Ve svých třiceti letech je útočník Tomáš Vávra na druholigové poměry už zkušeným hokejistou, ale následující ročník bude pro něj specifický a premiérový. Během loňského léta si totiž Tomáš Vávra stihl udělat trenérskou licenci B a právě na ni se dlouho prášit nebude. Nejproduktivnější hráč mužstva loňské přerušené sezóny přijal nabídku stát se hrajícím asistentem trenéra A-týmu HC Bobři Valašské Meziříčí.

„Přišli za mnou Lukáš Plšek s předsedou klubu panem Vašicou a nabídli mi možnost stát se trenérem. Trénování jsem se chtěl vždycky věnovat a loni jsem si o prázdninách dělal trenérskou licenci B,” říká Tomáš Vávra, který si vzal asi tři dny na rozmyšlenou a nabídku přijal.

Trenérská pozice ale neznamená konec jeho hráčské kariéry, přestože i nad touto variantou Vávra uvažoval. „Nakonec jsem si ale řekl, že nechci končit takto po přerušené sezóně. Stále cítím, že můžu být týmu prospěšný na ledě. Už jsem ve věku, kdy nade mnou hráčské ambice nepřevládají a chci co nejvíce předat dál, hlavně mladým klukům,” prozrazuje Vávra.

Kabinou Bobrů zavládne poněkud zajímavá hierarchie. Pro některé hráče to budou právě dva bývalí spoluhráči, kteří teď budou v pozici trenérů. Hlavní trenér Lukáš Plšek už v této roli má zkušenosti, pro Tomáše Vávru to bude něco úplně jiného. O soužití v kabině se nebojí. „V podobné roli tady působil i Petr Dvořák, který zvládal bez problému oddělit tu manažerskou a hráčskou roli a podle mě se toho zhostil dobře. Já si myslím, že to taky zvládnu, nicméně pokud ucítím, že by to nefungovalo nebo dělalo špatnou atmosféru, budu na to reagovat,” ujišťuje Vávra.

Jeho filozofie je totožná s tím, co přináší Lukáš Plšek. „Oba s Lukášem nahlížíme na hokej stejně. Každopádně on je tady ten hlavní trenér a bude mít poslední slovo. Chceme hlavně, aby hokej tady kluky bavil. Už začínáme budovat kádr a snažíme se o to, aby to byla kombinace kvalitních zkušených hráčů s mladými hokejisty, kteří budou mít kariéru před sebou. Hokej hlavně musí všechny bavit a musí si to užívat, a to i fanoušci, na které se moc znovu těším,” uvádí novopečený asistent trenéra.

Prioritou obou trenérů je postavit tým na místních hráčích se vztahem k městu a potažmo regionu. „Těší mě, že se nám hlásí někteří hráči i sami od sebe. Chceme tady vybudovat konkurenci, aby si každý místo v sestavě zasloužil svými výkony,” přeje si Tomáš Vávra ve svém prvním rozhovoru v trenérské pozici.

Zajímavým faktem asi bude, že třicetiletý Tomáš Vávra se sedmatřicetiletým Lukášem Plškem, budou tvořit možná jednu z nejmladších trenérských dvojic na hokejové mapě ČR. „Budeme taková trenérská batolata,” usmívá se Vávra.

„Hned při prvním týmovém setkání budu asi muset zajistit svačinku pro celou kabinu,” odlehčuje na závěr Tomáš Vávra, který si myslí, že za své „povýšení" se bude muset svým spoluhráčům odměnit.ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 30.9.2023

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 4.10.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 3 24:7 9
2. NJI Nový Jičín 3 14:5 6
3. HVY Vyškov 3 16:12 6
4. HOM Hodonín 3 8:6 6
5. OPA Opava 3 8:9 6
6. VAL Valašské Meziříčí 3 10:10 5
7. ZNS Žďár nad Sázavou 3 10:12 4
8. HBR Havlíčkův Brod 3 7:7 3
9. TEC Technika 2 7:15 3
10. KOP Kopřivnice 3 12:15 2
11. VEL Velké Meziříčí 2 5:12 1
12. SUM Šumperk 3 10:21 0
Kompletní tabulka