Bobři po výborném výkonu udolali Hodonín v nájezdech
sobota 8.1.2011 | David Fabián |

Bobři po výborném výkonu udolali Hodonín v nájezdech

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dva body vybojovali hráči Valašského Meziříčí v důležitém zápase v Hodoníně. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre po 14 vteřinách části druhé David Varga. Když stejný hráč o 15 minut později zvyšoval už na 2:0, vypadalo to s Valachy velice dobře. Jenže ještě do přestávky se Drtičům podařilo vyrovnat, když dokázali skórovat nejprve v 37. minutě a pak v čase 39:39, kdy po ataku brankáře Krumpocha zakončovali do prázdné brány. Poslední třetina se obešla opět bez branek, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšní pouze hráči s Bobrem na hrudi, konkrétně Přemysl Vašut a Robin Bacul.

30.kolo, sobota 8.1.2011
SHK Drtiči Hodonín2:3sn(0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 37. Komárek (Vaškovič, Barták), 40. Salajka (Korotvička) - 21. Varga D. (Bacul L., Bacul R.), 35. Varga D. (Bacul L., Vašut), rozhodující nájezd Bacul R. Vyloučení: 2:6 Využití: 1:0 Diváci: 1350 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
SHK Drtiči Hodonín: Peksa(Rajčák) - Pokorný, Podešva, Šindelář, Komárek, Miklík, Salajka, Beňa, Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Tomášek, Bauer, Peš, Zelinka, Barták, Penák.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch(Mocek) - Blažek, Bokroš, Musil, Martiník, Matějný, Bacul L., Varga Miroslav, Palik, Růčka, Tatarčík, Varga Martin, Varga David, Dvořák, Vašut, Winchester, Matuštík, Bacul R., Balga.

Komentář k zápasu

Autor: Redakce

Zápas Drtičů s Bobry začal velkou převahou domácího mužstva. Hodonínští hokejisté byli celou úvodní třetinu jasně lepší. Jedna šance střídala druhou, ale útočníci SHK si pokaždé vylámali zuby na bezchybném Krumpochovi. A když už byl brankář Bobrů překonám pomohla mu konstrukce jeho branky. Drtiči svého soupeře v první čáti jasně přestříleli - poměr střel byl dvacet ku pěti, ale i tak, skončila první dvacetiminutovka bez branek.

Na začátku druhé třetiny se opět potvrdilo, jak je hokej nevyzpytatlný. Po pouhých 14ti vteřinách padla branka, ale do domácí branky. David Vagra zcela sám před Peksou nezaváhal a poslal hosty do vedení. Aby toho nebylo málo, po dalších pěti minutách zvyšoval už na dvoubrankový rozdíl opět David Varga.

Drtiči se trápili, naštěstí jim pomohla přesná přesilovková trefa Lukáše Komárka. Nakonec se ještě před druhou přestávkou domácí hráči dočkali i vyrovnání. A to ve vlastním oslabení. Golman Bobrů vyjel pro puk do rohu, kde jej o něj ale obral Korotvička, který našel na modré zcela volného Jozefa Salajku, který neměl problém trefit úplně opuštěno klec Valmezu.

Poslední třetina přinesla z obou stran opatrný hokej. Oba celky si byly vědomy toho, že body z dnešního utkání jsou pro další vývoj soutěže hodně důležité. Drtiči mohli přesto strhnout vedení na svou stranu, ale puk z Komárkovy hole za brankovou čáru nedoskákal a na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení. Ani to ale vítěze neurčilo a proto došlo i na trestná střílení.

První jeli hosté a Vašut proměnil. Za Drtiče jel Vaškovič, ale blafák mu nevyšel. Dalšího Bobra Matějného Peksa vychytal, leč ani Juráskovi se Krumpocha přelstít nepodařilo, jeho střele v cestě stála levá tyč. Rozhodnutí padlo z hole Robina Bacula, jehož střela prošla Peksovou výstrojí až za brankovou čáru a rozhodla o dvoubodovém zisku pro Bobry.

Ohlasy trenérů

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí)
Tak určitě jsme rádi, že to dnes dopadlo pro nás dobře. Myslím, že zápasu remíza a bod pro oba týmy odpovídají, domácí měli šance, my jsme měli také velké příležitosti, ta remíza byla určitě spravedlivá na obě strany. Nájezdy jsou již loterie, za vítězství v nich jsme samozřejmě velmi rádi, stále jsme tak ve hře o play-off, dva body jsme dnes doslova vydřeli, doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů ve skupině a že po novém roce budeme předvádět mnohem lepší výkony na vítězné vlně. Jak jsem říkal, pokusíme se porvat stále o tu osmičku, myslím, že už i v šatně se atmosféra uklidnila. Vánoční pauza nám určitě pomohla. Dobře jsme potrénovali, potřebovali jsme konečně vyhrát jeden zápas, chytnout se. Doufám, že to bude čím dál tím lepší a osobně jsem optimista a budeme dělat vše proto, abychom to play-off ještě stihli.
 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS