V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Přinášíme Vám rozhovor s Martinem Vargou alias Kulou. Ten byl letošní sezónu stavební kámen týmu, po boku s bratry. Jak hodnotí sezónu? I to se dozvíte v tomto rozhovoru.

Ahoj Martine, velká gratulace k udržení 2. ligy. Jak by si nám zhodnotil včerejší zápas?

Ahoj, přijeli jsme do Uničova odhodlaní ukončit baráž. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, což se ostatně potvrdilo. První třetina nám pomohla trošku setřást nervozitu, ale zároveň bylo jasné, že soupeř přidá v napadání a případný kontaktní gól jim dá křídla. Bohužel jsme po hrubce v rozehrávce „darovali“ gól na 2:1 a podstatně si tak zkomplikovali zápas. Se štěstím jsme udrželi výsledek 2:1 po dvou třetinách. Třetí třetina nám začala dobře, ale zase jsme se dostali do toho ošemetného náskoku dvou branek. Výsledek se tváří jakože dostaneme gól a stejně pořád vedeme, ale je to obrovský tlak na psychiku a pro Uničov to byl naopak signál k tomu, že ještě není nic ztraceno. Nakonec to dopadlo tak jak jsme potřebovali takže konečné hodnocení zápasu = RADOST!!!

Uničovu se podařilo srovnat ze stavu 1:3 na 3:3, v čem byla chyba?

Na 3:2 jsme dostali v oslabení, které pramenilo ze zvýšeného pohybu hráčů Uničova a jejich elitní formace je v přesilovkách hodně silná. na 3:3 to pak byl gól, kdy jsme si špatně rozebrali hráče a jednomu se podařilo vyjet z poza brány a se štěstím dát gól.

Každopádně jste vyhráli a to je hlavní, jak hodnotíš celou sezónu?

Těžko se hodnotí sezóna, když skončíš na posledním místě. Sehráli jsme spousty dobrých zápasů, nebo alespoň části zápasů, ale body nikde. Pozitiva pro další sezónu můžou být např. výkony Sloveho v bráně, vyrovnané části zápasu s týmy jako Prostějov, Přerov, Technika, Hodonín. Do další sezóny bude potřeba vytvořit v týmu větší konkurenci na všech postech, aby si hráči nemysleli, že když nebudou přistupovat k tréninku či zápasu naplno tak si stejně zahrají, protože nikdo jiný tady není. Ale to je otázka finančních možnostech klubu.

Překvapil tě něčím Uničov? stylem hry, rychlostí, bojovností..

Uničov mě ani nijak nepřekvapil, věděl jsem, že to nebude jednoduché a to, že jsme byli vždy o ten gól lepší bylo tím, že jsme více chtěli. Jinak kdyby trošku doplnili kádr tak by v pohodě mohli nastupovat ve 2.lize.

Teď je velká euforie ve městě, díky vám, chtěl by něco vzkázat i těm, kteří rozhodují o penězích pro hokej (zastupitelstvo?)

Tak ono je hlavně potřeba dát stranou všechny osobní spory a nesympatie a je potřeba se na sport obecně dívat jako na investici, která se nevrací v podobě výdělku. Vedlejší produkty sportu jsou např. u dětí snižování počtu obézních což vede k úspoře např. ve zdravotnictví, protože se zmíněnou obezitou je větší pravděpodobnost nemocí jako cukrovka, problémy se srdcem atd. a léčba s tím spojená stojí peníze. Je to i jistá prevence kriminality takže zase úspory za různá soudní řízení apod. Dále to dává možnost lidem se pravidelně potkávat při nejrůznějších sportovních aktivitách a tím se více sbližovat, sdílet spolu radost, ale i zklamání, prostě nebýt v tom sám. Člověk je od jakživ společenský tudíž právě sport pomáhá spojovat skupiny lidí se stejnými zájmy a to vede k většímu společenskému blahu. Názorný příklad jsou akce typu Olympijské hry, nebo mistrovství světa a uvidíte kolik lidí, co se dřív vůbec neznalo táhne za jeden a ze všech sil podporuje svůj národ a to jej utužuje. A to bych mohl pokračovat, kde až všude jsou pozitiva sportu, ale to je na obecnou diskuzi.

Co příští sezóna, zůstaneš u Bobrů?

No tak žiju ve Valmezu, pracuji poblíž Valmezu, Valmez mám rád takže pokud o mě bude zájem tak samozřejmě rád zůstanu.

Chtěl by si vzkázat něco fanouškům?

Fanouškům samozřejmě díky za trpělivost, kterou jste po celou sezónu měli a jsem rád, že jsme se společně, alespoň párkrát v sezóně mohli zaradovat. Takže díky a v příští lepší sezóně na značkách.

Martine díky, ať se daří.

ODEHRANÝ ZÁPAS

10. kolo | so 23.10.2021

5:1

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

11. kolo | st 27.10.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 10 29:31 20
2. VAL Valašské Meziříčí 9 38:20 18
3. VEL Velké Meziříčí 10 31:33 18
4. ZNS Žďár nad Sázavou 10 37:36 17
5. KOP Kopřivnice 10 36:30 15
6. OPA Opava 10 24:27 15
7. KMB Kometa Brno B 10 27:28 11
8. HOD Hodonín 9 20:37 3
Kompletní tabulka
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC ISMM Kopřivnice