V Bobřím dresu nastupuje letos v šesté po sobě jdoucí sezóně. Stálice obrany Valachů sehrála v posledním kole klíčovou roli, když dokázala ve vyrovnaném duelu vsítit vítěznou branku. V pozápasovém rozhovoru se Vojtěch Baroš vyjádřil k uplynulému utkání, pochvaloval si spolupráci s Michalem Žákem nebo hledal příčiny toho, proč se Valachům nedaří ve venkovních duelech stejně jako v těch domácích.

Podruhé jste se střetli se soupeřem z jižní skupiny, poprvé doma. Jak jste se připravovali na Pelhřimov?
Nevěděli jsme úplně co nás čeká. Jde o úplně jinou skupinu, je to něco jiného a nového. Každopádně jsme se připravovali tak jako na každý jiný zápas, druhy založení, bránění, ale pořád to byla velká neznámá. Ve výsledku jsme se připravili dobře, trenér nastavil dobrou taktiku a my to zvládli dle jeho představ.

Dnes jste poprvé v sezóně odehráli druhé domácí utkání po sobě a znovu jej dotáhli do vítězného konce. Po dnešku tak stále platí, že jediná Opava si z Bobří hráze odvezla v letošní sezoně body. Čím si vysvětlujete to, že stejné množství bodů se nedaří vozit i z venkovních duelů?
Je to o nastavení v hlavě. Když hrajeme doma, v domácím prostředí, každý chce do toho dát všechno i před fanoušky. Doma je ta hlava prostě dobře nastavená, což neplatí v případě venkovních zápasů. Když jedeme ven, ta cesta taky neprospěje, fanoušci tam taky třeba nejsou. V momentě kdy si to srovnáme v hlavách, tak si myslím, že můžeme porážet kohokoliv doma i venku.

Zápas proti Ledním Medvědům rozhodla vaše vítězná trefa, dokážete popsat situaci okolo vstřelení branky?
Tam byla závěrečná přesilovka pět na čtyři, do které šla naše první lajna. Já jsem šel z pozice modré čáry před branku, kam to Michal Žák pěkně poslal a já to i se štěstím tečoval k tyčce. S klukama to trénujeme na tréninku a já jsem rád, že to vyšlo i v zápase. Že to byla vítězná branka je jenom bonus, podstatné je, že jsme to doma urvali za tři body.

Když pomineme váš vítězný gól, co dnes rozhodlo o tom, že všechny tři body zůstaly na Bobří hrázi?
Určitě má na tom velkou zásluhu gólman. Jirka Slovák se vrátil po zranění a předvedl nadstandardní výkon. Zvlášť ve třetí třetině chytil tři stoprocentní šance na brankové čáře. Velký dík tedy patří i jemu, bez něj bychom to dnes dle mého neurvali.

Na ledě se v obranné dvojici objevujete s Michalem Žákem. Vyhovuje vám spolupráce s nejproduktivnějším obráncem Bobrů?
Já jsem hlavně moc rád, že mě trenér posunul do první lajny právě vedle Michala. Pořád s ním konzultuji všemožné situace a říkáme si co a jak. On má těch zkušeností víc i z vyšších lig, díky čemuž posouvá dál i mě, takže spolupráce s Michalem je vynikající. Já se snažím pořád makat, abych byl přínosem.

Už jsme zmínili, že se ve venkovních utkáních nedaří tolik jako v těch domácích. Co udělat proto, aby ty tři následující po sobě jdoucí výjezdy byly co nejúspěšnější?
Je to zase o té hlavě. Mít dobře nastavenou hlavu, dobře se na to připravit. Pustíme si i nějaké video, jak soupeř hraje. Když potom přijedeme na jeho led a budeme mít ty hlavy dobře nastavené, budeme poslouchat taktiku trenéra, tak si myslím, že můžeme uspět i venku.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Daniel Gargulák | 3. 11. 2018

Lední Medvědi pokořeni! Pět minut před koncem rozhodl Baroš

ODEHRANÝ ZÁPAS

2. kolo | st 22.9.2021

9:0

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

3. kolo | so 25.9.2021

17:30

TABULKA 2. LIGY

1. OPA Opava 2 4:2 4
2. VAL Valašské Meziříčí 1 9:0 3
3. ZNS Žďár nad Sázavou 2 8:7 3
4. NJI Nový Jičín 2 4:12 3
5. KOP Kopřivnice 2 5:7 1
6. KMB Kometa Brno B 2 2:4 1
7. HOD Hodonín 1 3:5 0
8. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0
Kompletní tabulka
×
Dnes v 17:30 | Muži
HHK Velké Meziříčí
HC Bobři Valašské Meziříčí