Po první prohře z ledu Šumperka vyjížděli svěřenci trenéra Weintritta k dalšímu ligovému utkání na domácím ledě proti Hodonínu. Před vlastním publikem dokázali napravit minulý duel, když se s Drtiči příliš nepárali, a hlavně díky druhé třetině a sprše tří rychlých branek si ponechali všechny tři body na Bobří hrázi.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, středa 26.9.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Hodonín
5:2
(1:0, 4:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Daněk (Peška, Baroš), 26. Ostrčil (Vaněk), 28. Seidler (Vaněk, Weintritt), 29. Žák (Brunec, Dvořák), 32. Ostrčil (Seidler, Vaněk) – 25. Matula (Charvát, Matějka), 51. Zabloudil (Kuba, Šťáva). Rozhodčí: Škach – Vengřín, Janoš. Vyloučení: 7:7, navíc Růžička (HOD) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Mikel, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Paťava, Brunec (C), Vaněk, Peška, Pořický, Seidler, Andris, Kývala, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A).
Hodonín: Havlík (28. Juríček) – Sedlák, Hložánek, Šťáva, Kobylík, Ševčík, Hladiš, Miklík (A) – Zabloudil, Charvát (A), Matějka, Rýpar, Růžička, Matula, Jurča (C), Švarc, Kuba.

Obě mužstva měly před sebou úkol odčinit porážky z minulých kol a tomu taky odpovídalo jejich nasazení hned od první minuty. Oba soupeři začali hrát hned od první minuty velmi aktivní a líbivý hokej. Ten pokračoval po celou dobu první periody, na gól si však diváci na Bobří hrázi museli počkat až do 18. minuty. Byli to paradoxně Drtiči, kdo drtil Valachy v jejich pásmu a gól byl doslova cítit ve vzduchu. Branka nakonec padla, ovšem na druhé straně do sítě hodonínských, když se ihned jakmile se dostali Bobři ze sevření soupeře prosadil z protiakce Josef Daněk z dorážky v brankovišti - 1:0.

Druhá perioda byla z toho nejlepšího, co prozatím bylo na Bobří hrázi v letošní sezóně k vidění. Valaši byli po necelých čtyřech minut poslání do čtyřech za šest hráčů na ledě a Drtiči trestali. Dominik Matula podobně jako Daněk u první branky dotlačil kotouč pod betony Slováka - 1:1. Valaši se s takovým skóre nespokojili a vedení si po minutě vzali zpět. Radim Ostrčil napřáhl od modré a i se štěstím a odrazem o tyč zamířil dostatečně na to, aby z toho byla druhá branka Bobrů - 2:1. Valašské Meziříčí nadále pokračovalo v aktivnější hře a a další góly visely ve vzduchu. Báchor o pár chvil trefil jen tyč, aby o půl minuty později Petr Seidler přidal po souhře s Vaňkem třetí branku Valachů nechytatelnou střelou pod horní víko - 3:1.

Hodonín se po další rychlé brance rozhodl ke střídání gólmanů a dodat tak své hře nový impuls. Brankář Juríček se ale v brance ani neohřál a už lovil puk ze své sítě. Michal Žák vyslal směrem na gólmana soupeře lehkou střelu, která mu však propadla až za jeho záda a svěřenci trenéra Weintritta z ničeho nic vedli už o tři góly - 4:1. Druhá perioda se dostala do své druhé poloviny a i přes aktivní hru obou týmů to byli znovu Bobři, kdo udeřil. Podruhé v utkání se prosadil Radim Ostrčil, který byl na konci rychlé akce při hře čtyři na čtyři - 5:1.

Velké množství šanci na korekci skóre zahodili Drtiči hlavně ke konci druhé části, když neproměnili samostatný nájezd ani únik, a tak se do šaten odcházelo se čtyřbrankovým vedením pro Valachy. Do poslední periody už svěřenci trenéra Weintritta nastoupili s jasným úkolem ubránit pohodlný náskok. To se jim dařilo do nejmenšího detailu. Hodonín se ne a ne dostat do útočného pásma k souvislejšímu tlaku, ze kterého by vzniklo ohrožení Slovákovy klece. I tak se ale svěřenci trenéra Dorniče nevzdávali a a přece jen jednu branku za Slováka dostali. Matěj Zabloudil stejně jako první branku Drtičů doslova dotlačil kotouč za brankovou čáru a alespoň tak korigoval konečný účet duelu - 5:2.

Bobři už si po zbytek utkání hru příliš nekomplikovali a pohodlně směřovali za vítězstvím. To se jim nakonec podařilo bez další inkasované branky, a tak si po přohře v Šumperku znovu přisali plný počet bodů do tabulky po skvělém a poctivě odedřeném výkonu.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): Do osmé minuty první třetiny náš výkon byl rozpačitý. Poté jsme se ale srovnali a zbytek první třetiny už jsme hráli to, co jsme chtěli. Druhá třetina byla jednoznačně v naší režii a rozhodla o osudu celého utkání.