Vítězství 3:0 v sérii mezi Bobry a Ďábly čekal asi málokdo. Tento kousek se nakonec podařilo svěřencům trenéra Weintritta, kteří si s Novým Jičínem poradili i ve třetím utkání po sobě, a v sérii hrané na tři vítězná utkání tak zvítězili a zajistili si postup do semifinále, kde narazí na Porubu nebo Hodonín. Jméno svého soka se Bobři dozví nejdříve v pátek, nejpozději pak v neděli v závislosti na konečné výsledku série mezi Šumperkem a Kopřivnicí. Draci se po dnešku ujmuli vedení v sérii 2:1 na zápasy.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, středa 7.3.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Valašské Meziříčí
Nový Jičín
5:2
(1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Pořický (Horyna), 22. Kývala (Rudl, Pokorný), 25. Vaněk (Seidler), 28. Dvořák (Seidler), 48. Pořický (Brunec) – 26. Chvostek (J. Sonnek, Málek), 53. J. Sonnek (Chvostek). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 5:4, navíc Pecha (NJI) 10 min. OT (nesportovní chování), Adamík (NJI) OK (nesportovní chování) a Rudl (VAL) 10 min. OT (zásah do hlavy nebo krku). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 420. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Studený (C), Martiník (A), Dalajka.
Nový Jičín: Slovák (28. Bechný) – Adamík, Tomeček, Hruška (A), Běhal, Janiczek, Foltýn, Már, Metelka – Chvostek (A), Kocián (C), Podlaha – Kafka, Gebauer, Motloch – Málek, Pecha, J. Sonnek – Uhlár, Palička, Irgl.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Začátek duelu začal opatrně na obou stranách. Obě mužstva si uvědomovala důležitost tohoto zápasu a podle toho k němu přistupovala. Přesto byli o něco aktivnější směrem do útoku domácí Bobři. Postupně dobře zahrozili Pokorný nebo Žák, gólman Slovák byl však pozorný, a jejich pokusy kryl. Přesně dvě minuty před polovinou prvního dějství dostali Ďáblové možnost přesilové hry. V té ale absolutně propadli a navíc inkasovali první gól duelu. Bobr Jakub Pořický ujel kolem mantinelu a jen ve stínu obránce soupeře vymíchal se Slovákem forhendovou kličkou. Poté už neměl problém zasunout kotouč do prázdné branky – 1:0.

Valaši ještě do konce poloviny první třetiny ujížděli znovu v oslabení do útoku dva jednoho. Jejich snahy se se vší vervou snažil zastavit hostující Kafka, přičemž se nepříjemně zranil o brankovou konstrukci. Hra posléze zkoprněla a obě mužstva se jen těžce dostávala do útoku. Když už k útočné akci došlo. Na obou stranách pokusy útočníků zastavovali jistý brankáři Šafránek i Slovák. Do konce prvního dějství se toho moc neudálo, a tak se do šaten odcházelo s jednobrankovým vedením Bobrů.

Valaši při vstupu do druhého dějství na ni nečekali a už ve druhé minutě navýšili svůj náskok na svého soupeře na rozdíl dvou branek. Martin Kývala se dostal do přečíslení dva na jednoho se svým spoluhráčem, nakonec se rozhodnul pro samostatné zakončení a i se štěstím s odrazem o tyčku vystřelil Bobrům druhý gól - 2:0. Bobři ani nadále nenechávali nic náhodě a nadále se tlačili do útočení. Zásluhou jim byla třetí branka z hole Rostislava Vaňka, který byl faulován, přesto i v pádu dokázal ještě zakončit špičkou své hokejky – 3:0. Nový Jičín kontroval o minutu později. Michal Chvostek se vymanil ze sevření dvou Bobrů a tváří v tvář Šafránkovi poslal kotouč nechytatelně pod horní tyč jeho svatyně - 3:1.

