Bobři si byli vědomi, že je na jihu Moravy nečeká jednoduchý soupeř, což potvrdila Technika hned v prvních vteřinách hry. Bobři se z inkasované branky rychle oklepali a dvakrát v utkání i vedli. Přesto nakonec museli skóre srovnávat, a když šla hra do prodloužení, završil svůj hattrick Stehlík, který Brňanům ukořistil i druhý bod z tohoto utkání. Meziříčští doplatili zejména na dvě neubráněná oslabení. Po prohře klesli Handlovi svěřenci na sedmé místo tabulky.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 11. kolo, středa 19.10.2016, Hala dětí a mládeže
Technika Brno
5:4p
(2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Stehlík (Bustin, M. Brzobohatý), 16. Čtvrtníček (Kaluža, Šidák), 30. Stehlík (Odehnal, M. Brzobohatý), 37. Bustin (Stehlík, Odehnal), 63. Stehlík (Kaluža) – 7. D. Varga (Žabčík, M. Varga), 13. Pořický (Studený), 24. Fojtík, 38. Dvořák (Báchor). Rozhodčí: Honza – Goňa, Čelechovský. Vyloučení: 2:5, navíc Fojtík (VAL) OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Technika Brno: Novák (Holub) – Vlček, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Cívka, Grünwald – Benýšek "A", Brzobohatý P., Bustin, Stehlík, Medek, Buhaj, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov, Brzobohatý M., Florek
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Chroboček, Mikel, Nedbálek "A", Štědrý, Vydra "A", Žabčík, Báchor – Fojtík, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený "C", Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mir., Hlaváč

Valachům se první vteřiny zápasu vůbec nepovedly a hned ve dvacáté vteřině lovil puk z vlastní branky Plšek. Svou kanonádu totiž zahájil Ondřej Stehlík. Inkasovaná branka Bobry nikterak nerozhodila a hrnuli se dopředu směrem před bránu Nováka. Gólových situací si meziříčští vytvořili dostatek, ale ani v přesilovce je neodkázali proměnit. Srovnání přišlo až v sedmé minutě z hokejky Davida Vargy.

Chuť Bobry neopustila, ale stále museli dbát i na obranu, kterou Technika zaměstnávala dostatečně. Podruhé však zvedali ruce na hlavu zase hosté, když si dobrou střeleckou opozici připravil důrazný Jakub Pořický. V závěru třetiny se Technika herně zvedla, čemuž dopomohlo i vyloučení Chrobočka. Těsně po skončení trestu dokázalo Brno stav srovnat. Jiří Čtvrtníček využil tlaku na bránu a Plšek byl překonán podruhé.

Oba týmy vletěly do druhé třetiny dostatečně motivovány, což mělo za důsledek několik velkých šancí na obou stranách. Tíhu na svá bedra vzal tentokrát Josef Fojtík a samostatným únikem zařídil Bobrům vedení. Na přelomu zápasu začali Sovy trestat vyloučení Bobrů. Nejprve se to povedlo Ondřeji Stehlíkovi a následně i Peteru Bustinovi. Rázem vedli domácí 4:3. Na to ale velmi dobře zareagoval Petr Dvořák který tečoval střelu Báchora přímo za záda Nováka.

Vyrovnaná třetí třetina s vyrovnaným výsledkem se nesla hlavně v duchu častých faulů a tím pádem se začalo utkání poněkud vyostřovat. V závěrečné periodě se už žádný z hráčů střelecky neprosadil a to znamenalo, že se půjde do prodloužení za stavu 4:4. Pětiminutovka navíc se hrála v počtu tři na tři, a tak se hra přelévala stále ze strany na stranu. Utkání ukončil v čase 63:00, a zároveň završil svůj hattrick, Ondřej Stehlík.