Rozhovor s Jakubem Pořickým

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Do Valašského Meziříčí přišel z prvoligového Ústí nad Labem. Za Bobry odehrál v této sezóně 18 zápasů a na kontě má 8 kanadských bodů. Jakub Pořický patří mezi ty zkušenější hráče v kabině a nejen o tom, jak se mu ve Valašském Meziříčí se rozpovídal pro naší redakci.

Ahoj Jakube, přišel jsi z Ústí nad Labem, kde jsi hrál 1. ligu. Jak moc veliká změna to teď pro tebe je?

Tak změna je to opravdu veliká. Rozdíl mezi první a druhou ligou je obrovský, jak už v přístupu, tak ve hře. Přece jen první liga je profesionální soutěž.

Sezónu můžeme zatím rozdělit na dvě poloviny. Pod vedením trenéra Sedláka a poté, když tým převzal Petr Tejkl. Co tahle změna znamenala pro tebe?

Pro mě to byla radikální změna. S trenérem Sedlákem jsme se nepohodli, nedával mi prostor, abych mohl být týmu přínosem. Zatímco pod vedením trenéra Tejkla je to naopak. Ten mě ve hře využívá co nejvíce. Jsem rád, že mi trenér dává možnosti a věří mi.

Co by si na Valašském Meziříčí vyzdvihl?

Rozhodně kluky v kabině, kde máme super partu.

Čím to je, že dokážete potrápit silného soupeře jako je Frýdek-Místek, Technika nebo Vsetín? A pak nastane herní výpadek. Neztrácíte motivaci v méně sledovaných zápasech?

Motivaci určitě neztrácíme, ale každý zápas je jiný a proti týmům jako je Frýdek-Místek a Vsetín se hraje úplně jinak. Troufám si říci, že se soupeřům vždy přizpůsobíme ve hře. Každopádně musíme zapracovat na zápasech venku.

Teď se chci vrátit k poslednímu utkání ve Frýdku-Místku. Jak se ti hrálo? Co říkáš na podporu fanoušků, kteří vás i přes umístění v tabulce jeli podpořit?

Mě osobně se ve Frýdku hrálo dobře. Mají krásnou halu a chodí na ně hodně diváků. Našich fanoušků si ceníme, přijeli v hojném počtu, fandili po celý zápas a hnali nás dopředu. Myslím si, že jsme se jim odvděčili dobrým výkonem.

Jaká panovala atmosféra v kabině po zápase?

Atmosféra byla dobrá, nikdo z nás nečekal, že si z Frýdku-Místku dovezeme cenný jeden bod.

S kým si nejvíce rozumíš na ledě?

Poslední zápasy jsem hrál s Vencou Studeným, se kterým jsme si myslím sedli a spolupráce nám celkem fungovala.

Jak jste si sedli v kabině? Panuje mezi vámi kamarádská atmosféra? A koho sis nejvíce oblíbil?

Jak už jsem zmínil, partu máme výbornou. Srandičky jsou na denním pořádku. Většinu kluků z kabiny jsem už znal, především Varga gang (bratři Miroslav, David a Martin Vargovi - pozn. red.), s kterými jsem vyrůstal.

Čeká vás utkání proti Kopřivnici, chtěl by si nějak pozvat fanoušky na tohle utkání? Jak bys zhodnotil tohoto soupeře?

Kopřivnici máme co vracet. Mají sílu do útoku, ale trochu slabinu v obraně. Zápas určitě nebude jednoduchý, podporu fanoušků budeme potřebovat, tak doufám že přijdou v hojném počtu. My se jim budeme snažit odvděčit dobrým výkonem, aby odcházeli domů spokojení.

ODEHRANÝ ZÁPAS

6. kolo | pá 11.3.2022

TABULKA 2. LIGY

1. VAL Valašské Meziříčí 42 157:95 85
2. NJI Nový Jičín 42 137:128 78
3. KOP Kopřivnice 42 142:121 65
4. OPA Opava 42 128:121 61
5. ZNS Žďár nad Sázavou 42 138:155 61
6. KMB Kometa Brno B 42 114:120 57
7. VEL Velké Meziříčí 42 135:162 54
8. HOD Hodonín 42 110:159 43
Kompletní tabulka