Zaplněný meziříčský stadion, hlasitá podpora obou týmů, bitva do posledních vteřin. Čtvrtý čtvrtfinálový duel playoff přinesl další velmi vyrovnaný zápas, který také smírně po základní hrací době skončil, jenže v prodloužení vyrovnali stav série na 2:2 Draci ze Šumperka, když se po několik vteřinách přesilové hry prosadil Sedláček.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, ČF4, pátek 3.3.2017
Šumperk
3:4p
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1 )
Branky a nahrávky: 2. Studený (Fojtík), 30. Brunec (Kývala, Dvořák), 43. Mikel (Fojtík, Nedbálek) – 26. Hroch (Janota), 29. Vachutka (Králík), 43. Vymazal (Novosad, Sedlák), 61. Sedláček (Králík, Vachutka). Rozhodčí: Fiala - Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 5:5, navíc Cink (SUM) 5+OK za faul kolenem. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 904. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor (C), Hladiš, Varga Mar., Baroš – Dvořák (A), Kývala, Fojtík, Dalajka, Brunec (A), Studený, Pořický, Varga Mir., Martiník, Varga D., Andris, Podešva, Hlaváč
Šumperk: Kůdela (Svoboda) – Sedlák, Drtil, Fišera, Janota, Ďurkáč, Adam, Řezáč – Fischer (A), Sedláček, Cink (A), Matějka (C), Králík, Vachutka, Ostřanský, Novosad, Hroch, Langr, Vymazal

Jakoby si Bobři přenesli střeleckou aktivitu ze Šumperku i na domácí duel a beze změn v sestavě naletěli na hostující Draky hned od prvních minut. Gólman Kůdela měl tak nezvykle hodně práce a zanedlouho lovil puk z branky. Domácím opět zafungovala nejzkušenější dvojice v poli, když Václav Studený v těsné blízkosti brány zpracoval přihrávku Fojtíka a sebejistě zakončil.

Maximální nasazení Valachů nekončilo a zasypávali Kůdelu dále. První růžky vystrčili Šumperští až při nabídnuté přesilovce v za faul střelce Studeného. Největší šanci hostí při hře proti čtyřem ale zažehnal nadvakrát položený Plšek. Co do počtu střel Bobrů nejhojnější třetina celé série skončila za stavu 1:0 pro Valašské Meziříčí.

Do druhého dějství nastoupili hosté jako vyměnění a zřetelným aktivním napadáním začali strhávat hru na svou stranu, ovšem první velkou šanci měl na hokejce, v situaci dva na jednoho, Pořický, jemuž se z úhlu nepovedlo zakončit.

Draci vyvíjeli tlak dále a snažili se o vyrovnání. Jejich snaha přinesla ovoce po pěti minutách hry, když se povedlo propálit Plška Danielu Hrochovi. Bobři se nedokázali ani v jedné formaci sehrát a trenér Čechmánek svolal oddechový čas. Trápení domácích ale pokračovalo. Za kruhem se dostal k puku Daniel Vachutka, jenž nenápadnou střelou našel mezeru mezi levou tyčí a betonem gólmana. Rázem tak vedli hosté 2:1.

Rozhodný stav vydržel sotva minutu hry. Tomáš Brunec po jednom z brejků získal kotouč v mezikruží, a opět vrátil Bobry do hry - 2:2. Ve zbytku třetiny se tak síly, stejně jako skóre, srovnaly.

Na začátku poslední dvacetiminutovky byl vyloučen Sedlák a Bobři se velmi rychle dostali do útočného pásma. Tam na levé straně přebral od Fojtíka kotouč Miroslav Mikel a svým prvním letošním gólem opět poslal svůj tým do vedení 3:2.

Radost na Bobří hrázi měla jepičí život. Vzápětí po buly vystřelil od modré Michal Vymazal a brankáři Plškovi puk nešťastně proskočil mezi nohami dříve, než stihl zareagovat.

Velkou šanci zísali Bobři po pětiminutovém vyloučení Cinka, ale ani tuto početní výhodu na zlatém podnose nezakončili gólem. A tak se s pohledem na časomíru začalo publikum připravovat na prodloužení.

V nastaveném čase vyjely podle pravidel mužsva se čtyřmi hráči, jenže Bobři šli za faul Dvořáka brzy do tří. To se jim stalo osudným a Pavlu Sedláčkovi stačilo jen pár vteřin na to, aby zajistil svému celku důležitou venkovní výhru 4:3.