Bobři sice do zápasu vstoupili aktivněji, znovu je ale trápila koncovka, a Porubští tak tvrdě trestali. Domácím fandům sice vykřesal naději bodový zisk Václav Studený, vyrovnat se však ValMezu již nepodařilo a RT TORAX tak dále pohodlně navyšoval své vedení. Nový lodivod bobří střídačky David Handl si tak na domácí vítěznou premiéru bude muset ještě minimálně do soboty počkat.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 13.1.2016, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Poruba
2:9
(1:3, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 10. Studený (Sprušil), 55. Studený (Kovář) – 7. Zachar (Kilnar, Malý), 9. Kilnar (Zachar, Malý), 20. Zachar, 24. Kilnar (Vrána, Malý), 36. Vrána (Seidler, Stejskal), 47. Vaněk (Kilnar, Sedlář), 52. Vrána (Kilnar, Malý), 57. Vajda (Kilnar, Zachar), 58. Seidler (Vrána). Rozhodčí: Obadal – Novák, Rožánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 248. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7, 2:7, 2:9.
Valašské Meziříčí: Vydržel – Černín, Janota, Valentík, Žabčík, Hradil, Tomek, Mikel, Kovář – Sprušil, Varga D., Studený, Martiník, Pořický, Varga Martin, Podešva, Kývala, Varga Miroslav, Kuchta, Slovák, Baroš
Poruba: Tihlář – Slavík, Baca, Puškár, Malý, Ovšák, Vajda – Ballner, Blahuta, Kilnar, Seidler, Stejskal, Sedlář, Vrána, Vaněk, Szajter, Gelnar, Zachar

Domácí začali o něco málo aktivněji, z čehož si vynutili faul a Bobři mohli následně využít první přesilovku zápasu. V ní po Tomkově střele od modré nebezpečně tečoval Miroslav Varga, Radek Tihlář ale jeho pokus vychytal. Hosté svou první početní převahu už využili. David Zachar napřáhl na modré čáře a kotouč ještě tečovala za Vydrželova záda brusle jednoho z domácích obránců – 0:1. Za necelé tři minuty navýšili Porubští svůj hubený náskok. David Zachar nahrával Aleši Kilnarovi, jenž z levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyči pod lapačku – 0:2. Bobři ale na kontaktní branku nečekali dlouho.

Antonín Sprušil našel před brankovištěm nekrytého Václava Studeného, jenž zamířil z bezprostřední blízkosti do pravého horního růžku – 1:2. Ve dvanácté minutě pak získal odražený puk Vladimír Stejskal, který ale netrefil prázdnou branku. 55 sekund před koncem pak unikl domácí obraně Jakub Gelnar, jeho střelu ale Lukáš Vydržel perfektně zlikvidoval. Domácí gólman následně špatně rozehrál za vlastní brankou, v rohu kluziště získal puk David Zachar, jenž z ostrého úhlu nahazoval černý kus pryže na brankáře, který si jej srazil za svá záda – 1:3.

RT TORAX nenechal ale nic náhodě a už ve 24. minutě znovu udeřil. Lukáš Vrána našel před brankovištěm nekrytého Aleše Kilnara, jenž pohodlně zakončil do prázdné branky – 1:4. Snížit mohli na druhé straně v přečíslení tři na jednoho Jakub Pořický či o chvíli později Ondřej Martiník, domácí ale selhávali na obrovských nepřesnostech. Bobři propadali také ve vlastních přesilovkách, Marek Sedlář ale v samostatném úniku v oslabení trefil jen betony Lukáše Vydržela.

Tentýž hráč poté spálil velkou možnost také z prostoru mezikruží. Pátý gól naprosto zkopíroval ten předchozí, avšak s jinými aktéry. Petr Seidler našel před brankou volného Lukáše Vránu a ten už měl do poloodkryté svatyně lehkou úlohu – 1:5. Bobři mohli snížit alespoň šest vteřin před druhou sirénou. Ondřej Martiník ale neměl dostatečnou rychlost, Robin Malý jej ale parádně dobruslil a zkušeným zákrokem zmařil bobří šanci.

Ostravané nadělovali i po druhé přestávce. Ve 47. minutě se Aleš Kilnar dostal sám až před brankoviště. Jeho střelu Lukáš Vydržel sice vyrazil levým betonem, Rostislav Vaněk už ale zamířil přesně – 1:6. Za necelých pět minut napřáhl na pravé straně Lukáš Vrána, jenž prostřelil domácího brankáře nevýraznou střelou mezi betony – 1:7. Bobři pak alespoň upravili skóre v početní převaze, kterou využili už po šesti sekundách.

Dělovku Patrika Kováře tečoval před brankovištěm Václav Studený přesně mezi Tihlářovy betony – 2:7. V čase 56:20 se zase do stejného místa trefil z hranice levého kruhu David Vajda – 2:8. Minutu a čtvrt před závěrečným hvizdem bylo definitivně rozhodnuto o nejvyšší výhře Poruby na ledě Valašského Meziříčí. Střelu Lukáše Vrány strážce bobří klece vyrazil, na dorážku Petra Seidlera byl již krátký – 2:9.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Ke dnešnímu zápasu jsme přistoupili zodpovědně, hru jsme měli pod kontrolou. Důležité samozřejmě bylo, že jsme dali dva rychlé góly, poté už jsme si zápas pohlídali. Bobři si sice párkrát vytvořili i tlak, ale my jsme velmi dobře bránili, čímž jsme domácím nedovolili vytvářet si nějaké vyložené šance. My jsme téměř všechny naše šance využili, takže jsme spokojeni jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou.