Werner Hartmann, hráč, který vyhrál juniorskou extraligu s Vítkovicemi, postoupil s havířovským AZ do první ligy letos opět nastupuje v defenzivě Bobrů. V utkání s Přerovem jako obránce mnohokrát zachytil nebezpečné útoky hostujících hráčů, aby svým zodpovědným výkonem, které předvedli ostatně všichni hráči domácích, přispěl k důležitým třem bodům pro Valašské Meziříčí. Názory na utkání s Přerovem a dalších následujících soupeřích naleznete ve článku.

Jak bys zhodnotil utkání z pohledu jednoho z nejvytíženějších obránců Bobrů?
Jak bych zhodnotil utkání? Takovou úlevu jsem dlouho nezažil. Potřebovali jsme to jako sůl a po debaklu v Hodoníně je tahle výhra maximálně nakopávající a já doufám, že tenhle výkon potvrdíme i v následujících dá se říct existenčních utkáních.

Co si myslíš, že rozhodlo o osudu utkání, na Přerov se nám letos daří...
Myslím, že Přerov nám svým stylem hokeje sedí a umíme se na něj letos připravit. Každé vzájemné utkání se mimochodem povedlo naší jedničce Jirkovi Slovákovi.

Na každou branku se však nesmírně nadřeme, co myslíš, že by pomohlo to zlomit?
Na branku se nadřeme neskutečně a myslím, že by stačilo jen zkoušet štěstí a více střílet....z rohu...bekhendem, prostě i šmulda může skončit v bráně.

Dobře jsme proti Přerovu bránili zakládání útoku hostí, trenér musel být po zápase s výkonem spokojený, souhlasíš?
Trenér byl spokojený a my taky, jenže víme, že jedna vlaštovka jaro nedělá, takže je třeba už myslet na sobotu a připravit se.

Letos poprvé s nulou, vizitka brankáře, ale i obrany, útoku, přistoupili jste k zápasu s tím, že se již musí bodovat?
Myslím si, že se zápas povedl celému tymu, šlapali jsme a podržel nás gólman, což si myslím, že je základ. Bez toho by to nešlo.

Již v sobotu přivítáme Nový Jičín, určitě budeme chtít navázat na dnešní výkon, co by na ně mohlo platit?
Na Jičín by měla platit hra, kterou jsme předvedli dneska, přímočarý hokej a disciplína. Mají výborného trenéra Flašara a ten umí s týmem zázraky, takže to bude těžký boj. Máme výhodu domácího prostředí, tak doufám, že jim to dáme pocítit. Každý bodík teď pro nás má cenu zlata a já za sebe a cely tým slibuju, že se budeme rvát do poslední minuty.

Mimo hokej také závodně boxuješ, "neláká" tě někdy boxerská vložka i na ledě?
Boxuju cca 2 roky, mám kolem deseti zápasů a byl jsem členem Boxingu Ostrava. Teď jsem však působiště změnil a boxuju za KT box Poruba, připravoval jsem se na MČR, ale díky maximální vytíženosti, a tím, že je hokej můj sport číslo jedna, jsem na něj neodjel. A boxerská vložka mě samozřejmě láká.....ale v lize není žádný soupeř, co by se chtěl vyloženě pobit. Když na to přijde, nemam s tím problém, ale chci být trenérovi platný na ledě. Jinak úroveň mého boxování je 1. liga.

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 30.9.2023

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 4.10.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 3 24:7 9
2. NJI Nový Jičín 3 14:5 6
3. HVY Vyškov 3 16:12 6
4. HOM Hodonín 3 8:6 6
5. OPA Opava 3 8:9 6
6. VAL Valašské Meziříčí 3 10:10 5
7. ZNS Žďár nad Sázavou 3 10:12 4
8. HBR Havlíčkův Brod 3 7:7 3
9. TEC Technika 2 7:15 3
10. KOP Kopřivnice 3 12:15 2
11. VEL Velké Meziříčí 2 5:12 1
12. SUM Šumperk 3 10:21 0
Kompletní tabulka