Stejným výsledkem, jako první utkání, skončila odveta mezi Hodonínem a Bobry, avšak nyní se z výhry radoval celek ze Slovácka. Hlavní příčinou porážky byla nezvládnutá oslabení, která měla za vinu pět gólu v brance Čápa. Valachy již potřetí v řadě sestřelil hráč soupeře hattrickem. Po brněnském Stehlíkovi a Zacharovi z Poruby to byl Jakub Vrána, jenž se mohl nad Bobry takto individuálně vytáhnout. Jedinou dobrou zprávou může být dvoubrankový počin Josefa Fojtíka, kterému by mohl střelecký apetit vydržet i do sobotního utkání doma s Novým Jičínem.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 13. kolo, středa 26.10.2016, Václava Nedomanského
Hodonín
6:2
(2.0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Vaněk (Vrána), 13. Vrána (Matula, Kuba), 22. Vrána (Matula, Miklík), 22. Kadlec (Peš, Jurča), 51. Charvát (Vrána, Pokorný), 55. Vrána (Matula, Vaněk) - 23. Fojtík (Dvořák, Nedbálek), 37. Fojtík (Dvořák, Brunec). Rozhodčí: Vaněk - Novák, Wesley. Vyloučení: 6:7. Využití: 5:0. Diváci: 938. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.
Hodonín: Haloda O. (Kukin) - Haloda M., Miklík, Pokorný (A), Polesný, Loginovskij, Sorokin, Gazda - Jurča, Peš (C), Kadlec - Vrána, Vaněk, Matula - Hložánek, Charvát, Kuba (A) - Račický, Černohous, Tomi
Valašské Meziříčí: Čáp (Plšek) - Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Váňa, Báchor - Kubo, Fojtík, Kývala - Martiník, Podešva, Pořický (C) - Studený, Baroš, Brunec - Dvořák, Varga D., Varga M.

Hned z kraje utkání byl vyloučený Josef Fojtík a to byl důležitý moment pro domácí hráče. Ti dokázali nabídnutou přesilovou hru využít, když se Daniel Vaněk trefil z pravého kruhu. Minutu po úvodní brance dostali Drtiči možnost další přesilové hry, tentokrát však bez gólového efektu. To stejné bylo na druhé straně - ani Valašské Meziříčí se ve hře 5 na 4 neprosadilo.

Oba týmy si však tvořily slibné šance. Ta další přišla opět v přesilové hře. Jakub Vrána dorážel puk za bezmocného brankáře Čápa a bylo to už 2:0. Tento stav vydržel až do konce první periody, jelikož Daniel Vaněk v dobré pozici trefil pouze bližší tyč hostující brány.

V lepší náladě šli do další části domácí hokejisté. Ti dohrávali přesilovou hru, která začala na konci první třetiny. Ve vlastním oslabení ještě fauloval Jakub Pořický a Baník tak dostal příležitost dvojnásobné početní výhody.

První zásah přišel z hole Jakuba Vrány, jenž si dobře najel do předbrankového prostoru a překonal z blízkosti Čápa. V pokračující hře pěti proti čtyřem domácím navýšili už na 4:0 v podání Jakuba Kadlece.

Bobři o sobě dali také vědět a na dvě rychlé branky domácích odpověděli ani ne o dvě minuty později. Josef Fojtík z hranice kruhu vyslal střelu, na kterou Ondřej Haloda neviděl a puk doplachtil až do sítě. Další branka byla do hodonínské sítě a jejím autorem byl opět Josef Fojtík. Ten z rychlého protiútoku snižoval na 2:4 z pohledu Valašského Meziříčí.

Další velká šance přišla ve třetí třetině. Tomáš Brunec se hnal sám na bránu, ale svůj bekhendový blafák nedotáhl do konce a netrefil brankovou konstrukci. Bobři byli v této části hry velmi aktivní a chtěli vstřelit další gól, ten padl ale na druhé straně hřiště. Nejprve Jurča na Čápa nevyzrál, následně ale přesnou střelou navyšoval Matěj Chatvát na 5:2. Poslední branku utkání vstřelil v početní výhodě Jakub Vrána, čímž zkompletoval svůj hattrick a připsal si páty kanadský bod v tomto utkání.