Je tady konec sezony na Bobří hrázi. Svěřenci Romana Čechmánka a Radima Dvořáka nestačili ve třetím utkání v řadě na hokejisty Šumperka, přestože měli duel ve vlastních rukou za stavu 2:0. Třetí třetina ale patřila jednoznačně hostujícímu celku, který se tak raduje z postupu do semifinále playoff.
2. liga - skupina Východ 2016/2017,  úterý 7.3.2017, Valašské Meziříčí
Valašské Meziříčí
Šumperk
2:4
(0:0, 1:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 24. Hlaváč (Pořický, Podešva), 41. Dvořák (Báchor) – 50. Langr (Králík, Sedláček), 55. Cink (Fischer, Hroch), 56. Matějka (Vymazal), 60. Sedlák. Rozhodčí: Dědek - Axman, Novotný. Vyloučení: 6:8, navíc Sedlák (SUM) 10 min nesportovní chování. Využití: Bez využití. Diváci: 844. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Báchor (C), Hladiš, Chroboček, Hajda, Baroš, Dudek, Varga Mar. – Dvořák, Kývala, Brunec – Fojtík, Dalajka, Studený – Varga Mir., Andris, Martiník – Pořický, Hlaváč, Podešva, Varga D.
Šumperk: Kůdela (Svoboda) – Drtil, Janota, Ďurkáč, Adam, Řezáč, Sedlák, Fišera – Vymazal, Matějka (C), Vachutka, Hroch, Cink, Novosad, Sedláček, Králík, Fischer, Ostřanský, Langr

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Bobři se nechtěli dnes loučit se sezonou, a šlo to poznat hned od prvních vteřin hry. Trenér Čechmánek opět zvolil, na rozdíl od soupeře, hru na čtyři formace. Na všech hokejistech šla znát patrná únava z dlouhé série, z čehož pramenilo plno nepřesností v zakládání útoků a finální fázi.

Tak trochu podle očekávání byli zprvu střelecky aktivnější Valaši, kteří nasypali na Kůdelu čtyři střely. Navíc jim zahrála do karet i čtyřminutová přesilovka, ovšem červené světlo nerozsvítili.

Posléze přebrali iniciativu i hráči Šumperku a začali hrozit především od modré čáry, kde byl nejvýraznější obránce Sedlák. Rázem měl Plšek na kontě více zákroků než jeho sok na druhé straně. V úplném závěru poslal sudí za katr Dalajku, jenž si pomohl útočným faulem. Větší část početní výhody si přenesli Draci do druhého dějství.

První minuty druhé dvacetiminutovky ovládali hosté s pukem na hokejkách, na což museli domácí reagovat defenzivně. Pak se ale po levici Kůdely ocitl Michael Hlaváč, jemuž přišla odražená střela od Pořického, a mladý centr čtvrté formace zažehl na Bobří hrázi euforii. Jeho z těsné blízkosti za Kůdelu propadla.

Úvodní gól se stal pro Valachy živou vodou a vzápětí bylo opět před gólmanem Šumperku dusno. Tentokrát to jen odnesla posunutá bránu a hlasitý nádech publika. Ještě chvíli se dařilo Valašskému Meziříčí soupeře přehrávat ale s následnými vyloučení se hra opět srovnala do vyrovnaných kolejí. Před závěrečným dějstvím odjížděli s příznivým stavem do kabin hráči domácího celku.

Sotva po buly uběhlo deset vteřin, zaskočil šumperskou obranu Petr Dvořák, který protlačil puk za Kůdelu v době, kdy ještě většina osazenstva hledala místo na tribuně. Bobři vycítili obrovskou šanci a opět vystrkovali nebezpečné růžky.

Všechno se ale změnilo s první brankou hostí. Tomáš Langr využil mezery v obraně a vykřesal naději pro Flašarovy svěřence. Draky to ohromně povzbudilo a začali podnikat rychlé výpady po stranách kluziště. Jeden z nich se stal úspěšným pro Vladimíra Cinka, jenž srovnal skóre na 2:2.

O minutu a půl později se povedl Drakům velkolepý převrat. Jan Matějka zpracoval za letu puk a nasměroval ho směrem za Plškova záda. To už Bobry položilo úplně. Jejich snažení směrem dopředu nehledalo cíl v bráně a pokud jen někdo zahrozil, Kůdela vytáhl svou výbornou lapačku.

Odvrátit konec sezony se snažili domácí ještě ve hře bez gólmana, ale naopak ta výhru Šumperka utvrdila. Do prázdné brány nasměroval kotouč Tomáš Sedlák. Bobři se tedy prohrou 2:4 rozloučili se sezonu, již uzavřeli totožným výsledkem ve čtvrfinálové sérii proti třetímu celku základní části.

ODEHRANÝ ZÁPAS

18. kolo | st 24.11.2021

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

20. kolo | st 1.12.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12
Kompletní tabulka