Ani druhý tým z trojlístku třech nejlepších družstev jižní skupiny na Valachy nedokázal vyzrát, ti o svém definitivním vítězství rozhodli ve třetí třetině třemi góly. I přes nesmírně vyrovnaný zápas tak nakonec Bobři vyhráli rozdílem čtyř branek a po Havlíčkově Brodu zdolali i Moravské Budějovice.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 34., sobota 26.1.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Moravské Budějovice
6:2
(1:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Daněk (Žák), 29. Brunec (Dalajka), 32. Brunec, 42. Dvořák (Seidler, Báchor), 49. Vaněk (Dvořák, Seidler), 57. Pořický (Dvořák, Andris) - 12. Ferda (Juráň, Peroutka), 26. Čejka (Horký, Mikeš). Rozhodčí: Held – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 7:7, navíc Horký (MBU) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 191. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Weintritt, Báchor, Žák, Baroš, Holiš, Ostrčil – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Dalajka – Pořický, Martiník (A), Kuchařík – Andris, Daněk (A), Dubnický.
Moravské Budějovice: Groh (Čáp) – Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka (C), Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš (A), Hačecký, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš (A).

Už začátek zápasu jasně ukázal, že duel s Moravskými Budějovicemi bude nesmírně vyrovnaný. Po pěti a půl minutách se ale nicméně Bobří hráz dočkala první vstřelené branky. O tu se nesmírně šikovnou tečí v předbrankovém prostoru postaral Josef Daněk po střele Žáka od modré, a kotouč zaplaval až za záda Groha. Tempo hry se nadále zvyšovalo a na obou stranách bylo k vidění několik úniků či přečíslení, na druhý gól si ale diváci počkali do dvanácté minuty. V té si našel vyražený puk před brankou Jakub Ferda a pohotově jej zasunul do branky - 1:1. Do konce první periody ještě přišlo několik dobrých šancí na obou stranách, žádná z nich už ale třetím gólem zápasu neskončila, a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina pokračovala ve spanilé jízdě a přinesla další branku už po pěti minutách. Ke smůle domácích publika ale skončila za zády Slováka, když předvedl kličku do bekhendu jako z učebnice Jakub Čejka a střelou do pravého horního růžku nedal brankáři domácích žádnou šanci zasáhnout - 1:2. Bobři ale srovnali krok po necelých čtyřech minutách při přečíslení dva na jednoho. Tomáš Brunec v něm převzal odpovědnost na sebe a nečekanou ranou k tyči překonal Groha podruhé v zápase - 2:2. Kapitán Valachů ale neměl dost a svůj další gól přidal o pár chvil později, když se dostal do samostatného úniku, který vyřešil jako zkušený mazák bekhendovou kličkou a zasunutím puku mezi nohy brankáře hostí - 3:2. Vedoucí stav vydržel Bobrům do konce druhé části, ti tak mohli být ve druhé přestávce o něco spokojenější než soupeř.

Vstup do poslední třetiny byl ve znamení vyloučení na obou stranách, a hra čtyři na čtyři sedla více domácím. Ti v ní totiž vsítili svou čtvrtou branku a odskočili Žihadlům na rozdíl dvou gólů po nepříliš prudké střele Petra Dvořáka od modré, které brankáři Moravských Budějovic propadlo mezi betony - 4:2. Hosté si byli vědomi nutnosti se zápasem něco udělat a odpovídala tomu také jejich hra, kdy zásobovali Slovákama ranami ze všech pozic, brankáři Bobrů také několikrát pomohla tyč jeho svatyně. Valaši se ale také nezatáhli pouze do obrany a odměnou jim byl pátý gól v utkání. Rostislav Vaněk využil rychlého přečíslení dva na jednoho s Dvořákem a z levé strany znovu přesným zásahem rozradostnil domácí ochozy - 5:2. O definitivním vítězství Valachů rozhodl tři a půl minuty před koncem Jakub Pořický, který využil dalšího přečíslení dvou proti jednomu a znovu po předávce Dvořáka překonal brankáře Groha - 6:2.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): I přes výhru 6:2 to pro nás bylo nesmírně těžké utkání s kvalitním soupeřem. Rozhodla naše trpělivost a bojovnost. Kaňkou na zápase je obnovení zranění Vojty Baroše, který musí na operaci a sezóna pro něj skončila.

Augustin Žák (HC Moravské Budějovice 2005): První dvě třetiny nebyly špatné, v té druhé jsme ale udělali dvě chyby a dostali z nich góly. Ve třetí třetině už jsme to museli otevřít a podle toho to dopadlo. Některé výroky rozhodčích byly mimo, to se ale tady na Moravě dá očekávat. Na rozhodčí se vymlouvat nebudu, ale pískal neskutečně idiotsky. Nic to nemění na tom, že domácí byli důraznější v soubojích a vítězství si nakonec zasloužili.