Měla to být pro něj první sezóna ve WSM lize. A taky že byla. Jenže stabilní místo si v kádru Vsetína nevybojoval, a proto vypomáhal ve Valašském Meziříčí, kam to má z rodné Lešné jen pár kilometrů. Obránce Michal Žák byl základním stavebním kamenem obrany Bobrů a ovládl celkové statistiky obránců. V závěru ho mrzelo, že této skvělé partě sezóna skončila. „Na Porubu jsme měli,“ konstatuje sebejistě a mrzí jej, že bušení na brány finále bylo neúspěšné.

Michale, letos jste poprvé vyzkoušel WSM ligu. Jak se vám vyšší soutěž hrála?
Osobně se mi hrálo dobře. Samozřejmě je to rozdíl, ale myslím si, že jsem to zvládl celkem slušně. Jenže tohle už musí zhodnotit spíše trenéři ve Vsetíně.

Ze Vsetína jste přešel na play-off do Valmezu. V čem byla největší změna?
Největší změna byl ta, že jsme společně s Adamem Hořanským a Dominikem Pokorným jezdili na všechny tréninky, což nebývalo zvykem, jelikož jsme v sezóně trénovali na Vsetíně. V play-off jsme tedy mohli více ladit taktické věci, a to byl obrovský přínos.

Bydlíte kousek od Valašského Meziříčí, tudíž asi zdejší prostředí dobře znáte?
Prostředí znám dobře a samozřejmě i kluky ať už z minulých let v dorostu nebo i mimo hokej.

Většinu sezony jste trávil ve Vsetíně, podařilo se vám zapadnout i do kabiny Bobrů?
Do kabiny bylo lehké zapadnout, protože jak říkám, znali jsme se. A hráče, které jsem neznal, jsem velmi rychle poznal. Partu si tedy nemůžu vynachválit, líbilo se mi tady.

Ovládl jste týmové kanadské bodování obránců v základní části a následně i play-off. Znamená to tedy, že vám naordinovaný herní styl kouče Weintritta vyhovoval?
Jsem rád, že se mi podařilo přispět k úspěchu. Pod panem trenérem Weintrittem jsem hrál už v dorostu na Vsetíně a vím, co od něj očekávat. Má dobrý systém, který mi sedí.

Jste loňským mistrem druhé ligy, který vyhrál i finále nad Porubou. Jak moc se ostravský tým změnil?
Ostrava před sezonou hodně posílila, do kádru přišlo plno zkušených hráčů. Bylo těžké s nimi hrát, ale my jsme se s tím vypořádali výborně. Je velká škoda, že jsme je nedokázali porazit. Měli jsme na ně. Podle mě bohužel rozhodla zkušenost v přesilovkách.

Mrzí vás hodně, že jste nezůstal v prvoligovém kádru, nebo vám to Bobři dokázali vynahradit?
Mrzí mě to hodně, chtěl jsem si zahrát play-off. Konkurence tam byl velká. Pak ale přišel Valmez a já jsem si tu mohl prodloužit sezonu. Jsem nadšený z toho, kam jsme se dokázali dostat. Určitě mi to Valmez vynahradil a jsem za to moc rád.

Po pátém zápase v Porubě jste měl v očích slzy. Co vás k tomu vedlo?
Když zazněla poslední siréna, v tu chvíli na mě všechno dolehlo. Super parta kluků, která táhla za jeden provaz a najednou konec. Mrzelo mě to za fanoušky, kteří fandili i v nepříznivém závěru a všem nám děkovali. Byly to emoce a jen těžko se jim dá ubránit.

Jaké máte nyní vyhlídky do následující sezony?
Nedokážu říci, záleží, co Vsetín. Každopádně mám přání se někde v první lize uchytit a hrát ji na stálo.

ODEHRANÝ ZÁPAS

2. kolo | st 22.9.2021

9:0

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

3. kolo | so 25.9.2021

17:30

TABULKA 2. LIGY

1. OPA Opava 2 4:2 4
2. VAL Valašské Meziříčí 1 9:0 3
3. ZNS Žďár nad Sázavou 2 8:7 3
4. NJI Nový Jičín 2 4:12 3
5. KOP Kopřivnice 2 5:7 1
6. KMB Kometa Brno B 2 2:4 1
7. HOD Hodonín 1 3:5 0
8. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0
Kompletní tabulka
×
Dnes v 17:30 | Muži
HHK Velké Meziříčí
HC Bobři Valašské Meziříčí