Nepříliš veselý byl pro Bobry sobotní duel s Kopřivnicí, která vyloupila Bobří hráz a domů si odvezla tři body. Jejich cesta za výhrou začala už v první minutě gólem Ollendera. Přestože se Bobři snažili dotáhnout na soupeře, ani jednou se jim nepodařilo jít do vedení. Valaši se ani po zlepšeném závěru a dvou brankách Miroslava Vargy nedokázali vzepřít nepříznivému skóre a podlehli Kopřivnici 3:5.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 6. kolo, sobota 1.10.2016, Valašské Meziříčí
Kopřivnice
3:5
(1:2, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 13. Kývala (Dvořák), 53. Mir. Varga (Kubo), 55. Mir. Varga (Mikel, Varga) – 1. Ollender (Čintala, Kofroň), 18. Hoďa (Hrubý), 44. Tomášek (Ollender, Kowalczyk), 49. Tomášek (Hrubý, Ollender), 58. Ollender (Tomášek). Rozhodčí: Vaněk – Bláha, Wesley. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 628. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.
Valašské Meziříčí: Čáp (Plšek) – Chroboček, Mikel,Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík, Báchor – Brunec, Dvořák, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený (C), Baroš, Mir. Varga, Fojtík, D. Varga
Kopřivnice: Vrba (Unzeitig) – Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Kabeláč, Tomášek (C), Pargač, Mach, Ollender, Červenka

Bobři nevstoupili do utkání vůbec dobře a gólman Čáp musel lovit hned během první minuty puk z vlastní branky, kterým ho překonal Samuel Ollender. Rychle inkasovaná branka Bobry srazila a dlouho se nemohli dostat do nebezpečnějšího tlaku směrem na bránu Vrby. Srovnání však přišlo, a napomohlo tomu vyloučení Merendy, které potrestal Martin Kývala svým srovnávacím gólem. Kopřivnice se však opět zakousla a bojovala o vedení. To se jim povedlo v závěru třetí třetiny díky Davidu Hoďovi, který dostal puk za bezmocného Čápa.

Druhá třetina začala o něco více vyrovnaněji. Oba týmy se snažily a hráli i s větším nasazením, což přineslo častá vyloučení. Mužstva však svým důrazem v obraně nedovolila velké ohrožení svých gólmanů. Přesně v polovině utkání se zranil kopřivnický gólman Vrba, kterého nahradil Unzeitig. Ani nerozehřátého gólmana nedokázali Bobři překonat a to samé se nepovedlo hostům vůči Janu Čápovi. V závěru třetiny tak svítilo na tabuli stejné skóre, jako ne jejím začátku.

Bylo jasné, že vše rozhodne až třetí třetina. Hned na úvod byl vyloučen Nedbálek, což využil po chvilce Martin Tomášek, jehož branka znamenala pro Kopřivnici vedení 3:1. A zanedlouho bylo pro Bobry ještě hůře. Opět to byl Martin Tomášek, který zasunul puk za Čápa, což poslalo hostující celek do trháku.

Z Tomáškova počinu si vzal pro radost domácího publika příklad Miroslav Varga. Nejprve svou povedenou střelou vymetl pavučinu Unzeitigovy svatyně a dvě minuty nato potrestal opět Miroslav Varga vyloučení Pargáče. Rázem bylo vše jinak, a Kopřivnice vedla jen těsně 4:3. Domácí chytili druhý dech a když vycítili šanci, začali ostřelovat bránu Kopřivnice. Tlak přišel ale pozdě, a hosté se zdatně bránili. I přes převahu domácích si hosté dokázali pojistit výhru. Svůj dobrý výkon vyšperkoval střelou mezi betony Čápa již podruhé Samuel Ollender a bylo rozhodnuto. Bobři po nepříliš přesvědčivém výkonu prohráli duel s Kopřivnicí 3:5.