Bobři vezou z Opavy tři body!
neděle 6.2.2011 | Michal Václav |

Bobři vezou z Opavy tři body!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Valašskomeziříčští hokejisté zajížděli na led Slezanu Opava s odhodláním odčinit nevýrazný výkon z předchozího domácího zápasu proti Technice. Slezan se sice ujal jako první vedení v zápase, ovšem Bobři dokázali rychle vyrovnat a přidat další branky, které rozhodly o osudu dnešního utkání ve prospěch valašského týmu. Za hosty se v zápase jednou trefil David Varga, Robin Bacul, Róbert Balga a dvě branky přidal nejproduktivnější meziříčský hráč letošní sezony Lukáš Bacul. Bobři tak zodpovědnou hrou dokázali porazit svého nejbližšího soupeře o postup do vyřazovacích bojů. Do konce nadstavby zbývá odehrát dvě utkání, což je možnost šesti bodů. Bobři nyní ztrácí na Slezan bodů pět. Hokejisté Valašského Meziříčí tak tímto vítězstvím stále živí byť jen teoretickou naději na play-off.

38.kolo, neděle 6.2.2011
HC Slezan Opava2:5(1:2, 1:2, 0:1)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 8.Tichý (Měch), 31.Polok (Pavelek) - 13.Varga D. (Varga Mar.), 17.Bacul L. (Matějný, Varga Mir.), 28.Bacul R. (Balga, Bokroš), 38.Balga (Varga D., Ručka), 53.Bacul L. (Matějný) Rozhodčí:Kusý - Bojda, Mikler Vyloučení: 7:8 Využití: 1:1. Diváci: 732 Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5
HC Slezan Opava: Iláš (Trenčan) - Kukol, Tichý, Bednárek, Žídek, Dohnal, Tůma - Grofek, Měch, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Wolf, Kříž, Suchánek
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Bacul L, Bacul R., Balga, Blažek, Bokroš, Matějný, Mikel, Palik, Ručka, Dvořák, Varga Mar., Varga D., Varga Mir., Vašut

Komentář k zápasu

Autor: Jan Schneider

Svěřenci trenéra Glabazni vstoupili do utkání v dobré formě hned od začátku dokázali zaměstnávat hostující obranu. Bohužel již ve druhé minutě byla jejich snaha utlumena vyloučením domácího Hermana. Slezané toto oslabení přečkali bez gólové újmy, a tak mohl v páté minutě zahrozit Grofek, který pálil na hostujícího gólmana z mezikruhů, ten však jeho ránu zlikvidoval. V 7. minutě si početní výhodu vyzkoušeli také domácí borci, a přetavili ji v gól hned po třiceti sekundách, kdy se tvrdou ranou od modré prosadil Tichý, hostující brankář však díky skvělé práci domácích útočníků nemohl nic vidět. O čtyři minuty později se zkoušel po přihrávce Hermana umístit kotouč do brány Mlýnek, bohužel pro domácí mu však nebylo přáno. Hosté aktivně bruslili a hráli důrazně s cílem vyrovnat, to se jim podařilo ve 13. minutě kdy po zmatcích domácí obrany skóroval bekhendovým blafákem D. Varga, leč byl tísněn domácím obráncem. Hosty gól nabudil a chvílemi zastiňovali svou aktivitou domácí. Ve 14. minutě poslal domácím varování Ručka, ale to se ještě hosté neprosadili. Druhý gól ale přidali tři minuty před koncem, když se prosadil střelou o tyč Bacul L. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2 v neprospěch domácích.

Druhá třetina s sebou přinesla rychlý hokej na obou stranách. Ve 22. minutě měli Opavští výhodu početní převahy, hned na jejím začátku pálil zblízka Kocián, po přihrávce Měcha, hostující svatyni však netrefil. O tři minuty nato se mohl šťastně prosadit Mlýnek, který chtěl nejdříve nahrávat z boku kluziště na střed spoluhráči, ale kotouč mu sjel, což nečekal hostující gólman Krumpoch, naštěstí pro hosty na poslední chvíli zareagoval a kotouč ukryl do lapačky. Hosté navýšili své vedení zásluhou Bacula R., který kličkou překonal ležícího gólmana domácích. Opava odpověděla rychle, ve třicáté minutě nejdřív Pavelek gólmana nepřekonal, ale kotouč se odrazil před Poloka a ten se již nemýlil. Hosté se ale nenechali rozhodit, a na hokejky domácích se naopak začala vkrádat nervozita což se projevovalo zvýšeným počtem nepřesností na straně domácích a také vyloučení na obou stranách. Tři minuty před koncem hosté odskočili opět na rozdíl dvou branek zásluhou Balgy, který napodruhé překonal ležícího gólmana domácích, když nebyl atakován nikým z domácích beků. Domácí se snažili rychle odpovědět Suchánkem, ale jeho bekhendový pokus skončil jen těsně vedle branky. Tímto také skončila prostřední perioda.

Poslední dvacetiminutovku začali opavští hokejisté přesilovkou, kdy mohli snížit na rozdíl jediné branky. O to se asi nejvýrazněji pokoušel Bednárek, ke kterému se odrazil kotouč po střele Měcha, bohužel však opavský obránce přestřelil. Hosté již třetí třetinu spoléhali na ubránění dvougólového náskoku a hrozili z Rychlých brejků po jednom takovém ve 44. minutě, měl gólman domácích Iláš pořádné štěstí, když střelu Bacula vyrazil koncem hole. Slezané se však nechtěli vzdát a zejména pokusy Měcha a Grofka se daly označit jako nebezpečné, hosté však vše přečkali, a rychlými kontry zaměstnávali domácí obranu. V 51. minutě si šel odpočinout na trestnou lavici Pavelek, za podražení gólmana. Bobři tuto přesilovku využili dokonale a navýšil svůj náskok o tři góly, když nikým nekrytý Bacul L. z velkého úhlu překvapil střelou nad vyrážečku Iláše. Tempo hry již nebylo příliš velké, to se ale nedá říct o samostatném úniku Chalupy, který však střelou po zemi neskóroval, a brankář Krumpoch vyrazil jeho střelu betonem. Závěr se nesl v nervózním duchu a dvě minuty ještě obdržel Tůma, to už však nic nezměnilo na konečném výsledku, kterým si domácí zkomplikovali cestu do play off.

Ohlasy trenérů

Kamil Glabazňa (trenér HC Slezan Opava): Dnešní zápas jsme v podstatě odchodili, mně se to opravdu těžko hodnotí, protože zde dnes není hráč, který by snesl přísnější měřítko. Soupeř hrál dnes bojovný hokej, dobře držel střední pásmo a nám se nedařilo přes něj moc procházet. Zkrátka jsme dnes prohráli zcela zaslouženě.

Roman Sedlák (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): No tak jsme dnes rádi za výhru, hlavně kvůli lidem, protože jsme nechtěli ještě vypouštět tuto sezónu. Přijeli jsme sem bránit a to se nám vyplatilo. Dnes se nám také po zranění vrátil první gólman, a to také určitě bylo znát, kluci cítili jeho podporu a hráli zodpovědně zezadu. Myslím, že jsme byli lepším týmem, měli jsme více šancí a Opava nás přehrávala pouze v přesilovkách.

 

Zápasový servis

 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS