K prvnímu utkání předkola play-off se postavili na Bobří hrázi hráči Bobrů a Ďáblů. Valaši působili po většinu zápasu dominantnějším dojmem a zaslouženě si dokráčeli pro první vítězství v sérii s Novým Jičínem. Předkolo se nyní přesouvá do Nového Jičína, kde se odehraje druhé utkání v pondělí od 18:00.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, sobota 3.3.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Valašské Meziříčí
Nový Jičín
4:0
(1:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Brunec (Pokorný), 43. Brunec (Pokorný), 45. Pořický (Žák), 59. Hořanský (Dvořák). Rozhodčí: Šutara – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0.
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Studený (C), Martiník (A), Dalajka.
Nový Jičín: Slovák (Bechný) – Adamík, Tomeček, Hruška (A), Běhal, Janiczek, Foltýn, Már – Chvostek (A), Kocián (C), Uhlár - Kafka, Gebauer, Motloch - Málek, Pecha, J. Sonnek - Podlaha, Palička, Irgl - Krupa.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Valašské Meziříčí mělo mnohem aktivnější vstup do utkání, který si drželo po celé první dějství. Hned v první minutě navíc měli možnost přesilové hry, ve které svého soupeře dusili, branku však ze svého tlaku nevytěžili. Čtvrtá minuta znamenala první velkou příležitost Bobrů. Pořickému však nesedla střela před odkrytou brankou a trefil pouze přesunujícího se Slováka do dolní části branky. Valaši byli nadále aktivnějším mužstvem, jejich tlak utlumilo až čtyřminutové vyloučení Kývaly za vysokou hůl. Oslabení však Bobři ubránili se vší vervou a nedovolili Novému Jičínu skórovat.

V jedenácté minutě měli domácí další příležitost přesilové hry. Tato přesilovka se jim však nedařila dle představ a nedostali se k větší šanci. Po konci oslabení se ke slovu poprvé v zápase dostali i Ďáblové. Po kombinaci v útočném pásmu však byli brzy obrání obránci Bobrů a ti zakládali další útočné snažení. V šestnácté minutě se z ničeho nic objevili v útočném pásmu druhá útočná formace Valachů, které se podařilo vsítit první branku utkání. Pokorný našel nenápadnou přihrávkou před brankovištěm Tomáše Brunce, který dostal puk až za Slovákova záda - 1:0. Vaněk měl o dvě minuty později na holi druhou branku Bobrů, tváři v tvář Slovákovi však minul brankové zařízení. Zbytek třetiny už se dohrál v klidnějším tempu a Valašské Meziříčí odcházelo do šaten s jednobrankovým náskokem.

Začátek druhé periody patřil pro změnu hostům z Nového Jičína, kteří do druhé dějství nastoupili jako vyměnění a začali s Bobry držet krok. I přes větší množství šanci Ďáblů oproti první části převzali otěže duelu po několika úvodních minutách opět svěřenci trenéra Weintritta. K největší šanci se ale paradoxně dostali před polovinou utkání hosté. Motloch našel zpoza brány svého volného spoluhráče ve mezikruží, ten však ranou z první minul konstrukci brány, a tak nemohl pomýšlet na úspěch svého pokusu.

Novojičínští se ještě před třicátou minutou dostali k další přesilové hře, kterou však nezvládli dle představ a Valaši se v pořádku ubránili. Bobři znovu začali přebírat otěže zápasu a díky své aktivitě dostali možnost dvou přesilových her, ve kterých ale nebyli příliš úspěšní. Zbytek druhé periody se odehrál spíše v bojovném duchu na obou stranách a ani jeden z mančaftů už si nevypracoval vyloženou příležitost. Obě mužstva tak i po druhé třetině odcházela do šaten s jednobrankovým vedením Bobrů.

Poslední perioda začala zpočátku nenápadně a Bobři v prvních pěti minutách přidali další dvě branky. Nejprve vypracoval Pokorný Tomáši Bruncovi jeho druhou branku v utkání na stříbrném podnose, když se sám prokličkoval do útočného pásma až před Slováka. Druhý jmenovaný už poté neměl problém poslat puk do horní část Slovákovy svatyně - 2:0. Další branka Valachů přišla jen o dvě minuty později. Jakub Pořický nahodil kotouč na Slováka na úrovni brankové čáry a nepozorný Slovák si jej srazil sám za svá záda - 3:0. Ďáblové se stále snažili s utkáním něco udělat, nemohli se však dlouho usadit v útočné třetině zvlášť proto, že Bobři skvěle bránili jejich přechod na modré čáře.

V padesáté čtvrté minutě už se Bobři radovali ze své čtvrté branky. Hlavní rozhodčí však dobře viděl, že kotouč nepřešel brankovou čáru a gól správně neuznal. Zbytek průběhu poslední části přinesl vyloučení na obou stranách. Nový Jičín svou výhodu nesehrál vůbec dobře a většinu přesilovky strávil ve své třetině. Bobři naopak tu svou odehráli na jistotu s cílem nevyrobit zbytečnou chybu. Ďáblové to ještě minutu a půl před koncem zkusili bez brankáře a Bobři se v této herní situace prosadili počtvrté. Do prázdné branky nakonec po nahození Dvořáka dovezl kotouč Adam Hořanský a udělal definitivní tečku za prvním utkáním série.

OHLASY TRENÉRŮ

Oba trenéři se vyjádří po konci série.

FOTOGALERIE

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Richard Müller | 2. 3. 2018

1. zápas čtvrtfinále play-off: Bobři vyzvou doma Nový Jičín

ODEHRANÝ ZÁPAS

21. kolo | so 3.12.2022

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

22. kolo | st 7.12.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 20 122:30 58
2. KOP Kopřivnice 19 79:70 35
3. HVY Vyškov 19 81:62 34
4. VAL Valašské Meziříčí 18 51:57 31
5. HBR Havlíčkův Brod 19 71:80 28
6. HAV Havířov 19 63:58 27
7. NJI Nový Jičín 19 67:67 25
8. OPA Opava 19 52:73 24
9. HOM Hodonín 19 50:66 20
10. ZNS Žďár nad Sázavou 18 49:85 17
11. VEL Velké Meziříčí 19 33:70 13
Kompletní tabulka