Bobři podlehli doma Novému Jičínu

Druhé malé derby, jak by se dal nazvat zápas proti Novému Jičínu, nezvládli Bobři vůbec dobře. Sobotní prohrou tak navázali na středeční porážku v Kopřivnici, když si nedovedli pohlídat vedení z první třetiny. Valaši podlehli Novému Jičínu v poměru 2:5 a o třetí místo v tabulce budou na dálku bojovat s Hodonínem.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, 22. kolo, sobota 30.11.2019
2:5
(2:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Klímek (Ďurkáč, Vaněk), 12. Romančík (Vašenka, Hryciow) – 7. Králík (Poruba), 23. Palička (Váňa, Slovák), 34. Palička (Kobylík, Slovák), 57. Macuh (Krutil) 58. Irgl. Rozhodčí: Novák – Kořistka, Bartoň. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Ďurkáč, Žák, Weintritt, Běhal, Hryciow, Holiš, Kamas – Vaněk, Pořízek, Klímek – Andris, Dvořák (C), Seidler – Vašenka, Romančík, Paťava – Kuchařík, Daněk (A), Martiník (A)
Nový Jičín: Šimonů (Štipčák) – Tomeček, Metelka, Krutil, Rufer, Hruška (A), Váňa, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Kafka, Slovák, Poruba, Králík, Krupa, Štefka, Palička (C), Macuh (A), Plitko, Irgl

Neuběhlo ani pět minut hry a Bobři těžili v přesilovce ze střely vyslané z hokejky Jakuba Ďurkáče do horní tyče brány, odkud se odrazila na hůl Daniela Klímka, jenž zachoval chladnou hlavu a poradil si se zakončením na výbornou.

Jen dvě minuty drželi Bobři vedení, když zpoza brány vyslal přímo před Sachra nahrávku Jan Poruba, jehož nabídku vyslyšel Lukáš Králík, který přestože trefil nejprve meziříčského gólmana, tak následně se radoval z propadnutého puku za záda brankáře.

Ve dvanácté minutě si najel skvěle před brankoviště Michal Romančík a nádhernou individuální akcí si položil Daniela Šimonů, za něj pak z pravého úhlu forhendem zakončil a rozvlnil síť za jeho zády. Bobry tím poslal do vedení po první třetině v poměru 2:1.

Ve druhé třetině začali tahat za delší konec hosté. Po třech minutách hry poslal prudkou střelu po zemi Vladimír Váňa, která by skončila mimo bránu, kdyby do ní nevložil svoji čepel Filip Palička a nezměnil trajektorii kotouče tak, že byl gólman Sachr bez šance na zásah.

Novému Jičínu se často dařilo domácí sevřít v obranném pásmu. Po jednom brejku ale nebezpečně ujel Rostislav Vaněk, který mohl poslat opět Valašské Meziříčí do vedení Prudká dělovka ale jen skončila na spojnici dvou tyčí a změna stavu se nekonala.

Naopak to byli hosté, kdy šel do vedení. Ve třech hráčích se u brankoviště zorientovali lépe hosté, a kombinaci završil doklepnutím puku vedle pravého betonu Sachra opět kapitán Ďáblů Filip Palička. Bobři rázem prohrávali 2:3. Do konce druhé třetiny ještě mohl srovnat Pořízek, ale ten, přestože si ideálně odkryl část brány Šimonů, tak byl nepřesný. Před třetí částí základní hrací doby vedli hosté 3:2.

Třetí třetina byla velice bojovná z obou stran. Na samém závěru udeřili novojičínští z brejku a Rok Macuh zvýšil na rozdíl dvou branek. Poslední hřebíček zasadil zápasu Lukáš Irgl, když Bobři zkoušeli hrát v power-play a hostující útočník trefil odkrytou branku.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Musím opět pogratulovat Novému Jičínu, který hrál opět s námi obětavý hokej a podal heroický výkon. Nerozumím, proč tak hrají jen s námi, protože kdyby tak hráli proti každému soupeři, tak mají teď o deset bodů více. Nás teď bohužel sráží psychika. Včera měl trénink takové tempo, že kdyby se mělo hrát, tak vyhrajeme rozdílem dvou tříd. Bohužel přijde sobota a je tomu jinak. Dnes jsme byli přehřátí v naší třetině, kde jsme měli chaos. Teď nás čeká týden herní pauza, během které se budeme chtít klukům hlavně nalít o hlavy to správné sebevědomí. Přece jsme nezapomněli hrát hokej, který jsme hráli na začátku sezóny...