Po změně trenéra nastoupili Bobři v rámci dvacátého kola ligy do domácího utkání proti Technice Brno. Utkání pojali domácí velmi aktivně a bojovností přemohli svěřence Romana Kaňkovského v poměru 4:1. Výhrou se odpoutali s tříbodovým náskokem ode dna tabulky, a splnili tak svůj cíl, se kterým do zápasu šli. Svou premiérovou branku v drese Bobrů zaznamenal Michal Hlaváč.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 20. kolo, sobota 19.11.2016, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Technika Brno
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Varga D. (Martiník, Nedbálek), 22. Hlaváč (Brunec, Mikel), 28. Kývala (Nedbálek, Dvořák), 59. Nedbálek (Dvořák) – 20. Brzobohatý M. (Stehlík). Rozhodčí: Škrobák – Novák, Rychlý. Vyloučení: 5:4, navíc Nováček (TEC) OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 460. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) - Chroboček, Mikel, Nedbálek, Pernický, Vydra, Báchor, Žabčík, Mar. Varga - Fojtík, Dvořák (A), Kývala - Hlaváč, Dalajka, Brunec (A) - D. Varga, Pořický (C), Martiník - Mir. Varga, Kubo, Baroš
Technika Brno: Slavíček (Novák) - Švejda, Kaluža (A), Odehnal (A), Vlček, Šidák, Fišera, Cívka - Nováček, P. Brzobohatý, Biolek, Stehlík (C), Benýšek (A), Buhaj, M. Brzobohatý, Čtvrtníček, Švaňhal, Florek, Grünwald, Medek

Už od prvních minut bylo poznat, že si soupeři nenechají nic zadarmo, ale zároveň si dávali pozor v obranném pásmu. Bobři se snažili hledat ideální pozice, zato Technika střílela odkud se dalo. K radosti domácího publika měl první branku na svědomí po výborné kombinaci třetí formace David Varga, který se natáhl zprava po střele do odkryté části klece.

Hosté pak zvýšili ještě více svou střeleckou aktivitu, kterou krotil jistými zákroky Lukáš Plšek. Ve druhé desetiminutovce měl obrovskou šanci na hokejce Michal Hlaváč, ten však nastřelil z otočky pouze levou tyč. V závěru úvodní periody se ovšem povedlo hostům srovnat. Gólem do šatny vyprovodil Bobry Michal Brzobohatý , jenž v nepřehledné situaci dokázal prostřelit Plška.

Nálet Bobrů do druhé třetiny byl famózní. Ve dvaadvacáté minutě šli domácí po zásluze do vedení. První gól v modrobílém dresu vstřelil Michael Hlaváč. Tři minuty poté promarnil obrovskou příležitost Patrik Dalajka, který nezasunul puk do prázdné brány. Slavíček lovil puk ze sítě i podruhé, to když se podařilo Martinu Kývalovi využít přesilovku. Brňané poprvé zahrozili až v polovině zápasu, to však stálo štěstí na Plškově straně.

V závěru druhé třetiny mohli jít Bobři do trháku. Nejprve zahodil únik ve dvou Jakub Pořický, a dvě minuty po něm v úplně identické situaci selhal nadvakrát snajpr Josef Fojtík. Domácí to nemuselo až tak mrzet, jelikož skóre 3:1 před třetí třetinou bylo v jejich prospěch.

Závěrečné dějství bylo hodně vyrovnané a až závěr přinesl hokejové oživení. Technika v přesilovce odvolala gólmana Slavíčka, avšak Bobři se zdatně bránili dále. I po skončení trestu pokračovali Brněnští ve hře bez gólmana, ale na Plška nevyzráli. Naopak Michal Nedbálek usměrnil střelu Dvořáka do brány, a bylo jasné, že vítězství si připíšou na své konto domácí Bobři. V posledních vteřinách hry ještě smolně neproměnil trestné střílení Josef Fojtík.