Dokonalý obrat Bobrů proti Frýdku-Místku!
středa 26.1.2011 | Michal Václav |

Dokonalý obrat Bobrů proti Frýdku-Místku!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí ve svém dalším zápase přivítali na domácím ledě celek z Frýdku-Místku. Tým, proti kterému se Bobrům v letošní sezoně nikterak nedaří. A kdo si myslel, že zápas bude postrádat správné napětí, branky, emoce či neskutečné obraty ve stavu utkání, musel být hodně překvapen. Bobři po první třetině, kterou odehráli velice špatně, prohrávali již o čtyři branky. Po této periodě by si tak na domácí hokejisty vsadil jen málokdo. Ve druhé třetině však Bobři dokázali svou opět nalezenou bojovností hru a skóre vyrovnat. Právě tu bojovnost, odhodlání, které chybělo Bobrům po celé utkání v Hodoníně a první třetinu dnešního zápasu, dokázali v pravý čas opět předvést. Dokonalý obrat v utkání podtrhli domácí hokejisté dalšími přesnými trefami ve třetí třetině. Hosté sice v závěru zápasu snížili, ovšem domácí hráči si již kýžené vítězství nenechali vzít a střelou do prázdné brány uzavřeli skóre utkání v poměru 7:5. Za Bobry se v zápase blýskl hattrickem Robin Bacul, další branky přidali Jan Matějný, Ondřej Tatarčík , David Varga a Lukáš Bokroš. Ikdyž je šance na play-off spíše už jen teoretická, Bobři přesto ukázali, že hrají stále se ctí a ve svých zápasech budou chtít vždy bodovat. Do utkání za domácí nenastoupil Lukáš Bacul, který si odpykává zápasový distanc a Ondřej Martiník, který je momentálně členem českého univerzitního hokejového výběru v Turecku.

35.kolo, středa 26.1.2011
HC Bobři Valašské Meziříčí7:5(0:4, 4:0, 3:1)HC Frýdek-Místek
Branky a nahrávky: 27.Bacul R. (Vašut), 30.Bacul R. (Bokroš), 31.Matějný (Tatarčík, Musil), 32.Tatarčík (Matějný, Balga), 44.Varga D. (Bokroš, Bacul R.), 54.Bacul R.(Vašut), 60. Bokroš (Bacul R.) - 1.Kraft (Kopáč), 2.Částečka (Matysz), 9.Štubňa (Matysz), 13.Kopáč (Kraft, Sluštík J.), 52.Gajda (Kraft) Rozhodčí: Klimecký - Dučák, Poláček Vyloučení: 3:5 Průběh utkání: 0:4, 5:4, 5:5, 7:5
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (13. Mocek) - Bacul R., Balga, Bokroš, Blažek, Baroš, Matějný, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., Varga D., Varga Mir., Vašut
HC Frýdek-Místek: Láníček (Polonyi) - Rozum, Mintěl, Častečka, Matysz, Štubňa, Kocourek, Matzke, Kotásek, Krutil, Gajda, Kudláček, Kopáč, Kraft, Sluštík O., Sluštík J.

Komentář k zápasu

Autor: Jakub Nikl
Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří již po 16 sekundách hry dokázali pokořit Krumpocha poprvé zásluhou KRAFTA. Ve druhé minutě bylo pro Bobry ještě hůře, to se dokázal prosadit ČÁSTEČKA. Když nemohoucnost domácí obrany dokázal využít i ŠTUBŇA, bylo skóre 3:0 pro Frýdek velmi zasloužené. Když pak Kraft poslal pěknou nahrávku KOPÁČOVI, šli hráči ze Slezska do vedení 4:0. Michala Krumpocha pak v bráně zastoupil Jakub Mocek. Pro domácí borce to byla jistě studená sprcha. Pro jejich fanoušky určitě ještě studenější. Do konce třetiny se již nic zajímavého nestalo a Frýdek tedy vedl po první části 4:0.

Do druhé třetiny jakoby v domácích dresech nastoupil na led jiný tým. Po několika náznacích se dokázali naplno prosadit až ve 27. minutě zásluhou ROBINA BACULA. Když tentýž hráč dokázal za další tři minuty přidat další gól, bylo pro domácí jistě lépe. Když v 31. minutě JAN MATĚJNÝ dokázal vstřelit další gól, tak div fanoušků Bobrů nebral konce. V čase 31:22 ONDŘEJN TATARČÍK dokonce vyrovnal a to byla pro domácí poslední kapka. Takovou smršť po první části, která byla jako z krajského přeboru, jistě nikdo nečekal. Po té se hra vyrovnala a i Frýdek měl své šance. Mocek ale svůj tým skvěle držel

Ve třetí části se čekalo, kdo dá první gól. Kdo věřil domácím, byl ještě radši po pěkné střele z úhlu, kterou předvedl DAVID VARGA a tím poslal svůj tým do vedení. Studená sprcha ale přišla v 52. minutě z hole GAJDY, který dokázal opět srovnat. Za další dvě minuty ale Bobři mohli opět slavit. To ROBIN BACUL dokonal svůj hattrick. 6:5. Frýdek se po té snažil o vyrovnání, ale Mocek v domácí bráně byl proti. Když pak při power-play hostí dokonal famózní obrat LUKÁŠ BOKROŠ, mohli Bobři slavit tři body.

Ohlasy trenérů

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Když opomenu první třetinu, tak dobrý výkon, ovlivňuje to samozřejmě to, že Frýdek o nic nehraje, hraje uvolněně, takže hodně odvážně, že kdyby o něco hrál, tak tak rozhodně nehraje. Propásli jsme úvod, což byla úplná katastrofa. Za bojovnost a snahu si myslím, že v druhé a třetí třetině jsme si zasloužili vyhrát. A stále jsme ještě ve hře, Opava prohrála, takže i když to vypadá beznadějně, ale zkusíme to! Za stavu 0:4 jsme to neodflákli už kvůli lidem. Po první třetině byly v kabině pořádky, takže věřím, že si to vzali kluci k srdci a věřím, že se nic takového nebude už opakovat. Takové začátky s těžším soupeřem budeme těžko otáčet. Dneska jsme měli hodně štěstí, ale jsme rádi, že se nám to povedlo a hlavně kvůli lidem. Hlavně dohrát se ctí!
 
 
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS