Tuhý boj s Kopřivnicí s vítězným koncem!

Valaši to zvládli. Po dvou prohraných duelech na venkovních kluzištích a neodehraném zápase s Havlíčkovým Brodem zvítězili za tři body proti Kopřivnici v nervy drásající bitvě. O vítěznou branku se postaral svou premiérovou trefou mezi muži Daniel Paťava, čímž se jeho první zásah stal o to sladším.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 21., středa 28.11.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Dalajka (Brunec, Martiník), 40. Dvořák (Weintritt), 50. Paťava (Dvořák, Váňa) – 13. Kofroň (Sluštík, Krutil), 40. Gebauer (Červenka). Rozhodčí: Škach – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 213. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Žák, Baroš, Váňa, Rudl, Ostrčil, Kamas, Holiš – Weintritt, Dvořák, Hořanský – Dalajka, Martiník (A), Brunec (C) – Andris, Daněk (A), Pořický – Kuchařík, Paťava.
Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž (A), Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek, M. Mach, Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach (C), Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A).

První perioda na Bobří hrázi začala vyrovnaně na obou stranách a v úvodu nabídla i vyloučení u obou mužstev. Velmi blízko první brance byl za hosty Ficek, trestuhodně ale přestřelil před otevřenou částí branky. Kopřivničtí ale nemuseli smutnit dlouho. Ani ne o minutu později se v rychlé protiakci prosadil Adam Kofroň, čímž poslal hosty do vedení - 0:1. Valašské Meziříčí se ale obdrženou brankou nenechalo položit a tlačilo se za vyrovnáním. Odměněni byli svěřenci trenéra Weintritta o dvě minuty později, když až druhá dorážka z hole Patrika Dalajky skončila nechytatelně v pravém horním růžku Hromadovy klece – 1:1. Ani jednomu z týmů už se nepodařilo přidat další branku do konce třetiny, a tak se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu.

Druhá perioda patřila mnohem více domácímu Valašskému Meziříčí. Bobři se ale dlouho nedokázali dostat do vyloženější šance, ze které by vyplynula jednoznačná gólovka. Brankář Hromada měl i tak neskutečné penzum práce. Celá druhá část znovu nabídla několik vyloučení na obou stranách, všechny přesilové hry ale znovu zůstaly nevyužity a už to vypadalo, že se ve druhé části branky nedočkáme. Proti se ale v poslední minutě postavili hned dva hráči. Nejprve poslal Tatrovku znovu do vedení po zmatcích v brankovišti domácích Robin Gebauer - 1:2, zanedlouho ale ještě před koncem druhé periody srovnal ranou z první Petr Dvořák. Do druhé přestávky tak šly obě mužstva znovu za vyrovnaného stavu a o vítězi musela rozhodnou třetí třetina.

Už ze začátku třetí části bylo zřejmé, že o vítězi rozhodne s velkou pravděpodobností jediná branka. K jejímu vsítění byl za Bobry velmi blízko Pořický, který krátce před polovinou periody nastřelil svou dělovkou tyč Hromadovy svatyně. Co se ale nepovedlo Pořickému, to o minutu později dokonal svou premiérovou trefou mezi muži Daniel Paťava, který se s ničím nerozpakoval a po přihrávce Dvořáka napálil kotouč nechytatelně za záda Hromady - 3:2. Valaši posléze zvládli bravurně závěr zápasu, ve kterém aktivně napadali rozehrávku soupeře a během posledních deseti minut jej nepustili do vyložené šance. Bobři si tak ponechali ve vyrovnaném zápase všechny tři body doma.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnes jsme viděli klasické utkání s Kopřivnicí. Bylo velmi důležité, abychom byli trpěliví, protože soupeři stačí velmi málo na vstřelení gólu. Nakonec se to překlopilo, myslím, že zaslouženě, na naši stranu a jsem rád, že se zapojili téměř všichni a mladý Paťava dal svůj první gól za muže. Gratulace a pochvala celému týmu.