Bobři v sobotu avizovali změny na trenérské lavičce. Do role hlavního lodivoda jmenovalo vedení klubu dosavadního asistenta trenéra Lukáše Plška. Ten podle slov předsedy klubu dostal důvěru a povede tým jako hlavní kouč už od začátku suché přípravy, která vyvrcholí začátkem nové sezóny, na kterou se bude po téměř roční pauze těšit celá druholigová scéna. Co prozradil novopečený šéf střídačky po zveřejněná jeho angažmá?

„Nabídku jsem dostal od předsedy klubu Tomáše Vašicy, samozřejmě jsem ji hned přijal, protože mě trenéřina hodně chytla a dělat hlavního trenéra v jakémkoli mužském týmu je čest,” říká sedmatřicetiletý trenér Plšek a dodává, je za nabídku velice rád a moc se do nové sezóny těší.

Nepříliš obvyklou roli hrajícího asistenta bude plnit útočník Tomáš Vávra. Ve výběru asistenta dostal Plšek volnou ruku a jeho první volbou byl jeho bývalý spoluhráč a svěřenec Tomáš Vávra. „Máme stejný náhled na hokejové věci a je to můj dobrý kamarád. Prošel si spousty týmů, poznal spoustu trenérů,” říká na adresu Tomáše Vávry kouč Plšek.

Proč ale Vávra pokračuje i v roli hráče? Odpověď Lukáše Plška je jednoznačná. „Moje první podmínka byla, aby Tomáš Vávra stále hrál, protože je to kvalitní centr a centrů, obzvláště v druhé lize, není tolik a už vůbec ne tak kvalitních. Tomáš bude pořád hlavně hráč, ale co se týče věcí kolem trénování, tak jej budu brát jako rovnocenného parťáka,” konstatuje Plšek.

Co se týče skladby týmu, tak chce nové trenérské duo oslovit většinu hráčů, kteří ve Valašském Meziříčí působili minulý rok. „Kádr doplníme několika zkušenými a několika mladými hráči. Co hlavně chci, tak aby byla ve Valašském Meziříčí konkurence, aby zde byl dostatek hráčů, protože bez konkurence se nedá nikam posunout a my ten hokej ve Valmezu posunout chceme,” je odhodlaný bývalý gólman, který má zkušenosti i s extraligovým hokejem v barvách Vsetína a Zlína, jehož čeká u druholigového manšaftu první velká trenérská výzva.

Vize, kterou se chce ubírat, má vytyčenou. „Chci s týmem hrát hezký moderní hokej, mít dobré přesilovky a také, aby hokej kluky bavil. Ale to jsou věci, které budeme řešit až před soutěží. Teď je důležité složit konkurenceschopný tým, a to je náš první bod, na které budeme pracovat jak s předsedou klubu Tomášem Vašicou, tak s Tomášem Vávrou,” uzavírá Lukáš Plšek.

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | út 16.8.2022

 

TABULKA 2. LIGY

1. VAL Valašské Meziříčí 42 157:95 85
2. NJI Nový Jičín 42 137:128 78
3. KOP Kopřivnice 42 142:121 65
4. OPA Opava 42 128:121 61
5. ZNS Žďár nad Sázavou 42 138:155 61
6. KMB Kometa Brno B 42 114:120 57
7. VEL Velké Meziříčí 41 133:159 54
8. HOD Hodonín 42 110:159 43
Kompletní tabulka