Bobří hráz poprvé v sezóně padla za všechny tři body. Valaši přitom měli skvěle našlápnuto a po druhé periodě vedli 3:1, famózní výkon soupeře v kombinaci s úpadkem výkonu Valachů ve třetí třetině nakonec vyzněl jednoznačně pro Drtiče, kteří si tak z Valašska odvezli všechny tři body. Šanci na nápravu budou mít Bobři už tuto sobotu v Táboře.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, středa 12.12.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Hodonín
3:6
(2:1, 1:0, 0:5)
Branky a nahrávky: 9. Andris (Báchor), 15. Dvořák (Vaněk), 27. Vaněk (Seidler) – 5. Jurča, 47. Matula (Mikéska, Finsterle), 49. Růžička (Finsterle, Sedlák), 57. Růžička (Finsterle, Sedlák), 59. Finsterle (Růžička, Matula), 59. Franek (Benýšek). Rozhodčí: Dufka – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 5:7, navíc Pořický (VAL) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 175. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:6.
Valašské Meziříčí: Slovák (59. Plšek) – Žák, Baroš, Báchor, Váňa, Weintritt, Holiš, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Dalajka, Martiník (A), Brunec (C) – Pořický, Daněk (A), Andris – Paťava, Raška, Kuchařík.
Hodonín: Kořének (Štěpanovský) – Sedlák, Mikéska, Dresler, Miklík (A), Fišera, Šaršok, Kellner, Kobylík – Matula, Růžička, Finsterle – Benýšek, Matějka, Franek – Škutchan, Charvát (A), Jurča (C) – Hefka, Leška, Hložánek.

Spíše opatrný vstup do první periody zápasu byl k vidění na Bobří hrázi od obou soupeřů. Diváci ve Valašském Meziříčí se ale i přesto poměrně brzy dočkali první trefy utkání, i když k nelibosti většiny přítomných skončila v síti Bobrů. Petr Jurča totiž využil zaváhání domácí obrany a dokázal kotouč dostat až brankáře Slováka přesnou střelou k tyči - 0:1. Valaši se ale inkasovaným gólem nenechali rozhodit a hnali se za vyrovnáním. To se jim povedlo dokonat na začátku deváté minuty po nepřesnosti brankáře Kořénka, na jejímž konci byl důrazný Tomáš Andris před brankou a jeho pohotové zasunutí puku podél jeho pravého betonu - 1:1. Hra zůstávala velmi vyrovnaná na obě strany, ze svého druhého gólu v zápase se však do konce třetiny radovali pouze Bobři. Petr Dvořák stál ve správný čas na správném místě a po střele Vaňka, které vyrazil brankář Hodonína pouze před sebe, pohotově a úspěšně dorážel - 2:1. Drtiči byli zvláště v poslední minutě blízko vyrovnání, jejich šance ale zastavila i k velkému štěstí hned třkrát tyč Slovákovy svatyně.

Druhá třetina ve Valašském Meziříčí znovu započala několika šancemi na obou stranách, leč na další branku si Bobří hráz musela počkat přes šest minut. Ve dvacáté sedmé minutě rozradostnila své fanoušky jako již několikrát v letošní sezóně dvojice Seidler a Vaněk. Prvně jmenovaný zavezl puk za branku soupeře, odkud našel připravenou hůl právě Rostislava Vaňka, který nadvakrát, ale přece jenom dostal puk za brankou čáru - 3:1. Další průběh druhé části byl ve znamení několika nepřesností na obou stranách a také vyloučení v samém závěru. Hostující Fišera byl čtyři minuty před koncem vyloučen dvěma dvouminutovými tresty a Valaši tak měli možnost přesilové hry do jejího samého konce. Ani jednu z nich se jim využít nepodařilo, naopak pár sekund před koncem schytal osobní desetiminutový trest Pořický poté, co se mu ani trochu nelíbilo rozhodnutí sudího jej vyloučit za sekání gólmana. Po přiznání Michala Kořénka, že k žádnému sekání opravdu nedošlo nakonec útočník Bobrů vyvázl pouze s osobním trestem za nesportovní chování.

Do třetí třetiny jakoby nastoupil za domácí i za hosty úplně jiný tým. Drtiči od prvních momentů třetí periody byli lepším družstvem a odměnou jim byly dvě rychlé branky ještě před polovinou třetiny z hokejek Dominika Matuly a Marka Růžičky, který znamenaly vyrovnání skóre - 3:3. I přes větší aktivitu Hodonína to vypadalo, že zápas směřuje do prodloužení, tomu však vystavil jasnou stopku znovu Marek Růžička a jeho důraz před brankovištěm - 3:4. Na Bobři hrázi probíhaly poslední dvě minuty utkání a Drtiči stihly přidat ještě další dvě branky jako přes kopírák. Nejprve zakončoval do odkryté klece Lukáš Finsterle - 3:5, aby jej o pár sekund později napodobil Tomáš Franek - 3:6. Bobři ještě po páté brance střídali gólmana, i tenhle tak už jen těžko mohl něco změnit na porážce Valachů.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Vojta Baroš čtyři dny netrénoval a byl jsem nucen ho postavit do dnešního zápasu, když byl polozraněný. Po dnešku už je na marodce a bude nám chybět minimálně tři týdny. Mimo hru jsou také další obránci, díky čemuž jsme měli velké problémy dát alespoň šest beků dohromady. Bohužel se to ve třetí třetině projevilo a soupeř nás přehrál. Zůstávají nám čtyři zdraví obránci, takže je nutné, aby se s tím vedení snažilo zítra něco udělat, abychom v sobotu do Tábora odjeli konkurenceschopní.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): Věděli jsem, že nás čeká těžký zápas, protože poslední zápas jsme doma vyhráli 10:2 a bylo jasné, že to domácí hráči mají v hlavách a budou nám to chtít vrátit. Bohužel jsme se ze začátku nedokázali dostat do tempa, hráli jsme na čtyři formace a měli jsme tam velké množství vyloučení, takže polovinu třetiny jsme hráli v oslabení. Postupně jsme se do zápasu dostávali, ale nedařilo se nám protrhnout střeleckou smůlu. Za stavu 3:1 po druhé třetině jsme si v kabině řekli i tvrdší slova a je třeba začít hrát tak, jak v přecházejících zápasech. Chlapci si dali říct, začali dodržovat vše tak, jak měli a ukázkou toho byli pěkné góly. V závěru už jsme si řekli, že to nepustíme a dovolím si tvrdit, že v momentě našeho vedoucího gólu na 4:3 se soupeř dostal pod tlak, čehož jsme využili ke vstřelení dalších dvou branek. Zápas jsme na oko vyhráli 6:3, což se může jevit jako jednoduchý zápas, ale byl to velmi těžký zápas, jehož rozhodnutí přišlo v posledních čtyřech minutách.