V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí dokázali ve svém posledním domácím zápase letošní sezóny porazit po bojovném výkonu celého mužstva již jistého účastníka vyřazovacích bojů - SHK Hodonín 3:2. Tímto vítězstvím tak vrátili Drtičům porážku z předchozího vzájemného utkání v nadstavbové části. Bobři začali zápas lépe, když se trefil z první vážnější šance pohotovou střelou Miroslav Varga a poslal tak Valachy do vedení. Poté se však hostům z Hodonína podařilo po nepřesném vyhození puku z domácího obranného pásma vyrovnat, aby chvíli na to i vstřelili rozdílovou vedoucí branku. Domácí hokejisté však ještě do konce první třetiny dokázali vyrovnat zásluhou Lukáše Bacula, který po chybné rozehrávce hostujícího obránce poslal puk mezi betony hodonínského brankáře Peksy. Druhá perioda a část třetí třetiny se hrála bez branek i přes spoustu šancí na obou stranách. Bobři, povzbuzování skvělými fanoušky, nakonec přeci jen rozhodli o svém vítězství. A opět byl střelcem branky Lukáš Bacul. Valašské Meziříčí se však i přes vítězství do play-off letos nepodívá, neboť Opava zvítězila v Břeclavi. Nezbývá, než si opět počkat na sezonu další a věříme, že tentokrát bude mnohem úspěšnější. Své poslední utkání sehrají Bobři tuto sobotu na ledě Frýdku-Místku. Poté již pro valašskomeziříčské hráče definititnvě končí sezona 2010/11. I přes neúčast v play-off, musíme říci: Hoši děkujem...
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 39. kolo, středa 9.2.2011
Hodonín
3:2
(2:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Varga Mir. (Varga Mar.), 16. Bacul L., 52. Bacul L. (Bacul R.) - 5. Korotvička, 16. Peš (Barták, Beňa) Rozhodčí:Krenželok - Mrákava, Koliba Vyloučení: 4:8 Průběh utkání:1:0, 1:2, 3:2
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Vlachýnský) - Bacul L., Bacul R., Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Matějný, Martiník, Mikel, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut.
Hodonín: Peksa (Rajčák) - Vrba, Rehuš Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Šindelář, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Salajka, Beňa, Sajdl, Kuba, Barták, Hollý.

Do zápasu vstoupili lépe Bobři, kteří byli namotivováni posledním zápasem s Hodonínem, který prohráli vysoko 11:4. Také to hned ve druhé minutě zápasu bylo vidět, když střelu Miroslava Vargy, která mířila pod vyrážečku, Peksa vůbec nezaregistroval a domácí vedli 1:0. Vedení jim ovšem dlouho nevydrželo, ono celkově první třetina byla pod taktovkou pořekadla „každý chvilku tahá pilku“. V páté minutě si Jan Korotvička najel mezi kruhy, kde na něj čekal osamocený puk a Krumpoch byl na jeho střelu krátký. Poté začal mít navrch mírně Hodonín, ale žádnou ze svých šancí nevyužil, až na začátku šestnácté minuty dokázal střelu Bartáka tečovat Petr Peš. Vedení hostům ovšem vydrželo přesně třicet sedm vteřin, Lukáš Bacul vystihl nepřesnou rozehrávku obránců hostů, dokázal ujet, zkušeně si položil Peksu a poslal puk za jeho záda. To bylo z gólového hlediska v této třetině vše.
Když se o první třetině dalo říct, že byla vyrovnaná, tak o druhé se tohle prakticky říct nedalo, zde mělo navrch jednoznačně domácí Valašské Meziříčí, zejména také díky mnohým vyloučením hostujících hráčů. Třetina patřila tedy zejména útočníkům Bobrů a pak také hlavně hostujícímu brankáři Peksovi, jenž mnohdy zákroky typu Hašek doháněl domácí fanoušky a hráče k šílenství! Peksa dokázal vychytat dvě a půl minuty v oslabení 5 na 3 a k tomu ještě dvě přesilovky 5 na 4! A tak druhá část hry skončila nerozhodně a bez branek!
Poslední část hry byla více-méně vyrovnaná. A štěstí se přiklonilo spíše k domácímu týmu. Nejprve byl v padesáté první minutě vyloučen Korotvička za zcela zbytečný faul (krosček). V přesilové hře se poté nejlépe před bránou Peksy zorientoval Lukáš Bacul, který si opět hostujícího brankáře položil a poslal tak Bobry do vedení. A stav utkání zůstal nezměněn, i přes to, že Hodonín to zkoušel bez brankáře! Bobři tak dokázali zvítězit v posledním zápase letošní sezóny a tak se důstojně rozloučil s domácími fanoušky na vlastním ledě!

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Jsem rád, že jsme tento poslední zápas zvládli, že jsme k tomu přistoupili, tak jak jsme přistoupili. Po nás to taky bylo hodně emocí po minulém zápase v Hodoníně. Tyhle ty zápasy bývají většinou vyrovnané, navíc s Hodonínem to je vždy vyrovnané a je to prestižní, jelikož jsme je minulý rok porazili ve finále, takže oni to berou taky trošičku jinak. Je to takové derby taky pro nás a já věřím, že se to lidem líbilo, bojovali jsme, dřeli jsme, měli jsme samozřejmě trošku štěstíčka, ale to k hokeji patří! Podle výsledky Opavy jsme playoff neuhráli, ale rozloučili jsme se s fanoušky vítězstvím a čeká nás ještě poslední zápas. Věřím, že k tomu přistoupíme úplně stejně, uvidíme, možná, že někteří fanoušci přijedou, tak tímto je zvu. Jsem u toho tři roky a ještě nikdy jsme ve Frýdku nevyhráli, takže jsem teďka prosil kluky ať tento rekord ještě pokoříme a konečně vyhrajeme!