco za sebou. Samozřejmě, že někdy může být těžké si zvykat na nový styl, nové taktické věci a je potřeba i zmínit, že někteří i poprvé dojížděli. V kombinaci se zaměstnáním to pro některé určitě nebylo jednoduché, a to je právě případ Michala Romančíka, který neměl dobrý začátek sezony. Hledali jsme mu ideální místo, ale nakonec se tím vším nějak prokousal a v play-off byl jedním z našich nejlepších útočníků.

Podobný průběh to mělo i u Tomáše Vávry, který, stejně jako Michal, byl jedním z lídrů mužstva především ve druhé polovině sezony a následně v play-off také jednou z opor v šatně. Trošku zklamaní u mě přetrvává z Jakuba Ďurkáče, od kterého jsem především v defenzívě čekal mnohem více. Radek Pořízek je výborný hokejista, který časem zapadnul do průměru, a až v play-off zase ukázal své kvality. Pak už zmíním pouze Jirku Slováka, který přišel v průběhu sezóny a který splnil to, co jsme od něj očekávali. Nicméně věřím, že i z něj můžeme dostat daleko více.

Hráči

Podařilo se nám přivést několik známých druholigových tváří, ale dali jsme také šanci mladým klukům, kteří dostali větší prostor, stejně jako někteří naši odchovanci. Je ale potřeba pracovat dále a hledat ideální skladbu do další sezóny. Především jsem rád, že spousta kluků by mohla hrát jinde, v lepších klubech s lepšími podmínkami, a i přesto jsou u nás a bojují za Bobry.

Někdy je to těžké. Občas vás někdo zklame, i když od něj očekáváte mnohem více, a naopak někdo zase překvapí. Musíte mít i štěstí a samozřejmě pokud možno, tak celý kádr zdravý.

Na konci ledna jsem se zranil a zranění bylo trošku vážnější, než jak to zprvu vypadalo. Před sezónou jsem ohlásil, že je v pozici hráče moje poslední. I přes zranění a avizovaný konec se mi takhle končit nechce. Musím se dát dohromady, protože ještě nejsem zdravotně v pořádku a chvíli to ještě potrvá. Každopádně chci v příští sezoně hrát!

Přestupy

Budu se teď snažit udržet kluky, které jsme si s trenéry vytipovali a chtěli bychom, aby u nás pokračovali. Zároveň musíme kádr vhodně doplnit. Bude to náročné, ale věřím, že se nám podaří sestavit kvalitní mužstvo. Nechci teď být ještě konkrétní kolik hráčů a na jakých postech. Samozřejmě jako všichni v této republice čekáme, co bude, ale i přes to chceme být připravení, jak nejlépe to půjde.

Stadion

Hodně by nám to pomohlo, kdyby se stadion zmodernizoval, ale to už není otázka na mě. Věřím, že by to pomohlo i s návštěvností. Fungujeme jako celý klub v těžkých podmínkách, především mládežnické celky mají například nevyhovující šatny, a to se ani nebavím o nějaké rozcvičovně, ošetřovně a podobně. Teď bojujeme v podmínkách jaké máme a budeme bojovat dál.

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 30.9.2023

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 4.10.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 3 24:7 9
2. NJI Nový Jičín 3 14:5 6
3. HVY Vyškov 3 16:12 6
4. HOM Hodonín 3 8:6 6
5. OPA Opava 3 8:9 6
6. VAL Valašské Meziříčí 3 10:10 5
7. ZNS Žďár nad Sázavou 3 10:12 4
8. HBR Havlíčkův Brod 3 7:7 3
9. TEC Technika 2 7:15 3
10. KOP Kopřivnice 3 12:15 2
11. VEL Velké Meziříčí 2 5:12 1
12. SUM Šumperk 3 10:21 0
Kompletní tabulka