Těsně před prvním domácím zápasem sportovní manažer Petr Dvořák ve spolupráci s trenénrem Jiřím Weintrittem a jeho asistentem Lukášem Plškem odhalili soupisku A - mužstva. Kdo uspěl a kdo naopak v drese Bobrů pokračovat nebude?

David Peška dal přednost práci

Hned na začátek jedna nepříliš pozitivní zpráva pro kádr Bobrů. Dvaadvacetiletý útočník David Peška, který ve Valmezu odehrál loňskou sezónu se rozhodl ukončit hráčskou kariéru. „Davidovi děkujeme za sezónu a přejeme mu hodně pracovních úspěchů,“ směřuje na adresu zlínského odchovance manažer Petr Dvořák. David Peška nedokázal skloubit profesní a hokejový život a dal přednost práci.

Marek Smrčka si vybojoval smlouvu

Nad jeho působením visel celou přípravu otazník a s tím šel i Marek Smrčka do každého zápasu. Try-out, na který čtyřiadvacetiletý útočník přišel, se mu povedl a bodově byl výrazně vidět. „Marek nás v přípravě zaujal a ukázal, co v něm je. Věřím, že v sezóně dokáže být platným členem útoku,“ přeje si Petr Dvořák. Smrčka je odchovancem Vítkovic a má druholigové zkušenosti z Poruby a Orlové.

Vsetínští mladíci dostanou také šanci

V přípravě se objevilo na soupisce hned několik jmen, které míří k Bobrům na střídavé starty z prvoligového Vsetína. Velmi dobře se podle slov asistenta trenéra Lukáše Plška uvedli gólmani Jakub Málek a David Sachr, kteří budou v sezóně krýt záda jedné z ikon mužstva Jiřímu Slovákovi.

Dále jsou dojednány střídavé starty obránce Tomáš Ondračka a útočníci Daniel Klímek s Janem Vašenkou. „Tito mladí kluci dostanou u nás šanci v dospělém hokeji a bude to jen na nich, jak se o místo v sestavě poperou,“ uvádí k vsetínským střídavým startům Dvořák.

Soupiska HC Bobři Valašské Meziříčí na začátku sezóny: Jiří Slovák, Jakub Málek (st.s), David Sachr (st.s) - Stanislav Báchor, Jiří Weintritt, Jakub Ďurkáč, Michal Žák, Tomáš Holiš, Libor Kamas, Miroslav Mikel, Vojtěch Baroš, Tomáš Ondračka (st.s) - Petr Dvořák (C), Rostislav Vaněk, Petr Seidler, Michal Romančík, Tomáš Vávra, Josef Daněk (A), Ondřej Martiník (A), Jakub Pořický, Patrik Dalajka, Tomáš Andris, Šimon Kuchařík, Daniel Paťava, Tomáš Brunec (zraněn), Daniel Klímek (st.s), Jan Vašenka (st.s).

ODEHRANÝ ZÁPAS

4. kolo | st 5.10.2022

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

5. kolo | so 8.10.2022

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 4 21:6 12
2. KOP Kopřivnice 4 25:11 12
3. HVY Vyškov 3 18:2 9
4. HAV Havířov 4 9:9 6
5. HBR Havlíčkův Brod 4 16:17 6
6. ZNS Žďár nad Sázavou 4 9:16 6
7. OPA Opava 4 11:16 5
8. VAL Valašské Meziříčí 3 7:8 4
9. NJI Nový Jičín 3 4:12 0
10. HOM Hodonín 3 6:15 0
11. VEL Velké Meziříčí 4 4:18 0
Kompletní tabulka