Valaši na malý moment působili inkasovaným gólem opařeni. Dokázali však ihned odpovědět svou čtvrtou brankou. Seidler zachytil špatnou rozehrávku soupeře na modré čáře, poslal jej bleskově před branku na hůl Petra Dvořáka, který mazácky poslal kotouč za záda Slováka a přidal tak znovu klid na hokejky Bobrů, když znovu navýšil na rozdíl tří branek – 4:1. V tom samém čase došlo ke střídání brankářů na straně Ďáblů. Slovák ihned po třetí inkasované brance opustil brankoviště, kde jej nahradil Bechný. Bobři si po zbytek druhého dějství spíše hlídali svůj náskok a čekali na to, co vymyslí soupeř, který byl ovšem v útočné fázi bezzubý. Druhá třetina tak skončila s tříbrankovým vedením Bobrů a ti se mohli s klidnými hlavami připravovat na poslední periodu.

Druhou minutu třetí části doprovodil nevybíravý zákrok hostujícího Podlahy, který sejmul ujíždějícího Hořanského bez jakékoliv snahy hrát kotouč. Snajpr Bobrů se chvíli svíjel na ledě, posléze však po vlastních nohou odjel na střídačku. Zbývalo patnáct minut do konce třetí třetiny, a další nechutný zákrok předvedl hostující Motloch, který za brankou Šafránka atakoval naprosto zbytečně Žáka vysokou holí. Bobři odpověděli nejlepší možnou cestou. Jakub Pořický využil skvěle načasované přihrávky Brunce a poslal puk až za záda Bechného - 5:1.

Nový Jičín ještě sedm minut před koncem dokázal alespoň snížit. Jan Sonnek dostal přihrávku před úplně prázdnou branku a pouze doklepnul kotouč do odkryté klece – 5:2. Valaši se po zbytek utkání jen snažili bránit svůj náskok a nutno říct, že úspěšně. Bobrům stačily nahazované kotouče a Nový Jičín byl již bez chuti s utkáním něco udělat. Svěřenci trenéra Weintritta tak dovedli do úspěšného konce i třetí utkání v řadě a postoupili tak do semifinále.

OHLASY TRENÉRŮ

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): I když jsme sérii vyhráli 3:0, nebyly to jednoduché zápasy. Hlavně první a druhé utkání bylo hodně těžké. Pozitivní je, že jsme ve třech zápasech dostali pouze dva góly. Zítra se sejdeme, pofoukáme bolístky a začneme se připravovat na další sérii.

Petr Macháček (Nový Jičín): Ve třech zápasech jsme dali pouze dvě branky, i když jsme měli svoje šance ve všech utkáních. V prvním utkání nás Valašské Meziříčí potrestalo ze všeho a naopak on měl velmi dobře organzivanou obranu, přes kterou jsme se k ničemu nedostali, takže výsledek prvního duelu byl jasný. Naopak ve druhém utkání doma jsme si vytvořili několik gólových příležitostí, ale žádnou jsme neproměnili, a zase jsme darovali soupeři branku v naší vlastní přesilovce, což je strašná chyba. Třetí zápas byl poté podobný, opět jsme měli přesilovku, opět jsme v ní dostali gól, což se nám už potom těžce dohánělo. Zápasy tedy byly podobné, a kdybych to měl shrnout úplně v krátkosti, myslím, že zvítězila zkušenost, která byla na straně Bobrů. Gratuluji soupeři k postupu.

FOTOGALERIE

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Richard Müller | 6. 3. 2018

3. zápas čtvrtfinále play-off: Bude rozhodnuto?

ODEHRANÝ ZÁPAS

21. kolo | so 3.12.2022

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

22. kolo | st 7.12.2022

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 20 122:30 58
2. KOP Kopřivnice 19 79:70 35
3. HVY Vyškov 19 81:62 34
4. VAL Valašské Meziříčí 18 51:57 31
5. HBR Havlíčkův Brod 19 71:80 28
6. HAV Havířov 19 63:58 27
7. NJI Nový Jičín 19 67:67 25
8. OPA Opava 19 52:73 24
9. HOM Hodonín 19 50:66 20
10. ZNS Žďár nad Sázavou 18 49:85 17
11. VEL Velké Meziříčí 19 33:70 13
Kompletní tabulka