V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Velmi nepovedený úvodní zápas do nového druholigového ročníku mají za sebou hokejisté Valašského Meziříčí. Bobři, kteří poslední čtyři přípravné zápasy vyhráli, přijeli na led Přerova s myšlenkou exportu nějakých bodů zpět na Valašsko. Ovšem realita byla pro meziříčské velmi krutá. Hosté dvě třetiny svému soupeři vůbec nestačili, v pohodě hrající domácí přidávali jeden gól za druhým, až se výsledek zastavil na dvouciferném čísle. Obrat k lepšímu přišel až ve třetí třetině zásluhou Lukáše Bokroše, který překonal domácího brankáře Tihláře z trestného střílení a poté i hezkou pohotovou střelou zápěstím z mezikruží Ondřeje Martiníka. Vysoké prohře to však již nikterak nezabránilo, a tak na úvodní zápas budou chtít nejraději všichni valašskomeziříčští hráči, fanoušci i funkcionáři co nejdříve zapomenout. Možnost napravit tento výsledkový a herní výbuch budou mít Bobři již tuto sobotu, kdy hostíme celek z Orlové.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 1. kolo, středa 8.9.2010
Přerov
11:2
(5:0, 4:0, 2:2)
Branky a asistence: 5. Sedlák (Hanák), 8. Ferenc (Sedlák, Hanák), 11. Hanák (Osina), 12. Kolář (Ditrich), 18. Matějíček (Sršeň, Kočara), 30. Hanák (Kotásek), 32. Kotásek (Hanák), 39. Kolář (Sprušil, Ditrich), 40. Kotásek (Hanák, Sedlák), 43. Hanák (Kotásek, Sedlák), 52. Kohút (Kundrátek, Faltýnek) - 45. Bokroš, 48. Martiník (Bokroš)
Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Matějíček, Sklenář, Holík - Kolář, Sprušil, Ditrich - Sedlák, Hanák, Kotásek - Kočara, Palička, Sršeň - Kundrátek, Kohút, Menšík
Valašské Meziříčí: Krumpoch (12. Vlachýnský) - Matuštík, Růčka, Martiník, Bokroš, Martin Varga, David Varga, Matějný, Mikel, Miroslav Varga, Palík, Kostelňák, Bacul, Vašut, Dvořák, Blažek, Balga, Fojtík

Zápas pro hokejisty z Valašského Meziříčí začal a také skončil jako ve špatném snu, ale pěkne popořadě. Ve čtvrté minutě byl vyloučen Martin Varga. Přerov této početní převahy na konci přesilové hry využil, Hanák z pozabranky nahrál puk volnému Sedlákovi, který bez problémů poslal Zubry do vedení. O tři minuty později se tato situace opěk opakovala, s tím rozdílem, že vyloučen byl hostující Palík a střelcem se stal Ferenc. A hrůzostrašná první třetina Bobrů pokračovala dále. V jedenácté minutě prostřelil Krumpocha Hanák. Necelé 2 minuty na to poslal Krumpocha na střídačku Kolář. Krumpochovo místo v bráně přebral Václav Vlachýnský. Ten pustil do konce první části hry „pouze“ jeden gól z hole Matějíčka. A Bobři šli do šaten a měli hodně o čem přemýšlet.

Druhá část hry se rovnala té první, hra kočky s myší. Přerov útočil a Valmez nevěděl, co má hrát a když už ano, tak mu nepřálo štěstí. V půlce zápasu vstřelili hráči Zubra Přerov šestý gól, jmenovitě Hanák. Poté se do první větší šance dostal hráč Valmezu – Lukáš Bacul, jeho kličkovanou zastavil až sice pořádně nerozchytaný, ale pozorný Tihlář. Projevilo se, ale typické „nedáš – dostaneš“ po buly před Tihlářem vyrazila skvadra Zubrů na Vlachýnského a Kotásek po nádherné nahrávce od Hanáka vstřelil puk do brány. V předposlední minutě zápasu napálil Kolář puk do bránícího Palíka, od kterého se puk odrazil přímo do jeho vlastní brány. To ovšem neznamenalo konec trápení Bobrů v druhé třetině, tři vteřiny před koncem třetiny zavěsil puk do Vlachýnského svatyně opět Kotásek. A stav utkání tak byl po dvou odehraných třetinách 9:0.

Hned na začátku třetí třetiny vyslyšeli domácí hráči přání fanoušků, a sice „Deset, deset“, šťastným střelcem desátého gólu za Přerov (a v ten okamžik i celého utkání) se stal Pavel Hanák, jenž tímto gólem zkompletoval svůj hattrick. Ve čtyřicáté páté minutě přišla ovšem chvilička pro hostující Bobry. Lukáš Bokroš byl v samostatném nájezdu faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Bokroš poslal puk pohodově mezi betony brankáře Tihláře a tím smazal nelichotivou nulu z ukazatele Valašskomeziříčského skóre. To nebylo ze strany Bobrů ovšem vše, o tři minuty později Ondřej Martiník umístil svou střelu zápěstím k tyči Tihláře a ten s touto jedovatou střelou nemohl nic dělat. Konečnou tečku za zápasem v padesáté druhé minutě učinil Kohút. Valašské Meziříčí si tedy z Přerova odvezlo pořádný gólový příděl a prohrálo 11:2.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí)
Je to ostuda. Těžko se k tomu vyjadřuji. Sice jsem říkal, že když máme prohrát, tak hned v prvním kole, ale takovým rozdílem, to jsem opravdu nečekal. Já bych se chtěl omluvit fanouškům, kteří za námi přijeli. Věřím, že to další zápas odčiníme. Beru to na sebe, protože i já jsem členem mančaftu. Doufám, že se už se to nikdy nebude opakovat.