Ani proti druhému týmu tabulky se nepodařilo Valašskému Meziříčí bodovat. Drtiči většinu zápasu měli utkání pod kontrolou a zaslouženě si dokráčeli pro všechny tři body. Díky výhře Nového Jičíně s Šumperkem navíc ztrácí Bobři nyní už sedm bodů.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 35. kolo, středa 10.1.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Hodonín
3:7
(1:3, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Pořický (Dvořák), 36. Daněk (Pořický), 36. Studený (Martiník) – 10. Charvát (Žabčík, Kužílek), 12. Vaněk (Kužílek, Hložánek), 12. Jurča (Charvát, Kadlec), 23. Sedlák (Romančík, Vrána), 26. Jurča (Kadlec), 37. Romančík (Vrána), 42. Kadlec (Kužílek, Žabčík). Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Novák. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:7.
Valašské Meziříčí: Kořének (23. Bechný) – Horyna, Báchor, Váňa, Hajda, Martin Varga, Baroš – Brunec (A), Dvořák, Pořický – Kývala, Daněk, Hořanský – D. Varga, Studený (C), Miroslav Varga – Dalajka, Martiník (A)
Hodonín: O. Haloda (Kotvan) – Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Matějka, Hajný – Sajdl (A), D. Vaněk, Hložánek – Jurča, Charvát (C), Kadlec – Romančík, Černohous, Vrána – Venclík

Utkání začalo velmi aktivně na obě strany. První velkou příležitost ke skórování dostali domácí Bobři, když byl vyloučen na dvě minuty hostující Hladiš. Bobři se dostali k několika dobrým pokusům. Brankář Haloda ale předvedl dobré reflexy a za svá záda nepustil jediný z nich. V sedmé minutě bylo ale všechno jinak. Jakub Pořický dostal vzorovou přihrávku do prostoru mezikruží, odkud ranou z první propálil gólmana Halodu – 1:0. Ještě před polovinou třetiny však dokázali hosté srovnat zásluhou Matěje Charváta, který nikým nehlídán dorazil Žabčíkův pokus za bezmocného Kořenka - 1:1.

Jako ledová sprcha pokračovala třetina ve své druhé čáti pro domácí Bobry. Nejdříve to byl Daniel Vaněk, kdo opět zcela osamocen dorazil kotouč mezi betony domácí brankáře - 1:2, aby o necelou minutu později podobnou situaci zopakoval Petr Jurča a poslal tak Hodonín do dvoubrankového vedení - 1:3. Poslední chvíle první periody přinesly více šancí na straně Bobrů, kteří ale nedokázali proměnit ani jednu z nich.

Úvod druhého dějství začal vyloučeními na obou stranách. Gól ale z herní situace čtyři na čtyři dokázali vstřelit pouze Drtiči, když Jan Sedlák mířil přesně mezi tři tyče a vyhnal Kořénka z brány - 1:4. Kořénka v bráně nahradil Bechný a musel být hned od začátku v pozoru. I přes jeho velké soustředění dokázali hosté přidat pátou branku. Petra Jurču našel vzorově Kadlec a snajpr Drtičů neměl problém uklidit kotouč do odkryté klece Bobrů - 1:5. Bobři i přes nepříznivý stav nic nevzdávali a hrnuli se do útoku. Jejich pokusy ale troskotaly na slabě produktivitě nebo v poklidu chytajícím Halodovi.

Bobři byli za své snažení odměněni pět minut před koncem třetiny, a to hned dvakrát. Nejdříve pěknou střelou zápěstím překonal Halodu Josef Daněk - 2:5, aby o půl minuty později přidal třetí branku Bobrů Václav Studený - 3:5. Drtiči na nic nečekali a pro jistotou přidali svou šestou branku. Michal Romančík i se štěstím trefil přesně růžek Bechného svatyně a přidal tak znovu klid na hokejky hostů - 3:6. David Varga krátce po gólu Hodonína dostal krásnou přihrávku z obranné třetiny, ale z bezprostřední blízkosti však přestřelil odkrytou část Halodovy svatyně vysoko nad horní tyčku.

Poslední perioda začala opět o něco lépe pro Hodonín. Hned ve druhé minutě pouze nahodil Jakub Kadlec kotouč na branku, kde Bechnému stínili ve výhledu spoluhráči, a kotouč mu zapadl až za jeho záda - 3:7. Bobři i přes další obdrženou branku neskládali zbraně a snažili se stále alespoň o srovnání skóre. Proti ale byla produktivita střelců z Bobří hráze a v pohodě chytající gólman Haloda.

Posledních několik okamžiků patřilo hře nahoru dolů. Hosté z Hodonína i Bobři si vytvářeli několik příležitostí i díky otevřenější obraně na obou stranách s blížícím se koncem utkání. Ani jednomu z týmů se ale již nepodařilo skórovat, a tak si Hodonín odvezl z Bobří hráze všechny tři body.

Roman Čechmánek (SHK Hodonín): Od začátku jsme šli za svým cílem zvítězit. Myslel jsem si, že utkání ve Valašském Meziříčí bude těžší, než nakonec bylo, ve většině zápasu jsme totiž dominovali. Domácí měli jen nějakých deset minut ve druhé třetině, kdy nás zatlačili a dali dvě branky. To byly chvíle, kdy jsme duel neměli pod kontrolou. Nakonec jsme se ale do zápasu vrátili a utkání navíc splnilo naše očekávání. Jsme rádi za tři body a jedeme dál.