Utkání ve Vsetíně, které se ponese v duchu projektu Legenda pomáhá, bude mít zvláštní náboj i pro Romana Čechmánka. Výtěžek z následné aukce dresů poputuje na nadaci Ivana Hlinky, a právě současný trenér Bobrů měl k panu Hlinkovi ve své kariéře blízko. V rozhovoru, kromě vzpomínek na legendárního trenéra, hodnotí Roman Čechmánek i dosavadní výkony mužstva, na kterých bude muset tým po zbytek základní části ještě zapracovat.

Máte za sebou deset utkání na lavičce Bobrů, což znamená, že jste stihl poznat i všechny soupeře. Nakolik je váš tým konkurenceschopný?
Snažíme se hrát trochu jiný hokej, který je náročnější na bruslení a dohrávání. Bohužel, ne všechno se nám daří tak, jak bychom si představovali. Co se týče soupeřů, je vidět, že všechny zápasy jsou vyrovnané. Není soupeře, u kterého by měl tým dopředu jasné vítězství. Dá se říci, že každý zápas je až do posledních vteřin otevřený. Pokud my k nim přistoupíme dobře, jsme schopni zvládnout tyto utkání podle představ.

Mužstvo dokázalo potrápit silnou Porubu nebo porazit Šumperk. S umístěním v tabulce asi přesto nejste spokojený?
Spokojený bych byl, kdybychom měli o šest bodů více. My se budeme snažit herně zvednout. Pro mě je důležité, aby tým hrál hezký a fyzicky náročný hokej. Když se nám bude tohle dařit plnit, přijdou i výsledky. Základní část je stále otevřená a my pracujeme naplno.

V posledním utkání se i poněkud zamíchalo se sestavou. Šlo o to, vnést do kabiny nový vítr?
A budeme v tom pokračovat! My samozřejmě nejsme s některými spokojeni a chceme to změnit. Naše představa o hře je poněkud jiná, a budu se opakovat, že děláme vše pro to, aby to vedlo k úspěchu. Myslím, že nejsem jediný, kdo nesnáší prohry a tři porážky v řadě nás netěší. Dokud si mužstvo nesedne, změny budou pokračovat.

V následujících dvou venkovních duelech (Šumperk, Vsetín) asi nečeká Bobry nic lehkého?
Samozřejmě nečeká. S Šumperkem jsme hráli doma, a dá se s ním hrát, o tom jsme se přesvědčili. Ale jen pokud nastoupíme s maximálním nasazením a bez zbytečných vyloučení, jelikož přesilovky má Šumperk velice nebezpečné. O síle Vsetíně víme všichni, prohráli snad jen dvakrát v sezoně. My jdeme do každého utkání s tím, že chceme vyhrát, a na tom se nic měnit nebude.

A právě utkání se Vsetínem se bude hrát i v dobročinném duchu. Obě mužstva vyjedou na led s podobiznou Ivana Hlinky na dresech. Vy sám jste měl možnost pod panem Hlinkou hrát.
Myslím si, že Ivan byl obrovská osobnost českého hokeje jako hráč, tak i později jako trenér. Měl obrovský respekt nejen u svých hráčů, ale i u soupeřů a světových hokejových činovníků. Byla to jedna z největších hokejových person devadesátých let.

Na Bobří hrázi vás fanoušci velmi rádi přijali. Chtěl byste i jim něco sdělit před posledními souboji v základní skupině?
Moc jim děkuji za podporu, i když teď moc nevyhráváme. Věřím, že jim budeme dělat radost naší hrou a přidáme k tomu vítězství. Budeme rádi, když nás budou podporovat i na venkovních zápasech, na které jezdí. My se jim to budeme snažit vrátit výhrami.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Richard Müller | 27. 1. 2017

Speciální valašské derby je tady!

ODEHRANÝ ZÁPAS

19. kolo | so 26.11.2022

2:1

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

20. kolo | st 30.11.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 18 110:25 52
2. KOP Kopřivnice 18 75:67 33
3. HVY Vyškov 17 74:55 30
4. HBR Havlíčkův Brod 18 68:76 28
5. HAV Havířov 17 57:46 26
6. VAL Valašské Meziříčí 16 42:50 26
7. NJI Nový Jičín 17 60:62 22
8. HOM Hodonín 17 46:59 20
9. OPA Opava 17 45:68 19
10. VEL Velké Meziříčí 17 30:62 13
11. ZNS Žďár nad Sázavou 16 41:78 13
Kompletní tabulka