Páté čtvrtfinále mají za sebou týmy Bobrů a Šumperku. Na ledě Draků opět čaroval Lukáš Plšek. Ten držel Valachy po celý čas zápasu ve hře a to i přes obrovské šance domácích. Krátký byl jen na střelu Janoty a tečovaný puk před jeho bránou v podání Králíka. Za Bobry se trefil také po teči před brankou Petr Dvořák, ale za jeho brankou se už účet střelců Bobrů nerozrostl. Valmez tak v úterý bude odvracet konec sezóny.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, neděle 5.3.2017, Šumperk
Šumperk
Valašské Meziříčí
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Janota (Hroch, Fischer), 55. Králík (Sedlák, Vachutka) – 53. Dvořák (Chroboček). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Urubčík. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Střely na branku: 37:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Stav série: 2:3.
Šumperk: Kůdela (Svoboda) – Adam, Sedlák, Ďurkáč, Fišera, Janota, Drtil, Řezáč – Matějka, Vymazal, Novosad – Sedláček, Králík, Vachutka – Cink, Hroch, Fischer – Ostřanský, Langr.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Chroboček, Dudek, Nedbálek, Báchor (C), Hajda, Baroš, Varga Mar. – Brunec, Dvořák, Kývala – Fojtík, Studený, Dalajka – Pořický, Hladiš, Martiník – Varga Mir., Hlaváč, Varga D. – Podešva

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Pátý zápas čtvrtfinále měl od začátku podobné parametry, jako zápasy předešlé. Hned v úvodu mohli jít Bobři do vedení, ale ze dvou příležitostí, kdy soupeře přečíslili, branka i díky Kůdelovi nevzešla. Ke slovu se dostali domácí v přesilových hrách, ale i přes drobné závary před brankou Plška se Valašské Meziříčí ubránilo.

Početní výhodu si zkusili i Bobři, soupeře zamkli v jejich třetině, ale k nebezpečnému zakončení se nedostali. Následovala další výhoda domácích, avšak podobně jako předchozí přesilovky z výhody nic nebylo. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě měli Meziříčští navrch, ale vsítit branku nedokázali. Do druhé dvacetiminutovky vlétli Draci velmi aktivně a jejich snažení skončilo úvodní brankou zápasu. Na modré čáře pálil osamocený Michael Janota, Plšek měl zakrytý výhled, nedokázal reagovat a musel lovit puk ze své sítě.

Chvíli poté fauloval Nedbálek a tlak Draků mohl pokračovat. Valaši málem znovu inkasovali, ale zachránila je branková konstrukce. Po vyrovnání sil na ledě se začali Bobři tlačit do útoku, ale jejich snažení likvidoval celkem v klidu Kůdela. Následná akce tři na jednoho vypadala nadějně, ale Brunec místo přihrávky volil střelu, se kterou si znovu domácí brankář poradil. Chvíli na to pálil Fojtík, Kůdela jen vyrazil nad sebe, ale padající puk nespadl do klece, nýbrž jen na horní síť.

Za aktivitu si Bobři vysloužili početní výhodu po faulu Drtila, ale v početní výhodě opět nebyli úspěšní, naopak Draci se dostali dvakrát do přečíslení a jen díky nepřesnosti v zakončení zůstával stav i nadále vyrovnaný. Do tlaku se opět dostávali domácí a po nepřesné rozehrávce měl na holi druhou branku Vachutka, ale Lukáš Plšek znovu podržel své mužstvo. V závěru hráli Bobři přesilovou hru, ale poté co na modré přeskočil puk hůl Chrobočkovi se do šance dostal Vachutka, ale sám před Plškem opět ztroskotal na hostujícím brankáři.

Ve hře 4 na 4 se znovu domácí dostali do přečíslení a velkou šanci spálil tentokrát Matějka. I při této akci rozhodčí vylučoval a to rovnou dva hráče Bobrů. Ihned po buly však byl vyloučen domácí Janota a do třetí třetiny tak oba celky vstupovali ve třech na obou stranách.

To však nemělo dlouhého trvání, protože domácím hráčům mezitím vyprchaly tresty a Draci hráli postupně přesilovku 4 na 3 a poté 5 na 4, kromě schované střely Sedláka se však Plšek příliš nezpotil. Bobři byli v plném počtu a mohli hrát směrem dopředu, ale to se jim příliš nedařilo, jelikož domácí velmi dobře bránili a Bobry k zakončení nepouštěli. Nicméně v polovině třetiny po buly v obranném pásmu Draků přišla střela od modré, po které Kůdelovi vypadl puk, zmocnil se jej Dvořák a mohl zasunout do prázdné klece, ale neměl dostatek klidu a bránu minul.

Vzápětí ujížděl na Plška Fischer, ale znovu ztroskotal na skvělém gólmanovi hostů. Bylo to však s faulem a Fischer si zkusil trestné střílení. Do poslední chvíle však váhal se zakončením a tak Plšek s jeho pokusem neměl velké problémy. Chvíli poté se procpal do zakončení Kývala, ale i jeho pokus Kůdela zlikvidoval, hostující hráč byl však faulován a Bobři se mohli těšit na přesilovku.

Tu dokázali využít, když od modré pálil Chroboček a těsně před Kůdelou ještě tečoval Petr Dvořák, což už domácí brankář nedokázal zvládnout. Bobři se však neradovali dlouho, po nahození od modré v podání Sedláka tečoval těsně před Plškem Lukáš Králík a Draci byli znovu ve vedení. Potvrdit vedení mohli domácí v následné početné výhodě po faulu Chrobočka, ale Valmez tlaku odolal.

V závěru mohl Šumperk znovu rozhodnout, ale situaci dva na jednoho opět vyřešil skvělým zákrokem Lukáš Plšek. Bobři si na poslední půl minutu vzali oddechový čas a zkusili to v šesti bez brankáře, ale domácí už hosty k ničemu nepustli a poprvé v sérii se ujali vedení.

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka